ورزش های آبی از جمله متمایزترین تفریحات این جزیره مرجانی است؛ از فلای بورد کیش و کیبل اسکی تا اسکوتر زیردریایی کیش ، هر کدام، تجربه ای هیجان انگیز اما آرامش بخش را به گردشگران می بخشند. اما ورزش هایی از این دست، چگونه می توانند عواطف و احساسات گوناگون را همزمان در ما بیدار کنند و از آن خاطره ای همیشگی بسازند؟ بیایید سراغ پاسخ این سوال را از یکی از این ورزش های نوپا در ایران بگیریم؛ ورزشی که نظیرش جز در کیش نیست: اسکوتر زیر دریایی کیش

اسکوتر زیر دریایی چیست


اسکوتر را می‌شناسیم؛ تخته کوچکی که بر دو چرخ سوار است و امتدادش به یک دسته بلند می رسد و روی آسفالت حرکت می کند اما اسکوتر زیر دریایی چیست ؟ اسکوتر دریایی شبیه آن چیزی نیست که ما از اسکوتر می شناسیم. عده ای نیز هستند که اسکوتر زیردریایی کیش را با غواصی یکی می کنند و هیچ تمایزی میان این دو تفریح لذت بخش قائل نیستند. اما زیردریایی تفریحی کیش ، به دلایلی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، تفاوت های بسیاری با ورزش غواصی دارد.

اسکوتر زیر دریایی چیست

اسکوتر دریایی با چه هدفی ساخته شد؟

اسکوتر دریایی نیز همانند پاراسل به قصدی جز تفریح و سرگرمی ساخته شد. مخترعان این وسیله شگفت انگیز اسکوتر دریایی را با اهداف نظامی طراحی کردند و بعدتر در امور صنعتی به کارش گرفتند اما هر چه بیش تر گذشت، پای اسکوتر زیر دریایی به واسطه جذابیت هایشان، به دنیای تفریح و سرگرمی باز شد و امروز یکی از پاهای ثابت سرگرمی های دریایی به شمار می رود که نمونه اش را در ایران و تنها در جزیره کیش می توان جست.

تفریحات کیش: پاراسل کیش یک تفریح مهیج

اسکوتر زیر دریایی چیزی شبیه به موتور برقی است که یک کپسول اکسیژن را با خود حمل می کند و تا اعماق دریا می رود. این اسکوتر زیر دریایی با پروانه ای که از یک موتور الکتریکی نیرو می گیرد، در زیر آب حرکت می کند. اسکوتر دریایی به تناسب با نوع کاربری (کارکرد نظامی و یا تفریحی) فشار آب را تحمل می کنند و از تجهیزات گوناگونی همچون، امکان تنظیم و تغییر سرعت، بهره می برند.

اسکوتر دریایی با چه هدفی ساخته شد؟

اسکوتر زیردریایی کیش چگونه کار می کند؟

اسکوتر زیردریایی کیش آن گونه که پیش تر ذکر شد، تنها اسکوتر دریایی موجود در سراسر ایران و یکی از پر طرفدارترین تفریحات در میان گردشگران تور کیش است؛ یک فرصت برای ملاقات با موجوداتی که شاید تا پیش از این، آنان را در دریاچه های مصنوعی و آکواریوم ها تماشا کرده اید. شما با اسکوتر زیردریایی کیش و یا اسکوتر غواصی تا عمق بیست متر زیر سطح آب خواهید رفت و در ضیافت ماهیان و مرجان ها شرکت خواهید کرد.

تنها کافی ست پاهایتان را در دو طرف زیردریایی تفریحی کیش قرار دهید و حباب شیشه ای و شفاف اکسیژن را روی سرتان بگذارید و با فرمان جهت حرکت خود را معلوم کنید. اگر تا به امروز تجربه غواصی نداشته اید و دنیای زیر آب را تجربه نکرده اید، حال این موقعیت برای شما فراهم است تا چهره ای متفاوت تر از سطح دریا را ببینید و لمس کنید. اگر غواصی در کیش را تجربه کرده اید، وقتش رسیده است که اسکوتر زیردریایی کیش را هم امتحان کنید.

برای تجربه زیردریایی تفریحی کیش به چه امکاناتی نیاز داریم؟

تقریبا هیچ! کافی است با یک حوله، یک جفت دمپایی و مایو به کلوپ های زیردریایی تفریحی کیش مراجعه کنید و از این تفریح جذاب لذت ببرید. اما پیش از سوار شدن بر تَرکِ اسکوتر دریایی بد نیست چیزهایی از محدودیت های اسکوتر سواران بدانید.

جاذبه های دیدنی کیش: آب انبار کیش یکی از پرطرفدارترین بناهای تاریخی کیش

مسئولان و متولیان اسکوتر زیردریایی کیش این ورزش را برای افرادی که ۱۲ سال بیش تر ندارند و از ۱۵۰ سانتی متر کوتاه ترند، ممنوع کرده است و آن را به کسانی که از بیماری های زیر رنج می برند، توصیه نمی کند:

 • – افرادی که فشار خون بالا دارند.
 • – افرادی که بیماری صرع دارند.
 • – افرادی که با مشکلات تنفسی و قلبی دست و پنجه نرم می کنند.
 • – افرادی که سه ماه پیش از سوار شدن بر اسکوتر دریایی عمل جراحی کرده اند.
 • خانم هایی که باردار هستند.

برای تجربه زیردریایی تفریحی کیش به چه امکاناتی نیاز داریم؟

قیمت اسکوتر زیر دریایی کیش چقدر است؟

اگر نگاهی به لیست قیمت تفریحات کیش ۹۹ بی اندازید، شما نیز همچون من به ارزانی قیمت اسکوتر زیر دریایی کیش شهادت خواهید داد؛ تجربه ای به مراتب متمایز نسبت به دیگر تفریحات آبی در کیش، که در مقام مقایسه، ارزان و مقرون به صرفه جلوه می کند.

قیمت زیردریایی تفریحی کیش در سال ۱۳۹۷، چیزی نزدیک به ۱۵۰ هزار تومان بود و امسال با افزایش حداقلی بهای تفریحات کیش، بلیط این ورزش تا سقف ۲۵۰ هزار تومان است. البته اگر کمی به هوش باشید، می توانید همین بلیط را هم با تخفیف های ویژه از وب سایت های معتبر گوناگون خریداری کنید.

مراکز خرید کیش: همه چیز درباره مرکز خرید رویال کیش

بلیط اسکوتر زیر دریایی کیش را از کجا بخریم؟

اگر عزم تان را برای تجربه زیردریایی تفریحی کیش جزم کرده اید، به کلوپ های غواصی بروید. در زیر لیستی از کلوپ های غواصی کیش را آورده ایم. شما می توانید به تناسب با نقطه ای که در آن اسکان دارید، یکی از این هفت کلوپ را انتخاب کرده و بلیط اسکوتر دریایی کیش را از آن جا بخرید:

 • – مرکز غواصی کیش در میدان ساحل جنب هتل شایان.
 • – مرکز غواصی مارینا در ساحل سیمرغ.
 • – مرکز غواصی سی من در مجتمع مسکونی دامون ساحلی.
 • – مرکز غواصی ناتیلوس، جنب هتل مارینا در ساحل سیمرغ.
 • – مرکز غواصی دایورزدان در ساحل هتل داریوش کیش.
 • – مجتمع دنیای زیر آب، جنب هتل کوثر، در پارک ساحلی سیمرغ.
 • – مرکز غواصی آکواریوس، جنب برج های ساحلی پرشین در ساحل دامون.
 • – مرکز غواصی تراول دایوینگ در فاز دو نو بنیاد.

بلیط اسکوتر زیر دریایی کیش را از کجا بخریم؟

و در آخر

اما وب سایت های فروش بلیط در کیش کار شما را برای رزرو و خرید راحت تر می کنند. پیشنهاد می دهم کار را برای خود آسان کنید و از تخفیف های فصلی این وب سایت ها نیز سود ببرید.

 

اطلاعات داخل این صفحه برای آگاهی بیشتر مسافران تور کیش درج شده است. آژانس سالیان سفر صرفاً خدمات مربوط به تور کیش (رزرو پرواز و هتل) را برای مسافران این جزیره ارائه می‌دهد.

 

در اسکوتر زیردریایی کیش نیازی به شنا هست؟

برای انجام تفریح اسکوتر زیر دریایی نیازی نیست شنا کردن بلد باشید.

چه افرادی نمی توانند از اسکوتر زیردریایی کیش استفاده کنند؟

کودکان زیر ۱۲ سال – افرادی که ناراحتی قلبی، فشار خون، بیماری صرع - افرادی که عمل جراحی کمتر از سه ماه داشته اند – خانم های باردار

مراکز ارائه دهنده بلیط اسکوتر زیر دریایی کیش کجاست؟

مراکز غواصی کیش – مارینا – سی من – ناتیلوکس – دایورزدان – آکواریوس – تراول دایوینگ و مجتمع دنیای زیر آب ( آدرس تمام مراکز داخل مطلب فوق)

سواحل دارای امکانات اسکوتر دریایی

ساحل اسکله تفریحی کیش – ساحل مرجان کیش – ساحل سیمرغ کیش – ساحل دامون کیش