کیش از جمله برترین منطقه‌ی گردشگری ایران محسوب می‌شود و هرساله گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا راهی سفر به این جزیره می‌شوند. در کیش جاذبه‌های گردشگری هیجان‌انگیز و مراکز خرید شیکی قرار گرفته است که گردشگران را مجذم.ب خود می‌کند. اما در کنار آن یکی از دلایلی که گردشگران علاقه‌مند به سفر مجدد به این منطقه هستند، غذاهای محلی آن می‌باشد. این غذاها بازگو کننده‌ی تاریخ غنی کیش می‌باشد. اگر می‌خواهید در طول سفرتان به کیش با فرهنگ و سبک زندگی مردم کیش آشنا شوید، توصیه می‌شود غذاهای محلی کیش را در تور کیش حتماً امتحان کنید.

  • مرگوگ (یا مرقوق)

غذای محلی کیش

غذای محلی کیش

مرگوگ یکی از غذاهای محلی پرطرفدار در کیش به‌شمار می‌آید که در پخت آن انواع سبزیجات محلی، گوشت، بادمجان، گوجه‌فرنگی، فلفل سبز، سیب‌زمینی، سیر و پیاز و همچنین برخی از ادویه‌های محلی استفاده می‌شود. این غذا در بسیاری از رستوران‌های این جزیره‌ی زیبا سرو می‌شوند که همین موضوع جذابیت بازدید از کیش را دو چندان کرده است.

 

 

 

  • سمک مشوی

غذای محلی کیش

غذای محلی کیش

یکی دیگر از غذاهای محلی کیش سمک مشوی می‌باشد که در واقع یک غذای عربی به‌حساب می‌آید. در تهیه‌ی این غذا ماهی به‌صورت کبابی و یا سرخ شده استفاده می‌شود.

 

 

 

  • محمر کیش

غذای محلی کیش

غذای محلی کیش

لذت بردن از غذای محر کاملاً به ذائقه‌ی افراد بستگی دار. در ترکیب این غذای لذیذ از برنج شیرین محلی به‌همراه انواع ادویه‌جات و سبزیجات محلی در کنار ماهی سرو می‌شود که طعم به‌یادماندنی را رقم می‌زند.

 

 

 

 

  • هریسه

غذای محلی کیش

غذای محلی کیش

هریسه در واقه نوعی حلیم است که در کیش در بین گردشگران بسیار محبوب است و بیش‌تر در وعده‌ی صبحانه خورده می‌شود. در ترکیب آن از بلغور گندم و گوشت استفاده می‌شود که از این نظر علاوه بر یک غذای مقوی بسیار خوشمزه نیز می‌باشد.