بهترین زمان سفر به کیش – کیش یکی از قطب‌های گردشگری در ایران به‌شمار می‌آید و هرساله این منطقه‌ی توریستی پذیرای هزاران گردشگر از سرتاسر دنیا به‌ویژه گردشگران داخلی می‌باشد. در این منطقه از مراکز خرید شیک و سواحل آرامش‌بخش گرفته تا ورزش‌های آبی و مکان‌های گردشگری که برای تمامی علایق و سلیقه‌های مختلف درنظرگرفته شده است. از سوی دیگر در کیش فرصت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری درنظر گرفته شده است که همین موضوع منجر به افزایش تقاضا برای سفر به این منطقه‌ی زیبا شده است. اما یکی از سوالاتی که ذهن گردشگران را درگیر کرده است بهترین زمان سفر به کیش است.

در فصول سرد سال به‌ویژه در فصل پاییز به‌دلیل هوای مطلوب این جزیره مملو از گردشگرانی است که برای خوش‌گذرانی و تفریح به کیش سفر کرده‌اند. همچنین اگر برای لذت بردن از دریا و سواحل شگفت‌انگیز آن به کیش سفر کنید، بهتر است که تابستان اصلاً فصل مناسبی نیست چرا که در برخی از مواقع در این فصل دمای هوا بسیار بالا می‌رود.

البته با توجه به‌ این‌که از نظر آب‌وهوایی در شرایط مطلوبی نیست اما به‌دلیل برپایی جشنواره‌ی تابستانی کیش که هرساله از تاریخ ۱۵ تیر تا ۱۵ شهریور برگذار می‌شود، با استقبال خوبی از سوی گردشگران تور کیش مواجه می‌شود. در این جشنواره برنامه‌های شاد و مفرحی از کنسرت‌ها، جنگ‌های شباننه، تئاتر، نمایش‌های جذاب، کارناوال‌های شادی و همچنین اهدای جوایز متنوع که زیبایی‌های آن را دو چندان کرده است.

البته بهترین زمان از نظر خلوت بودن و مناسب بودن هزینه‌ها ماه اسفند است. در این ماه هوا در مطلوب‌ترین شرایط خود قرار دارد و معمولاً تورهای ارزان قیمتی در این ماه ارائه می‌شود. همچنین براساس گزارشات سالیان سفر با اخذ تور کیش و تور لحظه آخری کیش در این فصل تا ۳۰ درصد از هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنید.