یکی از دلایلی که بسیاری از افراد کیش را به‎عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‎کنند؛ وجود اسکله‎ها و سواحل زیاد در این جزیره است. اسکله تفریحی کیش که به‎عنوان یکی از اصلی‎ترین جاذبه‎های جزیره شناخته می‎شود؛ اسکله و پارک ساحلی میر مهنای کیش می‎باشد. این اسکله درواقع یکی از دیدنی‎ترین جاذبه‎های تور کیش است.

اسکله و پارک ساحلی میر مهنا کیش از جمله دیدنی های کیش است که هرساله پذیرای هزاران گردشگر داخلی و خارجی می‎باشد. این اسکله‌ تفریحی در زمینی به مساحت ۱۵۷۸ متر مربع در شمال جزیره کیش قرار گرفته است. اسکله میرمهنا به دو بخش فاز ۱ و فاز ۲ تقسیم می‎شود. در فاز ۱ محل‎هایی برای نشستن گردشگران، کباب درست کردن، مسیرهای پیاده‎روی و… وجود دارد. در فاز ۲ این پارک ساحلی نیز دو زمین بازی برای کودکان وجود دارد.برای افرادی که به‌دنبال مکانی برای دوری از شلوغی شهر هستند انتخاب این اسکله یک گزینه‌ ایده‌آل می‌باشد.

در اسکله و پارک ساحلی میرمهنای کیش امکانات بی‌نظیری در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد که از جمله‌ این امکانات می‌توان به قایق‌های تفریحی اشاره کرد. همچنین چهار مکان برای تماشای دریا ساخته شده است که همگی آنها دارای نورپردازی منحصر به‌فرد هستند. با قدم زدن بروی آن می‌توانید اسکله‌های ماهیگیری و رشته‌های جنوبی کشور ایران را مشاهده کنید که همین موضع جذابیت بازدید از منطقه تفریحی میر مهنا را دوچندان کرده است. جدا از مساله جذابت این چهار مکان به‎دلیل نورپردازی فوق‎العاده‎ای که دارند؛ مکان مناسبی برای عکاسی هستند.

یکی دیگر از کارهایی که می‎توانید بر روی این اسکله تفریحی کیش انجام دهید؛ ماهیگیری در زمان‎های مجاز است.  اگرچه پارک ساحلی میر مهنای کیش در سال ۱۳۸۵ افتتاح شده و بنابراین مدت زمان زیادی از افتتاح ان نمی‎گذرد اما در همین چند سال توانسته جای خود را در دل گردشپران و مردم بومی جزیره باز کند.

به‌طور کلی جزیره کیش در چند سال گذشته با رشد قابل قبولی در حوزه‌ گردشگری داشته است و  بدون شک یکی از عواملی که منجر به تقویت این موضوع شده است خدمات باکیفیتی است که در اختیار گردشگران در جاذبه‌های دیدنی، هتل‌ها و کلوپ‌های ورزشی در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد. همچنین یکی ویژگی‌های جزیره‌ی کیش تنوع هتل‌های آن می‌باشد که برای تمامی سلیقه‌ها و بوجه‌های مختلف خدمات شایسته‌ای را ارائه می‌دهند. البته شما می‌توانید برای کاهش هزینه‌های اقامت و سفر خود از تور لحظه آخری کیش بهره بگیرید و با عضویت در کانال تلگرام تور تو کیش از آخرین قیمت‌های آن مطلع شوید.