اگر بخواهیم در مورد دانشگاه های کیش صحبت کنیم باید بدانید که دانشگاهی ترین شهر ایران، جزیره کیش است. کل جزیره کیش ۹۱٫۵ کیلومتر مربع مساحت دارد که تقریبا می توان گفت هر ۱۸٫۳کیلومتر مربع یک دانشگاه مشغول فعالیت است. اگر علاقه دارید که درباره کیش بیشتر بدانید، دانشگاه های کیش یکی از این موارد است.

یک نکته بسیار مهم در مورد دانشگاه های کیش وجود داره و آن هم بین المللی بودن آنهاست؛ تدریس در خاک ایران به زبان های غیرفارسی ممنوع است ولی در مناطق آزاد این قانون وجود ندارد.

دانشگاه هایی که در کیش فعالیت می کنند عباتند از:

  1. ۱- پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران
  2. ۲- دانشگاه صنعتی شریف کیش
  3. ۳- دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی کیش
  4. ۴- دانشگاه پیام نور (مرکز بین المللی کیش)
  5. ۵- دانشگاه علمی کاربردی کیش

ناگفته پیداست که دانشگاه های صنعتی شریف و تهران با پردیس هایی که در این جزیره زیبا افتتاح کرده، یکی از بهترین دانشگاه های کیش می باشند، از این رو حقیقتا دانشگاه صنعتی شریف برترین دانشگاه است که رشته های فوق العاده جذابی را برای تحصیل دارد.

دانشگاه های کیش و محبوبیت تحصیل در این جزیره


بهتر است بدانید که می توانید در تمام رشته های مهم دانشگاهی، دانشکده ای در کیش بیابید و درس بخوانید و مدرک معتبری را از آنجا دریافت کنید. ولی کیش یک شهر تجاری است که شرکت های ایرانی فراوانی در آنجا به ثبت رسیده اند، به همین دلیل رشته های مرتبط به امور مالی و بازرگانی در کیش یکی از پرطرفدارترین رشته ها محسوب می شود که به مراتب قوی تر و پویاتر هستند.

از دیگر امکاناتی که می توان در دانشگاه های کیش با آن برخورد کرد، توجه به تحصیلات تکمیلی است؛ بعضی از این دانشگاه ها مخصوصا دانشگاه آزاد بین المللی کیش بیشتر در دوره های فوق لیسانس و دکتری پذیرش دانشجو دارند.

به منظور اطلاع از قیمت تور کیش و همچنین رزرو تور کیش از تهران می توانید با کانتر های سالیان سفر در تماس باشید.

۲۲۰۲۰۱۸۸

با خرید تور کیش ارزان دقیقه ۹۰ به میزان قابل توجهی هزینه های سفر خود را کاهش دهید.

اکثر رشته های دانشگاهی در پردیس دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شریف دارای شهریه هستند، به طور کلی تحصیل رایگان در کیش جایگاه چندانی ندارد. البته به این موضوع توجه داشته باشید که شهریه های دانشگاهی در کیش مبالغ بالایی دارند که به این مقدار باید هزینه های رفت و آمد و اقامت و دیگر هزینه های لازم را هم اضافه کرد.

و اما با ما همراه باشید تا به صورت تخصصی دانشگاه هایش را بررسی کنیم.

پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران

اگر می خواهید به راحتی وارد دانشگاه شوید و با استاندارد های دانشگاه تهران در کیش درس بخوانید، پیشنهاد می‌کنم حتما به سراغ پردیس بین المللی کیش بروید.

پردیس بین المللی كيش دانشگاه تهران دارای مجموعه كلاس های پیشرفته و مجهز با امكاناتی همچون آموزشی، آتلیه ها، كارگاه ها و آزمایشگاه ها ، كتابخانه، سالن های اجتماعات و دفاع پایان نامه، فروشگاه تجهیزات لوازم تحریری، شبكه اینترنت، لابراتوار مجهز زبان، سالن آموزش موسیقی ،سالن تندرستی، مركز بهداشت و درمان و البته كافی شاپ و رستوران می باشد كه با آخرین استانداردهای جهانی فضاهای آموزشی طراحی و اجرا شده است؛ همچنین استفاده از امكانات یاد شده به صورت تمام وقت برای دانشجویان پردیس بین الملل امكان پذیر خواهد بود.

یکی از دلایلی که باعث می شود دانشجویان این پردیس را برای تحصیل انتخاب کنند، این است که می توانند با هماهنگی مرکز دانشگاه از امكانات خوابگاهی و اقامتی بهره مند شوند.

این دانشگاه مانند دانشگاه شریف کیش بیشتر در دوره های تحصیلات تکمیلی فعال است و تنها سه رشته کارشناسی را در خود دایر دارد.

لیست رشته های پردیس دانشگاه تهران واحد کیش

بهتر است بدانید که از دانشگاه تهران به عنوان «دانشگاه مادر» و «نماد آموزش عالی» یاد شده می شود. پردیس بین المللی کیش هم زیر مجموعه ای از این دانشگاه پرافتخار از سال ۱۳۸۶ در جزیره زیبای کیش در حال فعالیت است.

مقطع کارشناسی: طراحی صنعتی، مهندسی معماری، حقوق

مقطع کارشناسی ارشد: مدیریت کسب و کار گرایش بازاریابی، مدیریت کسب و کار گرایش استراتژی، مدیریت کسب و کار گرایش سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات، مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت بازاریابی، مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی، مالی گرایش مهندسی مالی و مدیریت ریسک، کارآفرینی گرایش کسب و کار جدید، تحقیقات آموزشی، مدیریت جهانگردی گرایش بازاریابی جهانگردی، مدیریت ورزشی گرایش مدیریت بازاریابی در ورزش، آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی گرایش حرکات اصلاحی، روانشناسی عمومی، گروه علوم انسانی، آموزش زبان انگلیسی، حقوق خصوصی، حقوق تجاری اقتصادی بین المللی، حقوق نفت و گاز، مهندسی نفت گرایش مخازن هیدروکربوری، مهندسی فناوری اطلاعات گرایش فناوری اطلاعات (IT)، مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی گرایش ماشین های آبی، مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار، مهندسی عمران گرایش سازه، مهندسی صنایع گرایش بهینه سازی سیستم ها، ایمنی، بهداشت و محیط زیست، مهندسی انرژی های تجدید پذیر، زیست شناسی گرایش علوم سلولی و مولکولی، طراحی صنعتی، مهندسی معماری، معماری و انرژی، معماری داخلی، مدیریت پروژه و ساخت

دکتری: جغرافیا سیاسی، جغرافیا و برنامه ریزی شهری، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، ژئومورفولوژی، مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت بازاریابی، مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت سیاستگذاری بازرگانی، مدیریت دولتی گرایش تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی، مدیریت دولتی گرایش مدیریت منابع انسانی، مدیریت گرایش مدیریت رسانه ای، مدیریت گرایش تولید و عملیات، مدیریت گرایش تحقیق در عملیات، مالی گرایش مهندسی مالی، کارآفرینی، حسابداری، اقتصاد سنجی، مدیریت ورزشی – مدیریت اوقات فراغت و ورزش های تفریحی، مدیریت ورزشی گرایش مدیریت بازاریابی و رسانه ها در ورزش، مدیریت ورزشی گرایش مدیریت راهبردی در سازمان ها و رویدادهای ورزشی، رفتارحرکتی گرایش رشد حرکتی، فیزیولوژی ورزشی گرایش فیزیولوژی ورزشی عصبی عضلانی، فیزیولوژی ورزشی گرایش بیوشیمی و متابولیسم ورزشی، فیزیولوژی ورزشی گرایش قلب و عروق و تنفس، آسیب شناسی ورزشی وحرکات اصلاحی گرایش امداد گری ورزشی، آسیب شناسی ورزشی وحرکات اصلاحی گرایش حرکات اصلاحی، علم اطلاعات و دانش شناسی با گرایش بازیابی اطلاعات و دانش، حقوق خصوصی، حقوق عمومی، حقوق بین الملل عمومی، حقوق جزا و جرم شناسی، روانشناسی عمومی، روانشناسی تربیتی، سنجش و اندازه گیری، آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی، روابط بین الملل

گروه فنی ومهندسی: مهندسی صنایع، مهندسی پلیمر، مهندسی نفت (مخازن )، مهندسی مکانیک – ساخت و تولید، مهندسی هوافضا گرایش آئرودینامیک، مهندسی محیط زیست- گرایش آب و فاضلاب، مهندسی محیط زیست- گرایش منابع آب، مهندسی محیط زیست- گرایش آلودگی هوا، مهندسی سیستم های انرژی گرایش انرژی و محیط زیست، محیط زیست- گرایش برنامه ریزی، مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی نانوشیمی(علوم و فناوری نانو)، شیمی پلیمر
بیوانفورماتیک، زیست شناسی – علوم سلولی و مولکولی، معماری، پژوهش هنر

آدرس دانشگاه: بلوار میرمهنا – ابتدای خیابان نیایش – مجتمع پردیس بین المللی كیش دانشگاه تهران

تلفن: ۰۷۶۴۴۴۳۰۰۵۵

پردیس بین الملل کیش دانشگاه صنعتی شریف

پرديس بين الملل دانشگاه صنعتی شريف یکی از مهم ترین دانشگاه های کیش محسوب می شود که از سال ۱۳۸۳ فعاليتش را با همكاری دانشگاه كيش آغاز كرد. این همکاری با امضایی توافقنامه ای بين سازمان منطقه آزاد كيش و دانشگاه صنعتی شريف، مديريت دانشگاه كيش طی يك دوره ۴ ساله به دانشگاه صنعتی شريف واگذار شد؛ پس از پايان اين دوره در سال ۱۳۸۸ دانشگاه كيش، رسما به دانشگاه صنعتی شريف به عنوان پرديس بين الملل واگذار گرديد.

پردیس بین الملل کیش دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه كيش از سال ۱۳۷۵ با پذيرش ۷۷ نفر دانشجو در رشته های كارشناسی حسابداری ، مديريت بازرگانی و كارشناسی رايانه فعالیت خود را آعاز نمود.

در همان سال های ابتدایی، دانشگاه کیش اقدام به تاسيس “مركز تحقيقات كيش و خليج فارس” نمود. جالبه بدانید در حدود سال ۱۳۸۳، دانشگاه كيش با تحول عظیمی پا به عرصه ای جديد، يعني همكاري مشترك در زمينه آموزش عالی با دانشگاه های داخلی و بين المللی گذارد و در سال ۱۳۸۴ به دانشگاه صنعتي شريف-پرديس بين الملل كيش تغيير نام داد.

به این صورت جزيره كيش از سال ۱۳۸۳ از مرحله تقويت و توسعه فعاليت های معمول دانشگاهی فراتر قدم نهاده و به عنوان پايگاهی برای استقرار واحدهای بين المللی دانشگاه های معتبر داخلی و همچنین مكانی برای ايجاد دوره های مشترك با دانشگاه های مشهور خارجی شناخته شده است، تا جایی كه تاکنون نزدیک به ۳۰ دانشجوی خارجی از كشور های دور و نزدیک مانند كانادا، اتريش، امارات، عراق، هندوستان، بحرين، كويت و كشور های آفريقایی در اين دانشگاه مشغول تحصيل در انواع مقاطع می باشند.

در حال حاضر اين پرديس در مقطع كارشناسی در رشته‌های مهندسی مكانيك، مهندسی كامپيوتر، مهندسی مواد، مهندسی عمران، مهندسی هوافضا و مهندسی صنايع

مقطع كارشناسی ارشد در رشته‌های مهندسی مكانيك، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مواد، مهندسی مكاترونيك، مهندسی كامپيوتر، مهندسی هوافضا و مهندسی صنايع

مقطع دكتری تخصصی در رشته های مهندسی مواد، مهندسی مكانيك، مهندسی دريا، مهندسی هوافضا و مهندسی صنایع از طريق بررسی سوابق تحصیلی و كنكور سراسری دانشجو می پذیرد.

این ساختمان شامل كلاس‌های درس، آزمایشگاه الكترونیك، آزمایشگاه فیزیك، آزمایشگاه زبان انگلیسی، كلاس مجازی، كتابخانه، سایت كامپیوتر، اتاق كنفرانس، سالن چند منظوره، نمازخانه و رستوران می باشد.

آدرس دانشگاه: میدان اميركبیر – پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی شریف

تلفن: ۰۷۶۴۴۴۲۲۲۹۹

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی کیش

هدفی که دانشگاه آزاد در جزیره زیبای کیش به دنبالش است، ایجاد محیطی مورد قبول و پسندیده برای دانشجویان و پیشبرد استانداردهای کمی و کیفی آموزشی به منظور افزایش جذب نخبگان علمی کشور است. دانشگاه آزاد واحد بین المللی کیش در این تلاش است تا در آینده ای نزدیک، اهداف موردنظر خود را به صورت مطلوبی برآورده سازد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی کیش

به همین منظور، ایجاد رشته های متنوع تحصیلی، جذب دانشجو در مقاطع گوناگون به ویژه تحصیلات تکمیلی، جذب اساتید خبره و توسعه فضای آموزشی از جمله اهدافی است که در حال اجرا و پیگیری است.

دانشگاه آزاد واحد کیش در میان دانشگاه های کیش در سال ۱۳۸۹ تاسیس شد و ساختمان اصلی دانشگاه واقع در شهرک دانشگاهی جزیره کیش نیز در دست احداث است.

چارت درسی مقاطع تخصصی ورودی بهمن ۹۴ به بعد

دکتری: برق-قدرت، معماری، اموزش زبان انگلیسی، حقوق بین الملل، حقوق خصوصی، روابط بین الملل، حسابداری، مدیریت اموزشی،مدیریت رسانه، مدیریت صنعتی مالی، روانشناسی سلامت، معماری، مدیریت مالی، مدیریت-بازرگانی و بازاریابی

کارشناسی ارشد: مکانیک، معماری، برق، کامپیوتر، مهندسی عمران آب و سازه های هیدرولیکی، حقوق خصوصی، حقوق جزا و جرم شناسی، روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی، مدیریت اجرایی، مدیریت بازرگانی، مدیریت مالی، حسابداری، زبان انگلیسی

کارشناسی ناپیوسته: نرم افزار کامپیوتر، تکنولوژی عمران، اجرایی عمران، معماری، حسابداری

کاردانی ناپیوسته: نرم افزار کامپیوتر، کامپیوتر نرم افزار، حسابداری، معماری

جالبه بدانید که این مرکز آموزشی که یکی برترین دانشگاه های کیش محسوب می شود، تاکنون ۸۵۶ مقاله علمی در همایش های داخلی منتشر نموده و همچنین تاکنون ۲ مقاله معتبر بین المللی نیز ساختمان اصلی دانشگاه در شهر در شهرک دانشگاهی جزیره کیش در حال ساخت است.

آدرس دانشگاه: بلوار سنائی، میدان سازمان منطقه آزاد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی کیش

تلفن: ۰۷۶۴۴۴۲۲۷۲۰

دانشگاه پیام نور مرکز بین المللی کیش

سیستم تدریس دانشگاه پیام نور کیش مانند سایر دانشگاه های پیام نور کشور، برنامه های آموزشی از راه دور و آموزش نیمه حضوری و غیر حضوری و همچنین تدریس و کلاس های رفع اشکال به صورت حضوری را شامل می شود.

در بین دانشگاه های کیش ، دانشگاه پیام نور با رشته های متنوع، مخصوص افرادی فعالیت می کنند که کار و مشغله زیادی دارند و نمی توانند سر کلاس ها حضور داشته باشند؛ به همین دلیل این دوره ها را انتخاب می کنند تا مدرک دانشگاهی معتبری کسب کنند.

دانشگاه پیام نور مرکز بین المللی کیش

آموزش های نیمه حضوری عبارت است از سازماندهی فرایند یاددهی-یادگیری، به‌گونه‌ ای که هر مرکز آموزشی در انتخاب و کاربرد راه‌ کارهایی برای استفاده از یک یا چند نوع مواد آموزشی، رسانه و سایر وسایل ارتباط جمعی توانا باشد.

روند آموزش نیمه حضوری به این صورت می باشد که با بهره‌گیری از فناوری های آموزشی متفاوت، استفاده از کتاب های درسی خود آموز و دانشجو محور، حضور دانشجو در کلاس های درسی را کاهش می‌دهد.

دانشگاه پیام نور کیش در حقیقت، دانشجوهای دانشگاه پیام‌ نور شامل دو دسته رسمی و فراگیر هستند که دانشجویان رسمی با کنکور رسمی سازمان سنجش کشور در این دانشگاه پذیرفته می شوند و آن دسته دانشجویان فراگیر بدون کنکور و به شرط معدل دوره متوسطه وارد دانشگاه می شوند.

ضمنا شهریه ثابت دانشجویان فراگیر برابر با دانشجویان رسمی می باشد. بهتر است بدانید که عنوان فراگیر از مدارک فارغ‌التحصیلی دانشگاه پیام‌ نور حذف شده است.
رشته های مقاطع مختلف دانشگاه های کیش پیام نور شامل موارد زیر می باشد.

کارشناسی ارشد: حقوق بین الملل، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق خصوصی، روابط بین الملل، علوم سیاسی، حسابداری، مدیریت دولتی – توسعه منابع انسانی، مدیریت مالی، مهندسی برق،عمران، مکانیک، کامپیوتر، طراحی شهری، مهندسی معماری، پذیرش بدون آزمون در دانشگاه آزاد کیش.

کارشناسی پیوسته: حسابداری، کامپیوتر، حقوق، علوم ورزشی،

کارشناسی ناپیوسته: حسابداری، کامپیوتر، برق، عمران، معماری،

کاردانی ناپیوسته: حسابداری، کامپیوتر، معماری

کاردانی پیوسته: حسابداری، کامپیوتر

آدرس دانشگاه: خیابان سنائی – جنب بازار مریم – پشت برج فناوری – ساختمان دانشگاه پیام نور واحد بین المللی کیش

تلفن: ۰۷۶۴۴۴۵۵۲۳۷

دانشگاه جامع علمی کاربردی کیش

دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه هایی است که در چند سال اخیر برای ارتقا سطح مهارت شاغلین و افزایش مهارت های حرفه ای فارغ التحصیلان، که تجربه اجرایی و عملی را در رشته مورد نظر خود ندارند، اقدام به جذب دانشجو می نماید.

خیلی از دانشجویان در زمینه اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی کیش، شک و تردیدهایی دارند که باعث سوالاتی در خصوص ادامه تحصیل در این دانشگاه می شود، اما باید در خصوص این شک ها به داوطلبان بگوییم که دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از مجموعه دانشگاه ‌های وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری است و هر ساله در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

لیست رشته های علمی کاربردی کیش از دانشگاه های کیش

داوطلبانی که قصد ثبت نام و ادامه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی را دارند باید به مواردی مانند زمان و شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی کیش در مقطع مورد نظر آگاهی داشته باشند.

مقطع کاردانی: بازاریابی، حسابداری گرایش مالی، خدمات جهانگردی، عمران امور پیمانها، کاردانی حرفه ای خدمات گردشگری، کاردانی حرفه ای روابط عمومی، کاردانی حرفه ای گردشگری، کاردانی حرفه ای هتلداری، کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی-گرافیک، کاردانی فنی شبکه های کامپیوتری، کاردانی فنی عمران-امور پیمان ها، کاردانی فنی معماری-معماری شهری، هتلداری

مقطع کارشناسی: کارشناسی حرفه ای حسابداری مالی، کارشناسی حرفه ای مترجمی-همزمان انگلیسی، کارشناسی حرفه ای مدیریت گردشگری، مدیریت گردشگری، مهندسی فناوری اطلاعات-فناوری اطلاعات، مهندسی فناوری عمران-ساختمان سازی

آدرس دانشگاه: خیابان سنایی – مسجد امیر – رو به روی دادگستری – دانشگاه علمی کاربردی کیش

تلفن: ۰۷۶۴۴۴۲۱۷۱۲

 

اطلاعات داخل این صفحه برای آگاهی بیشتر مسافران تور کیش درج شده است. آژانس سالیان سفر صرفاً خدمات مربوط به تور کیش (رزرو پرواز و هتل) را برای مسافران این جزیره ارائه می‌دهد.