یکی از راه‌های سفر مقرون به صرفه به کیش مدیریت حمل و نقل در کیش است؛ مدیریتی که نه از جانب مسولان و مدیران شهری، بلکه باید توسط گردشگران تور کیش صورت گیرد. می‌بایست نقشه مسیر مینی بوسهای کیش ، خطوط حمل و نقل تاکسیرانی و خطوط مینی بوسرانی کیش را در میان مراکز تفریحی و مراکز خرید و محل اقامتتان کنترل کنید و برایش حسابی برنامه بریزد تا گرفتار هزینه‌های هنگفت حمل و نقل در کیش نشوید.

همه چیز درباره حمل و نقل کیش


اما راهی نیست جز آن که نیم نگاهی به سیستم حمل و نقل این جزیره مرجانی بیندازیم و با ساز و کارش آشنا شوید.

خطوط مینی بوسرانی کیش

حمل و نقل در کیش با اتوبوس ها و خطوط مینی بوسرانی کیش از هر امکان دیگری برای شما ارزان‌تر تمام می شود. اما این تنها امتیاز برجسته حمل و نقل با مینی بوس کیش نیست. نگاهی به نقشه مسیر مینی بوسهای کیش بیندازید؛ تقریبا همه مراکز تفریحی کیش از ایستگاه‌های اتوبوس و مینی بوس بهره‌ای دارند. این بهره مندی می تواند دسترسی شما به سایر نقاط آسان‌تر کند.

خطوط مینی بوسرانی کیش

از میان خطوط مینی‌ بوسرانی کیش، خط شماره ۲ می‌تواند پای شما را به بیش از چند مرکز خرید و مرکز تفریحی باز کند:

ایستگاه پارک دلفین ها > ایستگاه بازار مرجان > میدان داریوش > خیابان مقابل ویلاهای پردیس و خانه گستر > ایستگاه بازار پردیس (ضلع شمالی) > میدان ساحل > ایستگاه بازار مروارید > میدان امیرکبیر > میدان ساحل > ایستگاه مجتمع بانک ها > سازمان منطقه آزاد کیش > بازار فرانسه > اداره پست > میدان دلیران > فاز ۵ شهرک صدف خیابان جاجرود > خیابان سفید رود > خیابان کرمان > خیابان بینالود(مرکز خرید فاز۴ صدف) > خیابان الوند > خیابان شریعتی > خیابان عارف > مسجد امام حسن مجتبی(ع) > خیابان آذربایجان > خیابان خرمشهر > خیابان آسمان > ورودی مجتمع الهیه > تقاطع شهربازی > ایستگاه بازار مروارید > میدان امیرکبیر > هتل لاله > هتل صدف > کلینیک پزشکی > بازار بهکیش > ایستگاه بازار مریم > ایستگاه بازار ونوس > میدان ساحل > ایستگاه بازار پردیس(ضلع جنوبی) > ایستگاه پارک دلفین ها > بازگشت از همین مسیر

در این میان خط شماره ۱ خطوط مینی بوسرانی کیش هم مسیر شما را به مراکز خرید دیگر نزدیک تر می کند:

ایستگاه میرمهنا > فازA خیابان کنار > دبستان پسرانه مولوی > بلوار میرمهنا > ایستگاه گلدیس > ایستگاه صدا و سیما > ایستگاه بازار ونوس > میدان ساحل > ایستگاه بازار مروارید > ایستگاه بازار پردیس(ضلع جنوبی) > ایستگاه بازار مرجان > ایستگاه پارک دلفین ها > بازگشت از همین مسیر

نقشه مسیر مینی بوسهای کیش

نقشه مسیر مینی بوسهای کیش

هزینه حمل و نقل مینی بوس کیش

قیمت مینی بوس های کیش در سال ۹۸ از ۲۵۰۰ تومان آغاز می شود و بسته به مسافت شما تا مقصد به ۴۵۰۰ تومان هم می رسد که این خود هزینه ای در خور است. مینی‌بوس های جزیره کیش از ساعت ۶ صبح تا ۰۱:۰۰ بامداد در دسترس اند.

حمل و نقل با تاکسی در کیش

تاکسی‌ها نسبت به خطوط مینی بوسرانی کیش سهل الوصل ترین وسیله نقلیه برای سفر به تمامی نقاط جزیره کیش اند. کافی است سر خیابان بایستید و دست تکان دهید و یا از اپلیکشن های تاکسی استفاده کنید تا خیلی زود یک تاکسی پیش پایتان ظاهر شود و شما را در کوتاه ترین زمان ممکن به مقصد برساند.

حمل و نقل با تاکسی

در جزیره کیش تاکسی‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند و نقطه تمایزشان با دیگری را در سر و شکل و رنگ‌بندی خود نشان می‌دهند. مثلا رنگ زرد معرف تاکسی‌های خطی اند و تاکسی های سفید رنگ مسافران دربستی را سوار می کنند. در این میان اپلیکشن های بسیاری همچون iksih هست که به مجرد دسترسی به اینترنت و ورود به اپلیکشن می توانید از آن برای سفر به مراکز خرید و تفریحات کیش استفاده کنید.

ما در یادداشتی دیگر به تفصیل درباره اپلیکشن iksih، نحوه دانلود و استفاده از آن نوشته ایم اما بد نیست پیش از به پایان بردن این بخش سری هم به قیمت‌های تصویب شده تاکسی کیش در سال ۹۸ بپردازیم.

مطالب مرتبط: معرفی اپلیکشن آی‌کیش برای گردشگران کیش

هزینه حمل و نقل کیش با تاکسی دربستی و خطی

نرخ ورودی تاکسی‌های سفید کیش از ساعت ۶ صبح تا ۱ بامداد شش هزار تومان و از ساعت ۱ بامداد تا ۶ صبح هفت هزارتومان است. اگر بخواهید با این تاکسی‌ها از منطقه‌ای به یک منطقه دیگر بروید باید در روز ۲۰ هزار تومان و شب هنگام ۳۰ هزار تومان بپردازید. حواستان باشد که این تاکسی‌ها به ازای هر دو دقیقه از شما هزار تومان دریافت می‌کنند. پس بهتر است خیلی معطل‌شان نگذارید.

اگر در فرودگاه هستید و قصد دارید به هر کجای جزیره سفر کنید (فرقی ندارد مقصد کجاست) نباید یادتان برود که رقم قطعی آن بیست هزار تومان است. اگر وسط راه سفر خود را کنسل کردید و خواستید پیاده شوید با دست‌کم نصف نرخ تاکسی را بپردازید.

نرخ کرایه تاکسی های زرد نیز از ۴۰۰۰ تومان آغاز می‌شود و وابسته به مقصدتان این مبلغ تا ۱۲۰۰۰تومان نیز می‌رسد.

هزینه حمل و نقل کیش با تاکسی دربستی و خطی

شماره تماس تاکسی رانی های کیش

  • – آژانس تاکسی کرانه ۲-۴۴۴۶۷۲۰۱-(۰۷۶)
  • – آژانس تاکسی هلال ماه ۴۴۵۱۹۴۷-(۰۷۶)
  • – آژانس تاکسی توسن ۴۴۴۲۲۲۰۰-۲۲۴۰۰-(۰۷۶)
  • – آژانس تاکسی رخش ۴۴۴۲۱۱۵۵-(۰۷۶)
  • – آژانس تاکسی پارس ۴۴۴۵۱۹۱۲-(۰۷۶)

رفت و آمد با اتومبیل شخصی

بسیاری ترجیح می‌دهند اتومبیل‌شان را در همه سفرها همراه با خود ببرند. این نه به خاطر علاقه وافر به چهار تکه آهن است بلکه بیش‌تر به این خاطر است که سفر با اتومبیل شخصی، در نسبت با مقصد و همچنین مدت زمان سفر، بسیار ارزان‌تر از انواع دیگر تمام می‌شود. حمل و نقل در کیش نیز گاه با همین ترفند مقرون به صرفه‌ تر خواهد بود.

حمل و نقل کیش با اتومبیل شخصی

اگر می‌خواهید با اتومبیل شخصی به کیش سفر کنید، دل به جاده بزنید و راه جنوب را در پیش بگیرید. به بندر چارک که رسیدید از شناورهای لندیک گراف بخواهید اتومبیل تان را در طی یک مسافت ۳۲ کیلومتری به جزیره کیش برسانند.

قیمت بلیط کشتی سانی از قشم به کیش و بالعکس

نه تنها بندر چارک بلکه بنادری از جمله آفتاب و لنگه نیز مبدا خوبی برای سفر با اتومبیل شخصی به کیش هستند. برای برو و بیا با اتومبیل شخصی می بایست مدارک مورد نیاز و هزینه جهت حمل اتومبیل را همراه خود داشته باشید.

مطالب مرتبط: راهنمای سفر به کیش با خودروی شخصی

خودروهای اجاره ای

از ارزان قیمت‌ترین وسایل حمل و نقل کیش آغاز کردیم و یادداشت را با گران‌ترین آن به پایان می‌بریم: اجاره خودروهای لوکس. بسیاری از گردشگران تور کیش شاید تمایلی نداشته باشند که برای یک سفر دو و یا سه روزه مصائب حمل ماشین های شخصی شان را به دوش بگیرند. این طبیعی است.

اجاره خودرو در کیش قیمت اجاره بنز تا اجاره مازراتی در کیش

طبیعی ست که بخواهند سفر کم دردسرتری را با هواپیما تجربه کنند و بعد تا پای شان به جزیره کیش رسید، یک اتومبیل زیر پایشان باشد؛ اتومبیلی که راننده و مسافرش، هر دو، خودِ او هستند. در جزیره کیش شرکت های متعددی این امکان را برای گردشگران فراهم می‌کنند و اگر چه اجاره اتومبیل در کیش هزینه های بالایی دارند اما عمدتا با استقبال خوبی نیز مواجه می شوند.

مطالب مرتبط: صفر تا صد اجاره ماشین در کیش

حرف آخر

در یک ارزیابی مختصر می توان ادعا کرد که سیستم حمل و نقل کیش با توجه به مساحت جزیره و جمعیتی که در خود پذیراست، تا به امروز از پس تردد و عبور و مرور شهروندان و گردشگرانش بر آمده است اما هنوز خلا وسایل نقلیه عمومی همچون مترو کیش و ترن‌های هوایی در مقایسه با دیگر مناطق گردشگری جهان به چشم می‌آید. در هر صورت ما برای یک سفر با کیفیت از میان امکاناتی همچون خطوط تاکسیرانی، خطوط مینی بوسرانی کیش و البته نقشه مسیر مینی بوسهای کیش باید دست به انتخاب و برنامه ریزی بزنیم.

 

اطلاعات داخل این صفحه برای آگاهی بیشتر مسافران تور کیش درج شده است. آژانس سالیان سفر صرفاً خدمات مربوط به تور کیش (رزرو پرواز و هتل) را برای مسافران این جزیره ارائه می‌دهد.

 

سوالات متداول حمل و نقل عمومی در کیش

آیا در کیش تاکی های اینترنتی اسنپ و تپسی فعالیت می کنند؟

خیر در کیش هیچ تاکسی اینترنتی فعالیت ندارند.

تاکسی های زرد رنگ چقدر کرایه دریافت می کنند؟

تاکسی های زرد یا همان تاکسی های خطی بسته به طول سفر از ۴۰۰۰تومان تا ۱۲۰۰۰تومان دریافت می کنند

مینی بوس های کیش چقدر کرایه دریافت می کنند؟

مینی بوس های کیش بسته به مسافت طی شده از ۲۵۰۰تومان تا ۴۵۰۰تومان کرایه دریافت می کنند.