از میان آن همه دیدنی و نوشیدنی و خوردنی و خریدنی، تفریحات دریایی کیش تافته ای جدابافته اند. آدم ها چه هزینه ها می کنند و چه راه ها زیر پا می گذارند تا بلکه دست کم ذره ای از لذت این بازی ها را بچشند، آدرنالین خون شان را تنظیم کنند و برای گذران روزهای پر مشغله و خسته کننده ای که در شهر انتظارشان را می کشد، خاطره بسازند.

این بازی ها یکی دو تا نیستند! ما در بخش اول از سلسله یادداشت های «راهنمای تفریحات کیش» هفده تای آن را که فقط تفریحات دریایی کیش را در بر می گیرند، دور هم جمع کردیم و اطلاعات مفصلی راجع به قیمت تفریحات کیش ، چم و خم شان و کلوپ هایی که آن ها پوشش می دهند پرداختیم.

نیمی از این تفریحات روی آب می گذرند و با آب جریان دارند؛ فرقی نمی کند که هیجان کدامیک بیشتر است و کدامیک آرامش بیشتری به همراه می آورد. همه آن ها در یک دسته قرار می گیرند. نیمی دیگر، همگی، یا پرده از شگفتی ها و زیبایی های زیر آب بر می دارند و یا سر در آسمان دارند.

شما اهل کدام یک هستید؟ کدام بازی را ترجیح می دهید و از کدام یک پرهیز می کنید؟ راهنمای تفریحات کیش به شما کمک خواهد کرد تا ذائقه تان را هر چه زودتر دریابید، برای شرکت در تور کیش و لذت بردن از این ورزش ها برنامه ریزی کنید و آماده شوید.

به منظور اطلاع از قیمت تور کیش و همچنین رزرو تور کیش از تهران می توانید با کانتر های سالیان سفر در تماس باشید . ۲۲۰۲۰۱۸۸ با خرید تور کیش ارزان دقیقه ۹۰ به میزان قابل توجهی هزینه های سفر خود را کاهش دهید.

تفریحات زیر دریایی کیش

دنیای زیر آب ها هرگز طراوت و تازگی و رازآلودگی شان را از دست نمی دهند. گشت و گذار در میان موجودات آبزی، لمس آن‌ها به دست و فرو رفتن در اعماق آبی و تاریک دریا همواره یکی از شگفتی آورترین تفریحات دریایی کیش است. چگونه می توان چشم بر زیبایی ماهی کاردینال بست و دل از تماشای دلقک ماهی ها کَند و ماهی پیکاسو را ندید؟! چطور می شود خزه ها و گیاهان آبزی خلیج فارس را لمس نکرد و به تماشای منظره دل انگیز که رنگ‌های آبی و طلایی در روز می سازند، ننشست؟

تفریحات زیر دریایی کیش با  امکاناتی نظیر اسکوتر و غواصی و کشتی های آکواریومی فرصتی درخشان برای همه شیفتگان دنیای زیر آب به شمار می‌روند؛ موقعیتی یگانه و بی‌همتا.

اسکوتر زیر دریایی کیش

اسکوتر زیر دریایی کیش

این نه همان تخته کوچکِ سوار بر دو چرخ است که امتدادش به یک دسته بلند می رسد و بر سطح زمین حرکت می کند و نه آن گونه که مقایسه اش می کنند با ورزش غواصی قرابت دارد. اسکوتر زیردریایی مجموعه ای از هر دوی این هاست و همزمان هیچ کدام از آن ها نیست. با اسکوتر زیر دریایی کیش زیرآبی رفتن را تجربه کنید و از هم نشینی با آبزیان دریایی لذت ببرید.

در ضمن یادتان نرود که اسکوتر زیردریایی یک زیر دریایی یک نفره است.

قیمت بلیط: ۲۰۰٫۰۰۰ تومان

نشانی:مرکز غواصی مارینا در ساحل سیمرغ، مرکز غواصی سی من در مجتمع مسکونی دامون ساحلی

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره اسکوتر زیردریایی کیش

تفریحات دریایی کیش

کشتی تفریحی آکواریوم کیش

کشتی آکواریوم هم یک نوعی از تفریحات کیش است، در اصل سرزمین عجایبی است که این بار تنها شما، دختر مو طلایی آن هستید. کافی است همچون آلیس از دری کوچک و غیرعادی داخل شوید و به آن پا بگذارید، تا از پشت شیشه‌ها عظمت و شگفتی دریاها را به چشم ببینید. این کشتی تفریحی کیش دو آکواریوم دارد؛ یکی با حجم ۵۰ هزار لیتر آب برای ماهیان بزرگ و کوسه‌ها و یکی با حجم ۲۰ هزار لیتر آب برای ماهیان کوچک و معمولا کم‌یاب.

قیمت بلیط: ۴۰۰۰۰ تومان

نشانی: اسکله بزرگ تفریحی کیش

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره کشتی تفریحی آکواریوم سیمرغ کیش

غواصی در جزیره کیش

غواصی در کیش

کسی هست که دل به دریا باخته باشد و همراه با تور کیش به این جزیره مرجانی سفر کند اما از غواصی در آب های نیلی کیش و کنار ریف های مرجانی چشم بپوشد؟! از چه می‌ترسید! از تفریحات دریایی کیش؟! به سایت‌ها و کلوپ‌های غواصی جزیره اعتماد کنید و دل‌ به دریا بزنید. غواصی و لمس شگفتی‌های دریا فرصتی نیست که همواره دمِ دست تان باشد! پس اگر هوس غواصی در کیش به سرتان زده است، خودتان را به بهترین کلوپ تفریحات دریایی کیش برسانید.

قیمت بلیط: ۱۵۰۰۰۰ تومان

کلوپ: بیگ کورال، ژوراسیک پارک، ساترن کرک و کلبه هور

بیشتر بخوانید: سایت های غواصی در جزیره کیش

قیمت تفریحات کیش

جدول تفریحات زیر آب

تفریحات دریایی کیش

تفریحات دریایی کیش ، این ورزش های دیوانه دیوانه دیوانه، هر کسی را از خود به بی خود می کنند و به مرز جنون می رسانند؛ جنون نشاط و ترس و خنده. ببینید مردم چگونه سرعت بر پهنه آب را با جت اسکی می چشند و با کریزی باوت ها هر لحظه هیجان موج سواری را تجربه می کنند! آن ها در پی کشف لحظه هایی اند که در بحبوحه زندگی ماشینی جا مانده‌اند. آن ها در پی نشئگی حاصل از فراز و فرودهای آدرنالین هستند.

کمی آن طرف تر بر ساحل، گردشگرانی ایستاده اند که از آب می ترسند و ترجیح می دهند پا بر زمین ماسه ای سفت کنند. از یک سو خوشحال از آن‌که خطری تهدیدشان نمی‌کند و از سویی دیگر غم‌زده از این‌که آن همه نشاط و شادابی برای همیشه از چنگ‌شان دور می‌ماند و در این خنده‌های از سرِ شادی شریک نیستند.

شما از کدام دسته‌اید؛ از دسته اول که بی‌محابا در پیِ هیجان‌اند و یا از دسته دوم که تنها ناظر نشاط دیگران می‌مانند؟!

فلای بورد کیش

فلای بورد

همچون مرغان دریایی تا ارتفاع ۱۲ متر از سطح آب پرواز کنید و بعد با یک شیرجه تماشایی سر در آب فرو ببرید و یکی از آن صحنه هایی را بسازید که همواره در تلویزیون تماشا کرده اید. تبریک می گویم: شما یک قهرمان هستید!

فلای بورد هم پای ورزش درخشان جت اسکی لذتی یگانه و بی همتا در میان تفریحات کیش را نه فقط به شما بلکه به تماشاگران تان ارزانی می کند. فلای بورد از شما قهرمان می سازد.

قیمت بلیط: ۲۰۰,۰۰۰ تومان

نشانی: اسکله بزرگ تفریحی کیش

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره فلای بورد کیش

جت اسکی کیش

جت اسکی

لذت راندن بر پهنای آب!

اگر جت اسکی سوار نشدید و به خانه برگشتید، یک خبر ناامید کننده برایتان دارم: شما لذت بی همتای یک مانور دیوانه وار بر سطح آب های خلیج فارس را از دست داده اید و شاید حالا حالاها دیگر دست تان به این، یکی از بهترین تفریحات کیش، نرسد. اما اگر همین الان در هتل محل اقامت تان نشسته اید و دارید برای استفاده از تفریحات دریایی کیش برنامه ریزی می کنید، جت اسکی را از قلم نیندازید.

قیمت بلیط: ۵۰,۰۰۰  تومان

نشانی: مرکز غواصی سی من

بیشتر بخوانید: جت اسکی کیش یک تفریح مهیج در جزیره زیبای کیش

کشتی تفریحی کیش

کشتی های تفریحی کیش

خیلی ها، از جمله من، تفریحات دریایی کیش را به کشتی های تفریحی اش می شناسند؛ به سفر شبانه بر سطح آب، صرف شام، هم خوانی با موسیقی زنده و تماشای جنگ های شاد، رقص نورها و  بیدار ماندن تا اولین ساعات بامداد فردا. کشتی های تفریحی کیش موقعیتی استثنایی برای شب نشینی با خانواده در یک فضای بکر و کم تر تجربه شده اند.

ته مانده انرژی صبح را در آرامش یک کشتی تفریحی سر بکشید و با لبخند به رختخواب بروید. فردا روز دیگری است!

قیمت رزرو: از ۸۵۰۰۰  تومان

نشانی: اسکله تفریحی کیش

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره کشتی‎ های تفریحی کیش

قایق دیوانه(Crazy Boat)

اوه، این قایق های دیوانه دیوانه دیوانه!

یک حظّ دست جمعی. تمام آن چه که پیش از این با جت اسکی و یا فلای بورد تجربه کرده اید را این‌ بار در کنار خانواده و یا دوستان تان امتحان کنید. بر فراز آب ها پرواز کنید، از روی هر موج بگذرید و بر فراز و فرود تند و تیز آن بالا و پایین شوید. قایق دیوانه به شما فرصت می دهد کنسرت جیغ و خنده نزدیک ترین کسان تان را بشنوید و هیجان خود را با آن ها به اشتراک بگذارید.

قیمت بلیط: ۶۵۰۰۰ تومان

نشانی: پارک ساحلی سیمرغ

پدل بورد کیش

پدل بورد

نه! این کارِ هر کسی نیست.

به همین خاطر می بایست پیش از سوار شدن بر این تخته هیجان انگیز، سی دقیقه، آموزش ببینید و بعد، اگر مبتدی هستید، بر Flat water  بایستید و تا می توانید از ساحل فاصله بگیرید؛ چنان که جز آبی بی انتهای چشم تان جایی را نبیند و جز سکوت گوش تان به هیچ هیاهویی آلوده نشود و جز خودتان کسی آن جا نباشد. شاید ذره ای از معجزه دریا را دریابید.

قیمت بلیط:۶۰,۰۰۰ تومان

نشانی: مرکز غواصی مارینا در ساحل سیمرغ، مرکز غواصی سی من در مجتمع مسکونی دامون ساحلی

شاتل کیش

شاتل کیش و بنانا

همان قایق‌های دیوانه تفریحات دریایی کیش با چند تغییر کوچک و یکی دو تبصره هیجان‌آور.

این جا، بر خلاف قایق های دیوانه، دیگر خبری از قایق بزرگ و ناخدا نیست؛ شمایید و یک قایق موزی شکل که توسط قایقی دیگر بر سطح آب، بی رحمانه، کشیده می‌شوید، این ور و آن ور می روید، سُر می خورید، توی آب می افتید و بعد باز خود را بالا می کشید و بر این تویوپ موزی شکل سوار می شوید.

قیمت بلیط: حدود ۵۰,۰۰۰ تومان

اما سراغ شاتل برویم. شاید شما هم با شنیدن نام شاتل به یاد سرویس‌های اینترنتی بیافتید. اما شاتل کیش چیست؟ شاتل هم یکی دیگر از تفریحات دریایی کیش است که می‌توانید به صورت گروهی آن را تجربه کنید. تصور کنید همراه دوستانتان سوار قایق‌های بادی شاتل می‌شوید و بعد به کمک قایق‌های تندرو با سرعت زیاد روی آب کشیده می‌شوید! شاید در خیابان و موقع رانندگی کردن سرعت‌های بالا را تجربه کرده باشید، اما سرعت روی آب‌های خلیج فارس را فقط همینجا و با شاتل دریایی کیش یا بنانا تجربه خواهید کرد.پس تجربه لذت و تفریح شاتل در کیش را از خودتان دریغ نکنید.

نشانی: ساحل اسکله تفریحی کیش، ساحل مرجان کیش، ساحل سیمرغ کیش، ساحل دامون کیش

کیبل اسکی کیش

کیبل اسکی

کیبل اسکی ترکیبی از تخته های اسکی روی آب و یک کابل است که از بالا مسیر شما را کنترل می کند؛ این کابل در حقیقت همچون در شاتل و بنا همچون یک یدک کش عمل می کند و شما به واسطه آن همچون پدل بورد، قایق دیوانه و جت اسکی موج سواری می کنید.

قیمت بلیط: ۴۰۰۰۰ تومان

بیشتر بخوانید: آیا می دانید بهترین سایت کیبل اسکی در کیش کجاست؟

گشت با قایق های لوکس کیش

گشت با قایق های لوکس

نه قایق دیوانه و نه کشتی تفریحی، فقط یکی از تفریحات دریایی کیش ! شما به دنبال یک قایق امن برای گشت بر سطح آب های خلیج فارس می گردید. وسیله ای که به شما امکان می دهد با فراغ بال و البته خلوت، برانید و منظره زیر دریا را از پشت آب های زلال و مرجانی سواحل کیش تماشا کنید. خیلی خب! ما قایق های مدرن فرانسوی را به شما پیشنهاد می دهیم.

قیمت بلیط: ۱۴۰,۰۰۰  تومان

نشانی: سایت پارک آبی کیش

تفریحات دریایی کیش : پاراسل

مهیج ترین تفریحات دریایی کیش پاراسل

تصور کنید که آبیِ زیر پای شما تکه ای خلیج بزرگ فارس و رو به روی شما منظره ای از جزیره زیبای کیش باشد؛ جذاب و با شکوه نیست؟ بی دلیل نیست که بسیاری برای چنین بازی مهیجی در جزیره کیش به این در و آن در می زنند.

پس از تجربه پرواز، حالا نوبت به هیجان سقوط آزاد است. شرکت کنندگان از مربی و همچنین قایق ران می خواهند که آن ها را در آب فرو کنند تا تنی هم به آب زده باشند. پاراسل از درخشان ترین و هیجان انگیزترین تفریحات دریایی کیش به حساب می آید..

قیمت بلیط: حدود ۷۰,۰۰۰  تومان

نشانی: ساحل سیمرغ، ساحل مرجان، ساحل دامون

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره یک تفریح به یاد ماندنی به نام پاراسل کیش

کایت بردینگ

این دیگر یک جنس بنجل چینی نیست! ورزشی است که چینی ها ید طولایی در آن دارند و می کوشند با طراحی کایت های بزرگ و زیبا و امن آن را به سراسر جهان صادر کنند؛ ایران یکی از این کشورها و کیش یکی از مقرهای اصلی بازی کایت بردینگ است. اگر کیبل اسکی و حمل با کابل در میان تفریحات دریایی کیش چنگی به دل تان نمی زند، حتما کایت بردینگ با آن کایت‌های جذاب و رنگی را امتحان کنید.

قیمت بلیط: ۷۰,۰۰۰  تومان

نشانی: سواحل جزیره کیش

تفریحات دریایی کیش : پارک بادی مارینا کیش

پارک بادی مارینا

یک پارک بادی شناور، وسط دریا؟!

حیرت آور است ولی حقیقت دارد. پارک بادی ماریا با بازی ها بیگ بال و سرسره های بادی اش یکی از منحصر به فردترین پارک های بادی در ایران است؛ ورزشی پر تحرک و جالب و جذاب. پارک بادی مارینا نیز می تواند یکی از گزینه های دلنشین برای تفریحات کیش باشد. بد نیست حالا که به این جزیره زیبا قدم گذاشته‌اید، سری به کلوپ دریایی مارینا کیش که یکی از بهترین کلوپ های این جزیره است هم سر بزنید.

قیمت بلیط: ۴۰,۰۰۰ تومان

نشانی: ساحل سیمرغ

قیمت تفریحات کیش

جدول تفریحات آبی

حال که از اعماق دریا بر سطح آب آمدیم، بگذارید، کمی آن‌طرف‌تر هم سر بزنیم و ساحل را تماشا کنیم و این یادداشت را با یکی از دلنشین‌ترین تفریحات دریایی کیش به آخر ببریم:

تفریحات دریایی کیش: ماهیگیری

ماهی‌گیری یکی دیگر از تفریحات دریایی کیش

دمدمای طلوع و یا غروب خورشید بروی یک گوشه دنج پیدا کنی، بنشینی و در سکوت از خلیج فارس ماهی‌های خوش‌خوراک هدیه بگیری؛ سرخو و سنگسر و حلوا سیاه و ساروم. بعد با دستی پر به اقامتگاه برگردی و یکی از آن‌ها را ناهارِ روز و یا شامِ شب کنی. لذتی سرشار از آرامش و سکون و لطافت و البته دستاوردی از تفریحات دریایی کیش که نمی‌شود نادیده‌اش گرفت: یک سطل پر از ماهیان خوردنی!

مکان‌های صید: سواحل جنوبی و غربی جزيره کیش

اطلاعات داخل این صفحه برای آگاهی بیشتر مسافران تور کیش درج شده است. آژانس سالیان سفر صرفاً خدمات مربوط به تور کیش (رزرو پرواز و هتل) را برای مسافران این جزیره ارائه می‌دهد.

 

سوالات متداول تفریحات دریایی کیش

چند نوع تفریحات دریایی در کیش وجود دارد؟

اسکوتر زیردریایی / کشتی های تفریحی / غواصی / فلای بورد / جت اسکی / کریزی بوت / پدل بورد / شاتل و بنانا / کیبل اسکی / کشتی های آکواریومی / کایت بردینگ / پارک بادی مارینا / ماهی گیری / پاراسل

در کدام مراکز به دنبال تفریحات دریایی کیش بگردیم؟

اسکله های تفریحی کیش و کلوپ های تفریحی مستقر در جزیره بلیط ها و امکانات تفریحات دریایی را در اختیارتان قرار می دهند.

آیا تفریحات کیش ایمن هستند؟

با رعایت اصول ایمنی و وجود مربیان باتجربه، خیالتان از امنیت تفریحات متنوع کیش راحت باشد.