اپلیکیشن آی‌کیش یک اپلیکیشن موبایل است که توسط سازمان منطقه آزاد کیش برای دو نسخه‌ی اندروید و آی‌اواس طراحی و ساخته شده است. چنانچه با تور کیش به عنوان گردشگر به این جزیره سفر می‌کنید و یا کیشوند هستید و در این جزیره اقامت دارید، این اپلیکشن می‌تواند به عنوان ابزاری مهم و مورد نیاز اطلاعات و خدمات زیادی را در حوزه‌ی گردشگری در اختیار افراد قرار دهد. یکی از ویژگی‌های اصلی این نرم‌افزار یافتن موقعیت مکانی هر فرد است که فهرست پیشنهادی از خدمات گردشگری این جزیره‌ی زیبا را براساس فاصله‌ی مکانی تا جاذبه‌ی توریستی در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین شما می‌توانید کلیه‌ی خدمات گردشگری را از طریق اپلیشکن آی‌کیش به صورت آنلاین خریداری کنید.

یکی دیگر از امکانات بی‌نظیر اپلیکشن که در بین کاربران طرفداران زیادی پیدا کرده امکان ثبت نظرات و اشتراک‌گذاری آن‌ها توسط کاربران است که همانند یک اپلیکشن شبکه‌های اجتماعی عمل می‌کند.

در مراسمی که با عنوان رونمایی از اپلیکشن گردشگری کیش برگذار شد، مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات منطقه آزاد کیش تاکید کرد، با تعیین هدف گذاری‌های انجام شده و در جهت تسریع و تسهیل دسترسی به امکانات و خدمات برای گردشگران تور کیش این اپلیکشن طراحی شده است که گامی بلند در جهت رضایت و افزایش رفاه گردشگران درنظر گرفته شده است.

وی همچنین در ادامه به امنیت اپلیکشن آی‌کیش اشاره کرد و افزود: امکان مسیریابی، خرید آنلاین بلیت برای جاذبه‌های توریستی و همچنین خرید بلیت برای پروازهای هواپیمایی کیش ایر، ارائه فهرست تخفیفه‌ها به تفکیک نوع کالا، ثبت نظرات کابران از مزیت‌های آن به شمار می‌آید. به‌علاوه کاربران می‌توانند از آخرین اخبار مربوط به آب‌وهوا و اطلاعات مربوط به رستوران‌ها و هتل‌های کیش در جریان باشند. این نرم‌افزر علاوه بر زبان فارسی، دو زبان انگلیسی و عربی را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

همانطور که در بالا اشاره شد این اپلیکشن در نسخه‌ی اندروید و آی‌اواس عرضه شده است و افراد می‌توانند علاوه بر دانلود از پلی‌استور و اپ‌استور با مراجعه به پایگاه app.kish.ir نیز این اپلیکشن را دانلود و نصب کنند.