یک مجموعه عظیم در زمینی با ۲۰ هزار متر مربع مساحت ساحلی و ۱۵ هزار متر مربع مساحت دریا در کیش قرار گرفته است که آن را به‎عنوان بزرگ‎ترین مجموعه فرهنگی و تفریحی ایران می‎شناسند. این مجموعه آوای خلیج فارس جزیره کیش نام دارد که البته آن را به‎عنوان آبنمای موزیکال کیش نیز می‎شناسند. این مجموعه خدمات  تفریحی بسیار خوبی را در اختیار گردشگران تور کیش قرار می‌دهد. برای مثال بزرگترین آبنمای موزیکال خاورمیانه در این مجموعه قرار دارد. همچنین مجموعه‎ آوای خلیج فارس کنسرت های بسیار خوبی را میزبانی می‎کند.

مجموعه آوای خلیج فارس جزیره کیش برای سازگاری و همخوانی بیشتر با جغرافیای بومی منطقه به شکل ستاره دریایی طراحی شده است. جالب است بدانید اطراف این بنا که در محوطه وسیعی بنا شده است، دارای سالن کنسرت با ظرفیت پذیرش بیش از ۳۰۰ هزار نفر، سالن چند منظوره با گنجایش ۶۰۰ نفره و سالن سینمای ۲۰۰ نفره می‌باشد. کنسرت‎های آوای خلیج فارس معمولا مورد استقبال بومی‎ها و گردشگران در جزیره قرار می‎گیرد زیرا مردم اجرای کنسرت و جنگ و دیگر برنامه‎هایی از این دست در محیط باز را دوست دارند. همچنین در این مجموعه سالن VIP، فودکورت، کافی شاپ و فضای تجاری نیز در نظر گرفته شده است. در واقع شما می‎توانید یک روز به‎یاد ماندنی را در آوای خلیج فارس بگذرانید.

آب نمای موزیکال خلیج فارس

اما جدا از تمام این امکانات، همانطور که ذکر شد بسیاری از گردشگران تنها به‎خاطر بازدید از آب نمای موزیکال آوای خلیج فارس است که به آوای خلیج فارس جزیره کیش می‎آیند. این آبنمای موزیکال دارای قابلیت‌های مختلفی از جمله شوی لیزر، ویدئو پرو جکشن، افکت آتش و ربات‎های پیشرفته می‎باشد که جذابیت‎های خاصی را در سفر به کیش  ایجاد کرده است. در واقع این آبنما پیشرفته‎تر از همه آبنماهایست که تاکنون در خاورمیانه ساخته شده است.

 به‌طور کلی صنعت گردشگری کیش در چند سال گذشته از رشد قابل قبولی برخوردار بوده است و هرساله پذیرای هزاران گردشگر خارجی و داخلی از سرتاسر دنیا می‌‍باشد. اگرچه کیش را به‎عنوان یک مقصد گران برای سفر می‎شناسند اما با این وجود برای کاهش هزینه‌های سفر خود می‌توانید از تور لحظه آخری کیش و با اقامت در هاستل‌ها سفری دل‌چسب را تجربه کنید.

آدرس آوای خلیج فارس جزیره کیش

ایران،کیش،انتهای بلوار اندیشه،جنب مسجد حضرت امیر،روبروی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش،مجموعه آوای خلیج فارس.