یکی از دغدغه‌های اساسی گردشگران در سفرهای تفریحی، رفت‌وآمد در شهرها و مکان‌هایی‌ست که برای مسافرت انتخاب کرده‌اند و همیشه مشکلاتی در این خصوص گریبان‌گیر گردشگرانی می‌شود که امکان سفر با اتومبیل شخصی ندارند و یا مکان‌هایی که انتخاب کرده‌اند، از حیث موقعیت جغرافیایی مشکلاتی را در این زمینه برایشان ایجاد می‌کند. با این حال، جزیره کیش که به واسطه موقعیت جغرافیایی‌اش دغدغه‌هایی در این زمینه را در ذهن گردشگران به وجود می‌آورد، با تدابیر ویژه‌ای به جنگ مشکلات رفته است و به گفته بسیاری از مسافران تورهای کیش، هیچ مشکلی برای رفت‌وآمد در جزیره توریستی ایران وجود ندارد. البته هنوز سؤالاتی در مورد چگونگی کرایه تاکسی در کیش، اجاره اتومبیل در کیش و مواردی دیگر در ذهن‌ها وجود دارد که در فرصت اندک زیر سعی می‌شود به سؤالات شما همراهان گرامی پاسخ داده شود.

در وهله اول باید گفت که هیچ جای نگرانی برای جابجایی در جزیره کیش وجود ندارد! چرا که  انواع متعددی از حمل و نقل عمومی در کیش وجود دارد که در این میان می‌شود به: تاكسي‌هاي تلفنی، تاكسي‌هاي خطي و ميني‌بوس‌های مدرنی اشاره کرد که اکثریت گردشگران را در شرایط مطلوب و زمان اندکی به مقصد می‌رسانند؛ به‌صرفه‌ترین نوع حمل‌ونقل در کیش هم همان مینی‌بوس‌ها هستند که با نرخ ثابت ۹۰۰ تومان برای هر مسافر، امکان جابجایی بسیار کم‌هزینه‌ای را بین مراکز تفریحی و تجاری کیش فراهم می‌کنند. البته برای یک گردش خصوصی‌تر می‌توانید از تاکسی‌های سواری استفاده کنید که نرخ انواع آن‌ها هم در زیر آمده است:

تاکسی های تلفنی جزیره کیش

ورودی تاکسی‌متر در روز یعنی از ساعت ۶ صبح تا بامداد ۳۶۰۰ تومان  و پس از ۱۲ شب ۴۵۰۰ تومان خواهد بود.

تا ۷ کیلومتر در ازای هر کیلومتر ۳۶۰ تومان محاسبه می‌شود و در ازای هر کیلومتر اضافه‌تر ۳۹۶ تومان محاسبه می شود. در ازای هر دقیقه توقف هم ۳۹۶ تومان محاسبه می شود.

تاکسی‌های خطی

ورودی تاکسی‌متر در روز یعنی از ساعت ۶ صبح تا بامداد ۹۹۰ تومان و پس از ۱۲ شب ۱۲۰۰ تومان خواهد بود.

تا کیلومتر ۷ در ازای هر کیلومتر ۹۸ تومان محاسبه می‌شود و در ازای هر کیلومتر اضافه‌تر ۱۲۳ تومان محاسبه می‌شود.

مسیر تاکسی‌های خطی: بازار سفين – خيابان كنار فاز A – بازار ونوس – بازار مرواريد – شهرك صدف – خيابان آذربايجان – خيابان فردوسی – بازار پرديس – بازار مرجان و برعكس.

مینی‌بوس‌های جزیره کیش

ارزان‌ترین روش حمل‌ونقل در جزیره کیش مینی‌بوس‌ها هستند که در ۲ خط با ایستگاه‌های فراوان و کرایه ۹۰۰ تومان در خدمت گردشگران است.

خط شماره ۱: ايستگاه ميرمهنا- فاز A خيابان كنار- دبستان پسرانه مولوی- بلوار ميرمهنا- ايستگاه گلديس- ايستگاه صداو‌سيما- ايستگاه بازار ونوس- ميدان ساحل- ايستگاه بازار مرواريد- ميدان ساحل-ضلع جنوبی بازار پردیس- ايستگاه بازار مرجان- ايستگاه پارك دلفين‌ها و برعكس.

خط شماره ۲: ايستگاه پارک دلفين‌ها- ايستگاه بازار مرجان- ميدان داريوش- خيابان مقابل ويلاهاي پرديس و خانه گستر- ضلع شمالی بازار پردیس- ميدان ساحل- ايستگاه بازار مرواريد- ميدان اميركبير- ميدان ساحل- ايستگاه مجتمع بانك‌ها- سازمان منطقه آزاد كيش- بازار فرانسه- اداره پست- ميدان دليران- فاز ۵ شهرك صدف خيابان جاجرود- خيابان سفيدرود- خيابان كرمان- خيابان بينالود (مركز خريد فاز ۴ صدف)- خيابان الوند- خيابان شريعتي- خيابان عارف- مسجد امام حسن مجتبي (ع)- خيابان آذربايجان- خيابان خرمشهر- خيابان آسمان- ورودي مجتمع الهيه- تقاطع شهربازی- ايستگاه بازار مرواريد- ميدان اميركبير- هتل لاله- هتل صدف- كلينيك پزشكی- بازار بهكيش- ايستگاه بازار مريم- ايستگاه بازار ونوس- ميدان ساحل- ايستگاه بازار مرواريد- ميدان اميركبير- ميدان ساحل- ايستگاه بازار پرديس (ضلع جنوبی)- ايستگاه بازار مرجان- ايستگاه پارك دلفين‌ها و برعكس.

اجاره اتومبیل در کیش

مؤسساتی هم در کیش موجودند که اتومبیل‌هایی با قیمت‌های متنوع در اختیار گردشگران می‌گذارند و شما می‌توانید به راحتی و با کارت ملی و یک چک ضمانت، اتومبیل دلخواهتان را در مدتی که در جزیره هستید، بدون راننده اجاره کنید و از رانندگی در خیابان‌های خلوت و عریض کیش لذت ببرید؛ حتی در لیست اتومبیل‌های اجاره‌ای، نام بسیاری از برندهای مطرح جهان هم به چشم می‌خورد که تجربه مهیجی را از رانندگی در جزیره کیش برای گردشگران می‌آفرینند.

در مجموع جای نگرانی وجود ندارد. سیستم حمل‌ونقل جزیره کیش با بهترین کیفیت رضایت شما را جلب خواهند کرد. البته سالیان سفر توصیه می‌کند که در هنگام انتخاب آفرهای تور کیش به حمل‌ونقل در جزیره هم توجه کنید؛ چرا که برخی تورها سرویس‌های متنوعی را به مراکز تفریحی و دیدنی کیش ارائه می‌دهند که می‌توانند کار شما را برای جابجایی از هتل‌های کیش راحت‌تر کنند.