یکی از بهترین تفریحات کیش دوچرخه‌سواری در این منطقه می‌باشد که علاقه‌مندان زیادی دارد. پیست دوچرخه‌سواری کیش بسیار طولانی در حدود ۵۱ کیلومتر است و هیجان زیادی را برای علاقه‌مندان ایجاد کرده است. در کیش ایستگاه‌های دوچرخه‌سواری زیادی قرار گرفته است که دوچرخه کرایه می‌دهند.

مسیر دوچرخه‌سواری کاملاً مستقل از خیابان‌ها و جاده‌های کیش است و شما می‌توانید با ایمنی زیاد در این مسیر به دوچرخه‌سواری بپردازید. همانطور که در بالا به آن اشاره شد شما می‌توانید برای کرایه‌ی این دوچرخه‌ها در تور کیش به ایستگاه‌های دوچرخه بروید و انواع دوچرخه‌های یک نفره، دو نفره، سه چرخه و دوچرخه‌ی برقی و حتی چند نفره را کرایه کنید و از انجام این تفریح لذت ببرید. مراکز کرایه‌ی دوچرخه در کنار اسکله تفریحی کیش و بازار مرجان کیش قرار داده شده است.

شما می‌توانید در کنار دریا به دوچرخه‌سواری بپردازید و هزینه‌ی کرایه‌ی هر یک ساعت دوچرخه در حدود ۱۵ هزار تومان است و کرایه‌ی دوچرخه‌های برقی ۳۰ هزار تومان برای یک ساعت می‌باشد. امروزه بسیاری از شهرهای توریستی جهان همانند آمستردام از دوچرخه به‌جای خودرو استفاده می‌کنند که کمک شایانی به اقتصاد این کشور می‌کند و امید است فرهنگ دوچرخه‌سواری در این جزیره ایجاد شود.