تجربه هیجان و بالا رفتن آدرنالین خون یکی از چیزهایی است که افراد زیادی دوست دارند هر از گاهی آن را در زندگی خود تجربه کنند. رایج‎ترین و بی‎خطرترین راهی که بیشتر افراد برای رفع این نیاز می‎شناسند رفتن به شهربازی‎ها و یا شرکت در تفریحات و ورزش‎های مهیج است. متاسفانه شمار این تفریحات در ایران زیاد نیست و در واقع در بسیاری از شهرها امکان تجربه آنها وجود ندارد. اما جزیره کیش جزو آن دسته از شهرها نیست.

اکثر مردم تور کیش را توری می‎دانند که در کنار جاذبه‎های تاریخی و طبیعی، هتل‎ها و رستوران‎های لوکس و لاکچری و همچنین مراکز متنوع برای خرید پیش‎رویشان گزینه‎های متنوع و مهیجی از تفریحات و ورزش‎های آبی قرار می‎دهد. این تصور دقیقا تصور درستی است. سفر به کیش با تفریحات آبی فراوانی از جمله جت اسکی، کایت بردینگ، اسکی روی آب با قایق، اسکوتر غواصی، شاتل و بنانا، ماهیگیری و… قرین شده است. فلای بورد کیش نیز یکی از این تفریحات کیش است.

فلای بورد ( Flyboard) یکی از هیجان‌انگیز‌ترین ورزش‎های آبی است که طرفداران زیادی در سرتاسر جهان دارد. به‌تازگی این ورزش مهیج در ایران نیز چه به‎عنوان یک ورزش و چه به‎عنوان یک تفریح پیشرفت خوبی داشته و در برخی از مناطق از جمله جزیره‌ کیش در سال‎های اخیر گردشگران زیادی را نیز به خود جذب کرده است.

فلای بورد با نیرو گرفتن از جت اسکی و فشار آب، فرد را چند متر بالاتر از سطح آب روی هوا نگه می‌دارد. در فلای بورد پمپاژ آب و با حالت‎دهی ‎رکاب دستگاه شخص می‌تواند حرکات نمایشی زیبا را انجام دهد. انجام این حرکات نمایش، جذابیت فلای بورد را در تور کیش  سالیان سفر دوچندان کرده است.

فلای‌ بورد در کیش

همانطور که در بالا ذکر شد با فلای بورد کیش می‌توانید در بالای سطح آب تا ارتفاع ۱۲متر آزادانه پرواز کنید و با شیرجه به داخل آب و بیرون آمدن نمایش‌های حیرت‌آوری را خلق کنید. امنیت فلای بورد بسیار بالا است و شناور موجود در آن این امکان را برای علاقه‌مندان فراهم می‌کند تا با امنیت بیشتری از حرکات نمایشی که انجام می‎دهند؛ لذت ببرند. جت‌اسکی نیز در تمام طول مدت استفاده از دستگاه، بروی آب شناور بوده و به هر طرف که کاربر حرکت کند بدنبال وی کشیده خواهد شد.

مهم‎ترین چیزی که باید هنگام این تجربه به یاد داشته باشید این است که خودتان را رها کنید و از تخیلتان برای خلق صحنه‎های حیرت‎انگیز که همیشه دوست داشتید ببینید استفاده کنید.

فلای بورد در دیگر نقاط ایران

علاوه بر جزیره کیش در مناطق دیگر ایران از جمله تهران این ورزش زیبا به‌راه افتاده است. نکته مثبت اینکه کمیته ورزش فلای بورد نیز تاسیس شده است.  ورزش فلای بورد در سال ۱۳۸۲ در مسابقات جت اسکی توسط فدراسیون انجمن‌های ورزشی و انجمن جت‌اسکی_جت‌بورد به‎طور رسمی به علاقه‌مندان معرفی گردید. پیشنهاد می‌شود اگر علاقه‌مند به هیجان زیاد هستید، تجربه انجام این ورزش را از دست ندهید.

نکاتی که باید قبل از انجام فلای بورد بدانید

  • اگر برای اولین بار است که می‎خواهید این ورزش را تجربه کنید این نکته را بدانید که در ابتدا باید بیشت دقیقه از دستگاه مبتدی استفاده کرده و پس از گذراندن این مرحله مجوز استفاده از دستگاه پیشرفته برای شما صادر خواهد شد. در دستگاه پیشرفته شما نیازی به اپراتور نخواهید داشت و کنترل گاز و فشار آب دست خودتان خواهد بود.
  • همچنین برای آنهایی که می‎خواهند برای اولین بار از این ورزش استفاده کنند؛ امکان آموزش توسط مربیان حرفه‎ای نیز وجود دارد.
  • تجربه این ورزش به افرادی که سابقه بیماری قلبی و یا ترس شدید از ارتفاع یا آب دارند توصیه نمی‎شود.
  • نکته آخر اینکه تفریح فلای بورد مانند اکثر تفریحات آبی جزیره کیش قیمت بالایی داد. تجربه این ورزش حدود ۴۰۰هزار تومان برای هر فرد هزینه خواهد داشت. بنابراین با توجه به قیمت فلای بورد هوایی قبل از خرید بلیط از اینکه تفریح مورد علاقه خود را انتخاب کرده‎اید مطمئن شوید.