بسیاری از مسافران تور کیش با خود به مزایا و معایب زندگی در کیش فکر می کنند و حداقل برای لحظاتی زندگی دائمی در کیش را تصور می کنند. چرا که در این شهر، خبری از ترافیک جان فرسا و هوای آلوده نیست. در عوض ساحل زیبای خلیج فارس همیشه در نزدیکی دیده می­ شود. مزایای جزیره به همین جا ختم نشده ولی فعلا دست نگه دارید و تا پایان متن با سالیان سفر همراه باشید تا با تمام جوانب مثبت و منفی کیش آشنا شویم تا تصمیمی منطقی بگیرید.

شرایط زندگی در کیش چگونه است


زندگی در کیش مزایای بسیاری دارد که هر یک به نوبه خود می­ توانند انرژی و انگیزه­ زیادی را برای فعالیت به انسان بدهند. ولی زندگی در این جزیره­ زیبا بی عیب و ایراد هم نیست و بهتر است قبل از هرگونه تصمیم گیری درباره جزئیات معایب و مزایا زندگی در کیش اطلاعاتی کسب کرد.

پیش از این درباره­ بهترین رستوران های کیش ، آب و هوا و نبود ترافیک در این جزیره صحبت کردیم و توضیح مختصری از مزایا و معایب زندگی در کیش دادیم. حال باید اتومبیل را هم به این لیست اضافه کنیم. چرا که شما برای داشتن یک خودروی لوکس در کیش احتیاجی به پرداخت هزینه گمرکی ندارید و بسیار راحت­ تر از شهرهای دیگر می­ توانید صاحب یک خودروی لوکس شوید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین رستوران های کیش

حتی مراکز معتبری برای اجاره انواع ماشین ­های لوکس هم وجود دارد که می ­تواند برای بسیاری از جوانان خوشایند باشد. البته این نکته فراموش نشود که برای اجاره خودرو، نیاز به مدارک و ضمانت خواهید داشت که بهتر است قبل از مراجعه برای اجاره، آن ها را آماده کرده باشید.

اجاره خودرو در کیش

یکی از معایب زندگی در کیش ، هزینه­­ آب و برق

شرکت­ های آب و برق در کیش خصوصی هستند و هزینه های مربوط به این دو بسیار بالا می­ باشد. به طوری که با میزان مصرف برابر با تهران شما با قبضی به مراتب گران ­تر مواجه خواهید شد. در نتیجه هزینه آب و برق را می توان از معایب زندگی در کیش دانست و اگر تصمیم دارید در کیش به زندگی خود ادامه دهید برای صرفه جویی آماده باشید.

معایب زندگی در کیش هزینه آب و برق

خرید خانه، یکی از معایب زندگی در کیش

قیمت زمین و خانه در کیش مانند همه جای دیگر کشور به موقعیت مکانی بستگی دارد و از آنجا که این قیمت­ ها دائم در حال تغییر می­ باشند نمی ­توان به قیمت دقیقی اشاره کرد ولی به طور کلی قیمت مسکن در کیش گران بوده و برای تهیه مسکن باید هزینه زیادی کنید. پس در لیست معایب و مزایا زندگی در کیش قسمت خانه خریدن را باید در قسمت معایب قرار داد.

بیشتر بخوانید: هزینه های سفر به کیش

هزینه­­ آب و برق در کیش

وضعیت آب و هوا

یکی از موارد دیگری که هنگام بررسی مزایا و معایب یک منطقه برای زندگی اهمیت دارد آب و هوا می­ باشد. در کیش به ندرت دیده می ­شود که باران ببارد. اگر هم بارشی رخ بدهد در زمستان خواهد بود، پس برای زندگی در کیش بهتر است چندان طرفدار باران نباشید. میانگین دمایی که در کیش تجربه خواهید کرد ۲۶ درجه می­ باشد و به طور کلی می­ توان گفت با آب و هوای گرم و مرطوبی روبرو هستیم که در مجموع دلچسب می­ باشد.

وضعیت آب و هوا در کیش

کار در کیش

در ادامه بررسی مزایا و معایب زندگی در کیش به وضعیت مشاغل در این جزیره می رسیم. اوضاع کار در کیش را می ­توان مطلوب قلمداد کرد، چرا که با نرخ بیکاری کمتر از ۱ درصدی مواجه هستیم. اکثر شاغلین جزیره برای بخش خصوصی فعالیت می­ کنند و مشاغل مربوط به هتل داری و گردشگری از رونق خوبی برخوردار می ­باشند؛ همچنین اگر سرمایه گذار هستید، مشاغل مرتبط با گردشگری مانند رستوران، هتل و فروشگاه­ ها می ­توانند گزینه­ های جذابی باشند. در کنار همه ­این ­ها مشاغل مربوط به ساختمان سازی و امور فنی هم در جزیره کیش مشتریان کافی خود را دارند.

مراکز خرید کیش: بازار پردیس کیش شماره ۲ و خریدی متفاوت در کیش

کسب و کار در کیش

دانشگاه های کیش، یکی از مزایای زندگی در کیش

۸ شعبه از دانشگاه­ های ایران در کیش مشغول فعالیت هستند. از این تعداد ۶ مورد مربوط به دانشگاه­ های بین المللی معتبر می­ باشد. بیشتر دانشگاه ­های جزیره به دانشگاه تهران و صنعتی شریف وابسته هستند و مقاطع مختلف در این دانشگاه­ ها تدریس می ­شود.

مدارس هم در کیش در سطح خوبی قرار دارند و ۹ مدرسه ابتدایی، ۱۱ مدرسه راهنمایی و ۱۱ دبیرستان در آن وجود دارد. همچنین تعدادی مهد کودک مجهز و با امکانات نیز در جزیره کیش وجود دارد که امکان تماشای آنلاین کودکان هم برای آنها فراهم شده است. به طور کلی وضعیت آموزشی در قسمت مزایای لیست مزایا و معایب زندگی در کیش قرار می گیرد.

بیشتر بدانید: همه چیز درباره دانشگاه های تهران و محبوبیت تحصیل در کیش

دانشگاه

کارت کیشوندی از معایب یا مزایا زندگی در کیش ؟

کارت کیشوندی مختص ساکنان دائمی جزیره کیش می ­باشد. کسانی که این کارت را دارند می ­توانند از برخی مزایا و تخفیفات بهره ببرند که یکی از مهم­ترین آنها امکان انتقال خودروی پلاک کیش به سایر شهرهای ایران می­ باشد. صدور کارت کیشوندی ۶ ماه پس ازشروع اقامت در جزیره انجام می­ شود. این کارت دارای رنگ­ های مختلفی می­ باشد که هر کدام معنی خاصی دارند. برای مثال متولدین جزیره کیش کارت سبز دریافت می­ کنند و کارت زرد برای افراد مجرد جزیره می ­باشد. کارت آبی به خانواده ­های مقیم جزیره و کارت کرم به متاهل­ هایی که به تنهایی در جزیره زندگی ­می­ کنند داده می­ شود.

برخی وجود این کارت­ ها را معایب زندگی در کیش و برخی نیز آن ­ها را مزایای آن می­ دانند و این موضوع می­ تواند با توجه به هر شخص متفاوت باشد. پس از این که این کارت را دریافت کردید به یک سری دوره­ های آموزشی دعوت خواهید شد که در آنها کیش شناسی، مهارت­ های زندگی و قوانین کیش تدریس می­ شود.

کارت کیشوندی

در این مطلب تلاش شد درباره ­مزایا و معایب زندگی در کیش صحبت شود تا در صورتی که پس از گذراندن تور کیش به اقامت در این شهر علاقه­ مند شدید بتوانید تحقیقات خود را شروع کنید، سالیان سفر امیدوار است بهترین تصمیم ممکن را در این راستا اتخاذ کنید.

 

اطلاعات داخل این صفحه برای آگاهی بیشتر مسافران تور کیش درج شده است. آژانس سالیان سفر صرفاً خدمات مربوط به تور کیش (رزرو پرواز و هتل) را برای مسافران این جزیره ارائه می‌دهد.