چه کسی هست که از بازارهای ارزان کیش بدش بیاید؟! همه، ما از کم درآمدترین اقشار تا دارا ترین مان، ترجیح می دهیم مقرون به صرفه خرید کنیم و یا اگر نه، دلمان می خواهد بعد از خرید از لوکس ترین مراکز خرید کیش، سری هم به مراکز خرید ارزان کیش بزنیم و دست کم سیاحت کنیم. بازارهای ارزان کیش پیشانی نوشت ندارند؛ چیزی بر سر درشان نیست که از قیمت های مقرون به صرفه شان خبر دهد. تشخیص بازارهای ارزان قیمت کیش بلدی می خواهد؛ ذره ای تجربه و شمّ شناخت خوب و بد اجناس و کالاها.

به همین خاطر پیش از سفر دائما از کسانی که قابل اعتمادند می پرسیم:« چی تو کیش ارزونه ؟ » فصل حراج در کیش چه هنگام است و از «کیش چی بخرم ، بهتره؟» اگر ذره ای حتی دست به جستجو کردن تان در فضای مجازی خوب باشد، غالبا با لیست های متنوعی از مراکز خرید ارزان قیمت در کیش مواجه خواهید شد. بی تردید هر یک از این لیست ها ارزش یک بار امتحان کردن دارند اما با وجود این گاه نیز با آدرس های غلط مواجه می شوید. گاه به دلگرمی اطلاعاتی که از این بر و آن بر به دست آورده اید به بازارهای ارزان کیش سرک می کشید و به مشتی از جنس های بر می خورید. درست است که ارزان اند اما ارزش خرید ندارند.

بازارهای ارزان کیش


در این یادداشت اما نگارنده کوشیده است نگاه واقع بینانه تری از بازارهای ارزان قیمت کیش به دست دهد؛ نگاهی که یک بار برای همیشه تکلیف شما را با این بازارها معلوم سازد.

بازار عربها کیش ارزان بازار کیش

بازار عربها کیش

چگونه حرف از بازارهای ارزان قیمت کیش بزنیم و از بازار عربها کیش  چیزی نگوییم؟! بازار عربها کیش به واسطه موقعیت مکانی اش در شمال غربی جزیره و منطقه بومی نشین کیش از اقبال کمتری نسبت به سایر بازارها برخوردار است. البته این امر مسلماً به ضرر گردشگران تور کیش تمام خواهد شد. اکثر کالاهای مورد فروش در این بازار قیمت بسیار ارزان‌تری نسبت به مراکز خرید دیگر کیش دارند و بازدید از آن می‌تواند این شانس را به گردشگران بدهد که لااقل برخی از اجناس ساده و نه چندان حساس را از این بازار خرید کنند. پس نتیجه می گیریم اولین جوابمان را از سوال چی تو کیش ارزونه ؟ را گرفتیم.

بیشتر بدانید: هر آنچه که درباره بازار عربها کیش باید بدانید

نشانی: جزیره کیش، شهرک صفین، بلوار پیامبر

بازار شهر چین یک ارزان بازار در کیش

بازار شهر چین یک ارزان بازار در کیش

بازار چینی ها در کیش به دو مولفه معروف است؛ اول به فروشندگان چینی و بعد به اجناسی که همه ساخت چین اند. اما آن چه پای این بازار را به لیست ارزان بازار کیش باز کرده است، هیچ کدام از این دو مورد نیست. بازار چینی ها و یا همان بازار شهر چین کیش بیشتر مهد اجناس چینی با قیمت های پایین و کیفیت های نه چندان مرغوب است. در این میان اما ممکن است کیف و کفشی مرغوب نیز دست تان را بگیرد. چه بهتر!

اما اگر به بازار چینی‌ها می روید با حواس جمع بروید و خوب کالاها را زیر و رو کنید و یا از اقلام کم تر حساسی چون جوراب و لوازمی از این دست بخرید. بازار شهر چین کیش به یک امتحانش می ارزد تا بدانیم دقیق چی تو کیش ارزونه .

نشانی: جزیره کیش، بلوار مروارید، جنب بازار مروارید

بازار مریم کیش

بازار مریم کیش

از بازار مریم کیش ناگفته ای باقی نمانده است، ما همه چیز را پیش تر در معرفی بازار مریم نوشته ایم. با وجود این حال که پی بازارهای ارزان کیش می گردیم، حیف است اگر از این مجموعه یادی نکنیم. بازار مریم کیش نسبت به بازار عربها، بی تردید، محیط مدرن تری دارد و در مقام مقایسه با بازار شهر چین کیش کالاهای با کیفیتی عرضه می کند. از سویی دیگر دسترسی از این بازار به مراکز تفریحی کیش و دیگر بازارها استثنایی است.

جالبه بدانید بازار مریم تنها بازار روباز کیش به شمار می رود.

بیشتر بدانید: معرفی بازار مریم کیش

نشانی: جزیره کیش، خیابان سنایی

بازار پارس خلیج فارس

بازار پارس خلیج فارس

بگذارید حالا که نم نمک به آخر می رسیم،  کمی فراتر برویم و پا به بازارهایی بگذاریم که به اندازه دیگر بازارهای ارزان کیش ، ارزان نیستند اما مقرون به صرفه اند. بازار پارس خلیج فارس نیز همچون بازار عربها کیش در یک منطقه بومی‌نشین واقع شده است اما درست بر خلاف آن در ساخت و معماری از هر آن چه که طعم و بوی بومی دارد فاصله گرفته و به ساختاری مدرن نزدیک شده است. ما در یادداشتی مفصل‌تر درباره بازار پارس خلیج فارس به این موضوع پرداخته ایم.

کالاهای بازار پارس کیش نه همچون بازار شهر چین بی کیفیت و نه مانند بازار مریم، ارزان بازار است؛ او از هر یک از بازارها بویی برده و نسبت به آنان تفاوت های معناداری نیز دارد. در ضمن لوازم خانگی مقرون به صرفه این بازار را از دست ندهید.

نشانی: جزیره کیش، شهرک صفین

بازار پانیذ کیش

بازار پانیذ کیش

بازار پانید کیش در قیمت‌گذاری بسیار به بازار پارس خلیج فارس نزدیک است و همچون آن بیش از این‌که از بازارهای ارزان قیمت کیش به شمار آید، به دسته بازار های مقرون به صرفه کیش تعلق دارد. بازار پانیذ کیش در تنوع اما یک سر و گردن از بازار پارس خلیج فارس بالاتر می‌رود و اجناس متنوعی را عرضه می‌کند؛ اجناسی نظیر: پوشاک، کیف و کفش، لوازم خانگی، مواد غذایی، موبایل و تجهیزات رایانه‌ای، مکمل‌های غذایی و دارویی، سیستم‌های الکترونیکی صوتی و تصویری، عینک، آرایشی و بهداشتی و… که با کیفیت بالا و قیمت مناسب به فروش می‌رسند.

بیشتر بخوانید: معرفی بازار پانیذ کیش

نشانی: جزیره کیش، خیابان فردوسی

و چی تو کیش ارزونه ؟

یک ضرب المثل ایرانی می گوید هر چه پول بدهی آش می گیری. راست می گوید. به هر روی هر چه کیفیت کالایی بالاتر باشد، نسبت به دیگر کالاها بهای بیش تری نیز دارد. اما با این همه هیچ گاه رفتن و سرک کشیدن در ارزان بازار های کیش و ارزان خریدن برخی از کالاهای زود مصرف خالی از لطف نبوده است. پس به دنبال پاسخ این سوال چی تو کیش ارزونه نباشیم.

 

 

اطلاعات داخل این صفحه برای آگاهی بیشتر مسافران تور کیش درج شده است. آژانس سالیان سفر صرفاً خدمات مربوط به تور کیش (رزرو پرواز و هتل) را برای مسافران این جزیره ارائه می‌دهد.