سفر به کیش با خودرو شخصی هزینه نسبتا برابری با سفر هوایی دارد ولی می توان گشت و گذار بیشتری را به مناطق مختلف جزیره زیبای کیش داشت؛ زیرا می توان به هر نقطه از جزیره که مایل باشید، حرکت کرد.

برای سفر به کیش با خودرو شخصی به کدام بندر برویم؟


اولویت اول برای سفر به کیش با خودروی شخصی بندر چارک است، زیرا در تمام فصول سال لنج های کیش به بندر چارک و بالعکس در حال رفت و آمد هستند و مشکلی از نظر منتظر ماندن ندارید.

بندر آفتاب کوتاه ترین فاصله را تا کیش دارد اما به دلیل وجود تعداد کم شناور، این بندر توصیه نمی گردد.

و در آخر، بندر لنگه طولانی ترین مسیر را نسبت به دیگر بنادر به کیش دارد ولی انتقال خودرو با لندیگراف از این بندر در تعطیلات نوروز توصیه می شود و ممکن است در روزهای دیگر به دلیل کمبود لندیگراف، زمان زیادی را منتظر بمانید.

برای سفر به کیش با خودرو شخصی به کدام بندر برویم؟

برای سفر ارزان به جزیره زیبای کیش می توانید از تور لحظه آخری کیش استفاده کنید. شما می توانید هر روز آخرین قیمت تور کیش ارزان را بر روی سایت ما مشاهده کرده و با خرید تور کیش ارزان دقیقه ۹۰ هزینه های سفر خود را کاهش دهید. همین حالا با سالیان سفر ما تماس بگیرید.

۲۲۰۲۰۱۸۸

مزایای سفر با ماشین شخصی به جزیره کیش

زمانی که با خودروتان سفر می کنید، از شهرهای مختلف زیادی دیدن می کنید و از مناظر بین راهی لذت می برید که باعث می شود سفر متنوع تری برای خود رقم بزنید.

سفر به کیش با ماشین شخصی نگرانی طی کردن مسیر های طولانی از هتل تا بازارها و تفریحات را کم می کند، مخصوصا زمانی که به جنگ های شبانه کیش می روید دیگر به مشکل رفت و آمد در نیمه شب بر نخواهید خورد.

معایب سفر به کیش با خودرو شخصی

سفر با خودروی شخصی شاید کمی برایتان دشوار باشد، زیرا ممکن است از جاده ها و مسیرها اطلاعات کافی نداشته باشید و در بعضی مسیرها گم شوید، ولی سفر با هواپیما این استرس را از شما کم می کند.

یکی دیگر از معایب سفر به کیش با خودرو شخصی این است که باید حوصله بیشتری در رانندگی داشته باشید چون مسیر زیادی پیش روی شماست تا به کیش برسید که این مسئله بر روی کیفیت سفرتان تاثیر می گذارد اما اگر با هواپیما به کیش بروید حداکثر ۲ ساعت فاصله دارید.

زمانی که با خودروتان سفر می کنید باید برنامه سفر طولانی را مدنظر خود داشته باشید، زیرا نیمی از سفرتان را در مسیر رفت و برگشت خواهید بود. در ادامه با ما همراه باشید تا شرایط ورود خودرو به کیش سال ۹۹ را برای شما شرح دهیم.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد اجاره ماشین در کیش

شرایط ورود خودرو به کیش سال ۹۹

 • – فراموش نکنید که برای انتقال خودروی خود حداقل ۲ ساعت قبل از حرکت شناور در آنجا حضور داشته باشید تا عقب نمانید.
 • – مسافرینی که همراه خود حیوان زنده دارند، باید شناسنامه و اسناد مربوط به دامپزشکی را به مراکز دارای صلاحیت ارائه دهند.
 • – در هنگام ورود و خروج از شناور، مراقب عبور اطفل و سالمندان باشید.
 • – در طول سفر، از دویدن، پیاده روی های بی مورد و خم شدل روی ریل کشتی جدا پرهیز نمایید.
 • – اگر دچار دریازدگی می شوید، قبل از سفر از قرص های ضد تهوع استفاده کنید.
 • – در زمان حرکت شناور مراقب کودکانتان باشید و از مخفی شدن در محل های مختلف کشتی و دست زدن به تجهیزات آن جلوگیری نمایید.
 • – در حد امکان از پهن کردن زیر انداز در عرشه خودداری کنید و از صندلی های تعبیه شده استفاده نمایید.
 • – اگر وسیله گازسوز مانند خوراک پزی همراه خود داشتید، آن را به سرملوان شناور تحویل دهید.
 • – اگر خود یا همراهانتان سابقه بیماری های خاص از جمله ناراحتی های قلبی و عروقی، صرع، آسم و … دارند، حتما مسئولین شناور را مطلع نمایید.

زمانی که قصد دارید با خودروی شخصی از کیش برگردید، حتما به نکات زیر توجه داشته باشید

 • – همانند زمان ورود، حتما ۲ ساعت قبل از حرکت شناور در بندر حضور داشته باشید؛ به درب شرقی ترمینال مراجعه کنید و برای کارهای اداری، مدارک مورد نیازی که در بالا به آن اشاره کردیم را ارائه دهید.
 • – کارهای اداری شامل پرکردن فرم اظهارنامه گمرکی و ارائه کارت شناسایی خودرو.

بیشتر بخوانید: کدام کشتی تفریحی کیش بهتر است؟

 • – مرحله بعدی پرداخت عوارض و جرایمی می باشد که در طول رفت و آمدتان انجام داده اید. برای پرداخت عوارض باید به شعبه بانک ملی واقع در جنب درب شرقی بندرگاه مراجعه نمایید.
 • – پس از پرداخت عوارض و جرایم، فیش ها را به دفتر اجرائیات کیش برده تا برگه ورود موقت خودرو خود را مهر نمایند. در این قسمت فیش های پرداختیتان را نیز ارائه کنید.
 • – برای اینکه اجازه ورود به کشتی را داشته باشید، باید برگه ورود موقت خودرو را به انتظامات بندرگاه که در جنب درب شرقی قرار دارد، ارائه دهید.
 • – و در آخر فرم دو قسمتی کابوتاژ را در دفتر گمرک جمهوری اسلامی ایران را مهر بزنید.

راهنمای سفر به کیش با خودرو شخصی

مدارک لازم برای حمل خودرو شخصی به کیش

 • – اصل و کپی کارت خودرو، برگ معاینه فنی و گواهینامه راننده خودرو
 • – برگه کاپوتاژ یا همان برگه مجوز گمرکی خروج خودرو از سرزمین اصلی، حتما تا پایان سفرتان همراه داشته باشید.
 • – حتما قبل ورود خودرو به شناورها، باک ماشینتان را کاملا پر کنید، زیرا در روزهایی که کیش شلوغ است، به خصوص در ایام نوروز، جایگاه های عرضه سوخت کیش با کمبود بنزین مواجه می شود.

بیشتر بخوانید: لیست تعمیرگاه های خودرو در کیش

 • – اگر خودروتان تولید داخل است، بسیار مراقب باشید؛ زیرا به هیچ عنوان نمایندگی دو خودروساز بزرگ ایرانی در کیش خدمات نمی دهند و برای تامین قطعات یدکی و انجام تعمیرات حتما با مشکل روبرو خواهید شد.
 • – حداکثر سرعت مجاز در کیش ۶۰کیلومتر است و اگر حد مجاز سرعت را رعایت نکنید توسط دوربین های ثبت تخلف که در نقاط مختلف کیش نصب شده، تخلفات ثبت می گردد.

هزینه سفر به کیش با خودرو شخصی چقدر است؟

هزینه سفر به کیش با خودرو شخصی هر سال متغیر است. هزینه ورود خودرو به این جزیره حدود ۳۵۰ هزار تومان برای سال ۱۳۹۸ اعلام شده است.

البته هزینه شناور و عوارض حمل و نقل دریایی باید جداگانه پرداخت نمود. که این هزینه از بندر چارک تا جزیره کیش حدود ۴۰۰ هزار و از بندر آفتاب حدود ۳۶۰ هزار تومان است.

ورودی خودرو برای مدت ۵ روز است که به ازای هر روزه اضافه تر، روزانه ۷۰ هزار تومان باید پرداخت. همچنین بهتر است بدانید که این مبالغ فوق احتمالا برای نوروز کمی تغییر جزئی داشته باشد.

 

 

اطلاعات داخل این صفحه برای آگاهی بیشتر مسافران تور کیش درج شده است. آژانس سالیان سفر صرفاً خدمات مربوط به تور کیش (رزرو پرواز و هتل) را برای مسافران این جزیره ارائه می‌دهد.

 

سفر به کیش با خودرو شخصی بهتر است یا تور؟

سفر به کیش با تور راحت تر است و می تواند ارزان تر از سفر با اتومبیل شخصی هم باشد.

معایب سفر به کیش با اتومبیل شخصی چیست؟

زمانی که با اتومبیل شخصی خود به کیش سفر می کنید باید بیشتر زمان خودتان را در مسیر باشید و همچنین خستگی رانندگی هم خالی از لطف نیست. علاوه بر طولانی شدن مسیر مسافرت هزینه سفر به کیش با تور نسبت به خودرو شخصی به نسبت کمتر است.

مزایا سفر به کیش با خودرو شخصی

علاوه بر لذت از مناظر مسیر مبدا تا کیش، رانندگی در خیابان های قانون مند کیش بسیار لذت بخش است که البته شما می توانید از طریق تور به کیش سفر کنید و با اجاره خودروهای لوکس در کیش از رانندگی در این جزیره زیبا نهایت لذت را ببرید.

مدارک لازم برای حمل خودرو شخصی به کیش

اصل و کپی کارت خودرو، برگه معاینه فنی و گواهی نامه راننده خودرو – برگه کاپوتاژ یا همان برگه مجوز گمرکی خروج خودرو از سرزمین اصلی