جزیره زیبای کیش با جاذبه های گردشگری و تفریحی بیشمار، سالانه گردشگرانی زیادی را چه از شهرهای داخل و چه از نقاط مخلتف جهان به خود جذب می کند؛ در این مقاله قصد داریم هزینه سفر به کیش و شرایط سفر به این جزیره زیبا را بررسی کنیم.

هزینه سفر به کیش چقدر است؟


هزینه سفر به کیش در فصول مختلف سال متفاوت است، اما به هر صورت برای تهیه بلیط کیش و رزرو هتل، استفاده از تورهای کیش به صرفه تر است. هر تور شامل بلیط رفت و برگشت هواپیما، اقامت در هتل، بیمه مسافرتی، استقبال فرودگاهی و سایر امکانات و خدماتی است که هتل محل اقامت شما ارائه می دهد.

شما می توانید قیمت تورهای کیش را از سالیان سفر دریافت کنید. همچنین آفر تور ارزان کیش نیز گزینه بسیار مناسبی برای صرفه جویی هزینه سفر به کیش است.

شرایط سفر به کیش به گونه ای است که هزینه هایی که بابت گشت و گذار و استفاده از تفریحات این جزیره پرداخت خواهید کرد نیز بسیار مقرون به صرفه نسبت به مشابه های خارجی و کشورهای حاشیه خلیج فارس می باشد.

به عنوان مثال:

هزینه غواصی تفریحی در کلوپ های دریای کیش معمولاً ۱۵۰هزار تومان می باشد، که با این هزینه تجربه ای بی نظیر از دنیای زیر دریا را کسب می کنید.

هزینه اجاره جت اسکی به نوع موتوری که انتخاب می کنید و مدت زمانی که دوست دارید از آن استفاده کنید، بستگی دارد. به طور کلی هزینه اجاره جت اسکی از ۳۰هزار تومان شروع می شود و تا ۱۵۰هزار تومان ادامه دارد. جت اسکی می تواند خاطره ای هیجان ‎انگیز از تور کیش برای شما بسازد.

امکان ماهیگیری تفریحی هم در کیش برای مسافران این جزیره وجود دارد. هزینه این ماهیگیری می تواند رقم های بسیار متفاوتی باشد. این هزینه به تعداد افراد، نوع قایق یا کشتی که انتخاب می کنید، امکانات و خدماتی که می خواهید استفاده کنید و مدت زمانی که برای ماهیگیری لازم دارید بستگی دارد.

شرایط سفر به کیش هم در اینجا به گونه ای است که با هزینه ۵۰ الی ۸۰ هزار تومان، حدود دو ساعت ۴نفره ماهیگیری کنید. امکان دریافت بلیط با تخفیف، از طریق سایت ها برای علاقه مندان به این تفریح وجود دارد؛ کافی ست بین سایت ها کمی جست و جو کنید.

همچنین کرایه دوچرخه و بلیط ورودی های مکان های تفریحی نیز متغییر بین ۱۵‎ هزار تومان تا ۵۰ هزار تومان می باشد.

جزیره کیش مقصدی بی نظیر و مقرون به صرفه برای یک تعطیلات خانوادگی یا دوستانه است که با وجود مکان های توریستی و تفریحات بی شمار خاطرات زیبایی را برای شما ایجاد می کند.

جدا از هزینه تفریحات در هزینه سفر به کیش باید هزینه های دیگری همچون هزینه اقامت، هزینه خوراک، هزینه حمل و نقل را نیز حساب کرد. در واقع این موارد هستند که هزینه ‎های اصلی یک سفر را تشکیل می دهند. در ادامه هر کدام از این موارد را به اختصار توضیح خواهیم داد.

هزینه اقامت در مسافرت به کیش

هزینه اقامت در مسافرت به کیش

طیف قیمتی هتل‎ های کیش را باید گسترده دانست زیرا در این جزیره هتل ‎های زیادی اعم از سه ستاره، ۴ستاره و ۵ستاره وجود دارد. طبیعی است که قیمت هتل ۵ ستاره بیشتر از هتل سه ستاره باشد.

شرایط سفر به کیش و تنوع قیمتی هتل ‎های کیش به ‎قدری زیاد است که مثلا ممکن است یک هتل لوکس تا شبی ۴میلیون تومان نیز از شما دریافت کند؛ درصورتی که در همین جزیره با شبی ۷۰هزار تومان نیز می توانید اقامتگاه پیدا کنید.

به طور کلی برای یک اقامتگاه متوسط با امکانات قابل ‎قبول بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان برای هر شب در نظر بگیرید؛ البته به جز هتل می توانید آپارتمان نیز کرایه کنید. در این صورت اگر تعداد شما زیاد باشد هزینه‎ های اقامتتان به مراتب پایین می آید.

بیشتر بخوانید: تفاوت هتل های سه ستاره کیش

هزینه خوراک در کیش

هزینه خوراک در کیش

قیمت غذا هم مانند هتل در کیش متنوع است و این تنوع به ‎خاطر وجود رستوران های متنوع در این جزیره است. طبیعی است که غذا در یک رستوران لاکچری گران تر از یک رستوران معمولی باشد. با این حال شما برای یک وعده غذا در کیش حداقل ۳۰هزار تومان در نظر بگیرید.

برای پایین آوردن این هزینه می توانید در طول سفر خود حداقل یک وعده در روز را خودتان تهیه کنید.

هزینه سفر کیش هزینه حمل و نقل

هزینه سفر کیش هزینه حمل و نقل

حمل و نقل یکی دیگر از مواردی است که می تواند تاثیر زیادی بر روی هزینه سفر کیش شما بگذارد. کرایه تاکسی در جزیره کیش نسبتا گران است اما به جز تاکسی شما می توانید از تاکسی دربست سفید رنگ و مینی بوس نیز استفاده کنید.

حتی می توانید در طول سفر خود به جزیره کیش از امکان اجاره ماشین نیز استفاده کنید. این مبلغ به نوع ماشینی که انتخاب می کنید بستگی دارد؛ مبلغی حدود ۱۸۰ تا ۶۰۰ هزار تومان برای یک شبانه روز اجاره اتومبیل در جزیره کیش باید هزینه کنید.

بیشتر بخوانید: سرویس حمل و نقل کیش و نقشه مسیر مینی بوسهای کیش

چگونه هزینه سفر کیش را ارزان‎ تر کنیم؟

همیشه راه‎ هایی برای ارزان سفر کردن وجود دارد. سفر به کیش هم از این قاعده مستثنی نیست. بهترین راه برای کم کردن هزینه این سفر پیدا کردن پروازهای چارتر و یا به‎ طور کلی تور لحظه آخری کیش است.

پروازهای چارتر هزینه بسیار پایین ‎تری نسبت به پروازهای سیستمی دارند. همچنین در تورهای لحظه آخری کیش به دلیل اینکه سقف مسافران مورد نظر خود را پر کنند همیشه قیمت‎ های معقول و مقرون به‎ صرفه‎ ای پیدا خواهید کرد.

همچنین سفر با تور این مزیت را دارد که شما می توانید غیر مستقیم از تخفیف هتل استفاده کنید. به این معنی که معمولا آژانس ‎های مسافرتی و مجریان تور قردادهایی با هتل‎ ها دارند که طی آن از درصدی تخفیف برخوردار می شوند و بنابراین هزینه هتل را ارزان تر برای مسافر حساب می کنند.

چگونه هزینه سفر کیش را ارزان‎ تر کنیم؟