سلام. شاید ی کم دیر کرده باشم ولی امروز میخوام درمورد سفر کیش براتون بگم. تعطیلات نوروز سال ۹۴ بود که ما عازم سفر به کیش شدیم. اون موقع اکثر دوستام به این جزیره رفته بودن و برام کلی از تفریحاتش تعریف کرده بودن. خب منم که عاشق سفر، توی اولین فرصت با همسرم و دو تا پسرام برای کیش آماده شدیم. این سفرنامه کیش رو هم براتون مینویسم که یادگاری باشه از اون روزهای خوب و به یادموندنی.

خب حالا بریم سراغ سفرمون؛ ما اوایل بهار بود که راهی کیش شدیم. اونموقع هوا توی راه خیلی سرد بود، در حدی که ما با کلاه و کاپشن رفتیم اما وقتی به جزیره رسیدیم دیگه سراغی از شال و کلاهمون نگرفتیم و دنبال لباسای خنک‌تر گشتیم. اینم بگم که ما با ماشین شخصی رفته بودیم پس لازم بود که از بندر آفتاب با کشتی هم خودمون و هم ماشینمون از دریا رد بشیم و برسیم به جزیره کیش. برای عبور از طریق این بندر به اصل و کپی کارت ماشین، گواهینامه، برگه معاینه فنی، هزینه انتقال ماشین و خودمون احتیاج داشتیم.

وقتی وارد کیش میشید اولین چیزی که توجه شما را به خودش جلب می‌کنه، تمیزی عجیب‌وغریب سطح شهر و ماشین‌های لوکسیه که می‌بینید.

روز اول سفر کیش

همون روزی که رسیدیم به کیش بعد از این که وسایلمون رو توی هتل گذاشتیم، چهارتایی راهی گشت‌وگزار توی شهر شدیم. قرار بود اول جاهای تاریخی رو ببینیم به‌خاطر همین هم اول از همه کاریز کیش رو دیدیم. این که ایرانی‌ها با اون امکانات کم، قناتی به این بزرگی را این‌قدر دقیق و حساب‌شده ساختند، واقعاً حیرت‌آوره.

بعد از کاریز، نوبت شهر حریره می‌رسد. این مجموعه که ۱۲۰هکتار وسعت دارد، با معماری سنتی ساخته شده. نام این مجموعه یعنی “حریره” از نام ملکه‌ی آن برداشته شده است. در بخش ورودی مجموعه حریره هم درخت انجیر معابد به چشممان خورد. این درخت سالیان سال است که همراه مردم کیش نفس می‌کشد و حالا برای آن‌ها مقدس محسوب می‌شود.

و اما روز دوم

روز دوم به یکی از روستاهای جزیره کیش سر زدیم که به خوبی فرهنگ مردم این جزیره را به تصویر می‌کشید. ننه باغو اسم شیرزنی بود که تقریباً صد سال پیش در این روستا زندگی می‌کرد و تبدیل به یک اسطوره شده بود. به همین دلیل این‌جارو به نام روستای ننه باغو می‌شناسند. اون چیزی که بیشتر از همه توی این روستا به چشم میاد درخت‌های انجیر قدیمی آن است. تنه‌ی درخت‌ها طوری رشد کردند که انگار ریشه‌های درخت همه روی خاک قرار دارند و این خیلی جالب به نظر می‌رسه. ما برای سفرمون از هواپیما استفاده نکردیم اما در عوض یکی از بهترین هتل‌های کیش را برای اقامت انتخاب کردیم. هتل داریوش کیش با معماری فوق‌العاده‌ش مثل یک نگین در جزیره کیش جلب توجه می‌کند؛ هتلی فوق‌العاده تمیز و شیک، با خدمات و مهمانداری عالی. ظاهر این هتل شما را به شهر شیراز و تخت جمشید می‌برد.

روز سوم همراه با باران، گردش و تفریح

حالا باید این بخش از سفر کیش را با تفریحات این جزیره تکمیل کنم. برنامه‌ی ما برای روز سوم دیگر از بازدید موزه و جاهای تاریخی خالی شده بود و قرار بود فقط و فقط به فکر تفریح باشیم. صبح بعد از صبحانه به سمت ساحل راه افتادیم، هوا ابری شده بود و نم نم بارون می‌بارید. اما امروز هیچ چیز جلودار ما چهار نفر نبود. اتفاقاً قدم زدن در خط ساحلی اون هم در هوای بارانی بسیار دلچسب بود.

اما این باران یک خبر بد برای ما به همراه داشت؛ این که دیگه نمیتونستیم دوچرخه‌سواری کنیمو زمین لیز شده بود و ما هم چون دو تا بچه‌ی کوچیک و شیطون همراهمون بود، ریسک نکردیم و از دوچرخه‌سواری گذشتیم. کم کم بارون شدید شد، ما هم به سمت پاساژها راه افتادیم. چون هم سرپناه داشتیم، هم می‌توانستیم خرید کنیم و هم می‌توانستیم بچه‌ها را به قسمت بازی در پاساژ ببریم. با این کلک دیگه غصه‌ی دوچرخه‌سواری هم از یادشون رفت و سرگرم بازی و خرید شدند. با نوشتن این سفرنامه کیش قصد داشتم که شما را هم در شادی خودم و خانوادم برای سفرمون به کیش شریک کنم. امیدوارم شما هم بتوانید سفر به کیش را تجربه کنید و از تفریحات آن استفاده کنید.