پوشش سراسری وای‌فای در کیش یکی از برنامه‌های اصلی دولت است که قرار است با اقدامات انجام شده در برنامه‌های سال جاری این جزیره زیر پوشش رایگان WiFi قرار بگیرد. مدیر عامل سازمان منطقه‌ آزاد کیش در مصاحبه‌ای با یکی از خبرگزاری‌های معتبر در مورد اقدامات صورت گرفته و پیش‌رو در حوزه‌ی زیرساخت‌های ارتباطی IT و ICT با توجه به نیاز جزیره‌ی کیش اعلام کرد: از برنامه های جدی و در دست پیگیری در سالجاری، توجه به این ۲ حوزه است ، ۲۰  پروژه برای آن تعریف شده است که به مرور در حال اجرای آنها هستیم.

وی همچنین در ادامه تاکید کرد از نمیه‌ی دوم سال گذشته ایجاد ۱۶ کیلومتر فیبر نوری در شرق و شمال شرقی جزیره از جمله‌ی زیرساخت‌های آن می‌باشند. همچنین پیگیری‌های زیادی با وزارت فناوری و ارتباطات انجام شده است تا بخش‌های ارتباطی کیش در جایگاه مناسبی قرار بگیرند.

آقای مووسان افزود؛ تلاش دولت تدوین برنامه‌هایی است که بتوان امکان ورود بخش خصوصی را نیز میسر کند. سال گذشته بخشی از بازارهای کیش و همچنین فرودگاه این منطقه تحت پوشش کامل وای‌فای قرار گرفته است که امید است در سال جاری به اجرایی کامل برسد.

به‌طور کلی جزیره‌ی کیش یکی از مناطق توریستی ایران است که هرساله گردشگران زیادی را با تور کیش به این منطقه می‌کشاند. پوشش سراسری وای‌فای نیز یکی از عوامل اصلی رشد و توسعه‌ی صنعت توریست در کیش است که همین امر باعث خارج نشدن ارز از کشور و در پی آن اشتغال‌زایی شود.