رونق گردشگری سلامت در کیش – توریسم درمانی یکی از شاخه‌های صنعت توریسم به‌شمار می‌آید که در چند سال گذشته رشد و پیشرفت زیادی را در ایران داشته است و تاثیر شگرفی را در اقتصاد ایفا می‌کند. اهمیت توریسم درمانی باعث شده بسیاری از کشورها بوجه‌ی قابل قبولی را در این حوزه اختصاص دهند و درآمد بالایی دست پیدا کنند.

در میان شهرهای ایران، کیش از فرصت‌های بالایی در زمینه‌ی توریسم درمانی برخوردار است و می‌تواند به یکی از قطب‌های توریسم درمانی در این منطقه تبدیل شود. تامین تجهیزات، کادر درمانی متخصص و مراکز استانداری از دغدغه‌های این حوزه محسوب می‌شود و علاوه بر موارد اشاره شده از نظر کاهش قیمت و یا تدوین تعرفه‌های معین و مشخص خدمات درمانی و اقامتی نیز باید اقدامات بهتری صورت بگیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بیان کرد: توجه به گردشگری سلامت و توریسم درمانی و افزایش کیفیتی خدمات بیمارستانی از طرح های مهم توسعه خدمات درمانی کیش است.

علی اصغر مونسان در طی بازدید از بخش های مختلف بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش با تقدیر از تلاش کادر درمانی این بیمارستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آنچه که در بخش تجهیزات و زیر ساخت ها مورد نیاز بود انجام داده ایم اما باقی کارها با کادر بیمارستان است که باید در این زمینه بیشتر تلاش شود.

وی در ادامه بیان کرد: تجهیزات دستگاه هایی بی جان هستند و آنچه به این دستگاه ها جان می دهد تلاش و زحمت پزشکان و پرستاران متخصص است که این مجموعه در کنار هم همان ارائه خدمات با کیفیت است، اگر تجهیزات تامین شود ولی در بخش نرم افزاری و نیروی انسانی پیشرفت نداشته باشیم ارائه خدمات با کیفیت اتفاق نخواهد افتاد .

مونسان با تاکید بر اینکه در بخش نیروی انسانی باید کیفیت بیمارستان بیش از پیش افزایش پیدا کند افزود : زحمت زیادی برای تامین نیروی انسانی متخصص و کار آمد کشیده شده است که امیدواریم با تلاش مدیریت ، بیمارستان کیش به نقظه ای برسد که در داخل کشور گردشگری سلامت سرآمد باشد.

وی با بیان اینکه نمی توان بیمارستان کیش را با بیمارستان های داخل کشور مقایسه کرد گفت: محیط جزیره کوچک است و کوچکترین خطای پزشکی برجسته می شود، برخی نیز غیرکارشناسانه در گمانه زنی ها وارد می شوند، تلاش ما این است که بیمارستانی سرآمد و پایلوت در کشور داشته باشیم.

وی در مورد گردشگری سلامت و توریسم درمانی گفت : یکی از موضوعات مورد توجه موضوع توریسم درمانی است که همچنان پیگیر آن هستیم که امیدواریم در فضای جدید پساتحریم اثرات آن را در این حوزه ببینیم .

با روی‌کارآمدن دولت تدبیر و امید، اشتیاق زیادی در بین گردشگران جهان برای ورود به ایران ایجاد شده است که رشد حضور گردشگران در حوزه‌ی تویسم درمانی افزایش زیادی پیدا کرده است و تور کیش رونق خوبی را پیدا کرده است. از جمله عواملی که می‌تواند کمک شایانی را در حوزه‌ی توریسم درمانی در کیش ایجاد کند می‌توان به کلینیک‌های و بخش‌های تخصصی کبدی، شنوایی سنجی، چشم، آندوسکوپی، کولونوسکوپی، سنجش تراکم استخوان، آرتروسکوپی و بسیاری دیگر اشاره کرد که علاوه بر رونق اقتصادی به در زمینه‌ی اشتغال‌زایی فرصت‌های زیادی را فراهم می‌آورد.