یکی از مهجورترین مراکز خرید و بازارهای کیش بدون‌شک همین بازار صفین است. این بازار کوچک که به بازار عربها کیش در استان هرمزگان معروف است، در زمینی به مساحت ۲۳۰۰ متر مربع و در یک طبقه ساخته شده است و تاریخ تأسیس آن به سال ۱۳۵۰ برمی‌گردد.

بازار عربها کیش به واسطه موقعیت مکانی‌اش که شمال‌غربی جزیره و در منطقه بومی‌نشین است، از اقبال کمتری نسبت به سایر بازارهای کیش برخوردار است و گردشگران تور کیش کمتر از آن استفاده می‌کنند؛ البته این امر مسلماً به ضرر گردشگران تمام خواهد شد، چرا که اکثر کالاهای مورد فروش در این بازار قیمت بسیار ارزان‌تری نسبت به مراکز خرید دیگر کیش دارند و بازدید از آن می‌تواند این شانس را به گردشگران بدهد که لااقل از واقعیت بعضی از قیمت‌ها آگاه شوند. اما از سویی دیگر اسکله‌هایی که دور تا دور این بازار را محاصره کرده‌اند، می‌توانند، از برای گردشگران جلوه‌ای جاذبه‌برانگیز به همراه داشته باشند.

یکی دیگر از دلایل کم‌بازدید بودن بازار عربها کیش ، معماری قدیمی و بدون زرق و برق آن باشد؛ اما توصیه می‌شود که دقیقاً به همین دلیل از آن دیدن کنید! چرا که معماری عربی و شیوه اداره سنتی‌اش می‌تواند برای‌تان جالب باشد. اکثر فروشندگان این بازار عرب زبان هستند، اما با گردشگران به زبان فارسی دست و پا شکسته‌ای حرف می‌زنند. یکی دیگر از جذابیت‌های این بازار به شمار می‌رود.

کالاهای بازار صفین چه در فصول عادی و چه در فصل‌های حراج کیش، نسبت به بازارهای دیگر، از قیمتی بسیار مقرون به صرفه‌تر برخوردارند. بازار عرب‌ها یکی از بازارهای کیش با قیمت مناسب می باشد و تنوع اجناس در استقبال نیم‌بندی گردشگران از آن‌ها نقش به سزایی دارد.

آدرس بازار عربها در کیش

بازار عربها در جزیره کیش، شهر صفین، بلوار پیامبر از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب از گردشگرانش پذیرایی می‌کند. با این وجود پیشنهاد می‌کنیم پیش از مراجعه به بازار با شماره آن تماس بگیرید و از ساعت کار بازار عربهای کیش اطلاعاتی به دست آورید. ما آدرس و شماره تلفن بازار عربها کیش را برای شما در زیر این یادداشت آورده‌ایم.

شماره تماس بازار عرب ها :  ۴۴۲۲۱۶۲