مردم بومی کیش ذائقه‌ی متفاوتی نسبت به نقاط دیگر ایران دارند و از فرهنگ غذایی خاصی برخوردار هستند. غذاهای جنوب ایران سفره‌ی شما را رنگین و فرصت تجربه‌ی طعم‌های تند و بی‌نظیر غذاهای جنوبی و دریایی را در اختیارتان می‌گذارد. غذاهای محلی کیش نشان‌دهنده‌ی فرهنگ غذایی غنی در این خطه از ایران است و برای طبخ آن ها انتخاب مواد غذایی تازه همانند ماهی و میگو ویژگی بارز غذاهای کیش و جنوب ایران محسوب می شوند. در ادامه مطلب قصد داریم لیستی از برترین غذاهای کیش را به شما معرفی کنیم.

  • سمک مشوی

غذاهای بومی کیش

غذاهای بومی کیش

همان‌طور که می‌دانید، ماهی و میگو از جمله بخش‌های اصلی در فرهنگ غذایی کیش به‌شمار می‌آید و می‌توانید در بسیاری از غذاهای بومی آن را مشاهده کنید. سمک مشوی هم ماهی سرخ شده مخصوص جزیره‌ی کیش است که مردم محلی آن را به‌صورت خاصی طبخ می‌کنند. البته شما می‌توانید از ماهی کبابی نیز استفاده کنید.

  • مضروبه

غذاهای بومی کیش

غذاهای بومی کیش

مضروبه غذایی است که بر پایه ماهی پخته می‌شود اما ترکیب شدن آن با سیر و نوعی از سبزی معطر و تازه طعم جدید و متفاوتی به ماهی سرخ شده در تابه خواهد داد. بدون شک ترکیب ماهی، سیر و سبزی ترکیب وسوسه‌انگیزی برای یک غذای محلی خواهد بود. معمولاً این غذا در اکثر رستوران های محلی کیش سرو می شوند و در برنامه غذایی مسافران تور کیش جای می گیرد.

  • هریسه

غذاهای بومی کیش

غذاهای بومی کیش

در این غذا گندم یا بلغورو مرغ یا گوشت گوساله دو ترکیب اصلی هستند. آنچه هریسه را از حلیم متفاوت کرده وجود هل و دارچین در آن است؛ دو طعم دهنده بی‌نظیر با طبعِ بسیار گرم که در اکثر غذاهای جنوب ایران وجود دارند. آب، آرد، شکر و آبمیوه نیز در هریسه وجود دارد.

  • مرگوگ

غذاهای بومی کیش

غذاهای بومی کیش

مرگوگ یا مرقوق از جمله غذاهای محبوب در کیش است که در بسیاری از رستوران‌های این منطقه به‌فروش می‌رسانند. در این غذای لذیذ از بادمجان، سبزی، پیاز، سیر، گوجه فرنگی، سیب‌زمینی و فلفل سبز تند وجود دارد و تمامی این سبزیجات را در کنار گوشت و ادویه‌های مخصوص پخته می‌شود.