بدون شک بازار مریم کیش به راحتی می‌تواند در صدر محبوب‌ترین‌ بازارها و مراکز خرید جزیره کیش قرار بگیرد؛ چرا که طراحی ویژه‌ و موقعیت مکانی عالی‌اش در خیابان سنایی کیش، این بازار را به محلی فوق‌العاده برای یک خرید کوتاه‌مدت -اما با کیفیت- تبدیل می‌کند.

این تنها بازار روباز جزیره کیش، از۵۲ غرفه تشکیل شده است و فضای سبزی که میان این غرفه‌هاست بر زیبایی هر چه بیشتر آن می‌افزاید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید تمام ستونها و سقف‌های این بازار چوبی‌اند و از این نظر هم در جزیره کیش یگانه است.

تنوع محصولات در فروشگاه‌های این بازار، از مواد غذایی و پوشاک تا لوازم آرایشی و بهداشتی، پاسخی مناسب به نیاز گردشگران و میهمانان کیش است و دست آنان را برای یک خرید مطلوب و مقرون به صرفه باز می‌گذارد.

غرفه‌های بازار مریم که اولین بازار ساخته شده پس از انقلاب در جزیره کیش است، تنوع خوبی از پوشاک، کیف‌‎وکفش، مواد غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتتی و… را برای انتخاب در اختیار گردشگران و مهمان‌های تور کیش می‌گذارند.

فضای سبز کوچک اما پر صفای این بازار با نیمکت‌های فلزی مبله شده، محلی مناسب برای استراحت و نوشیدن چای است؛ البته در این بازار یک کافی‌شاپ هم برای استفاده گردشگران تعبیه شده است که در زمان فعالیت بازار به نحو مطلوبی به مشتریان سرویس می‌دهد. طراحی سنتی بازار مریم کیش، در کنار برنامه‌های شاد و مفرحی که هر شب برای مهمان‌هایش تدارک می‌بیند و جوایز ارزنده‌ای که به مشتریانش می‌دهد، بر محبوبیت روزافزون این بازار می‌افزایند.

بازار مریم کجاست؟

این بازار چه از لحاظ دسترسی به کافه‌ها و رستوران‌های مدرن جزیره و چه از نظر نزدیکی به محل‌های اسکان از سرآمدان مراکز خرید کیش است. برای پیدا کردن نشانی بازار مریم بر نقشه جزیره کیش کافی است انگشت‌تان را حوالی خیابان سنایی ببرید تا مسیر منتهی به بازار مریم را کشف کنید.

هتل‌ های نزدیک به بازار مریم کیش کدام‌اند؟

در بالا نیز اشاره شد که یکی از ویژگی‌های جغرافیایی این بازار نزدیکی آن به هتل‌ها و محل‌های اسکان است. یکی از این مکان‌های اسکان، هتل فارابی است. این هتل با ۶۰ واحد سوئیت یک خوابه ، سوئیت دو خوابه ۵۰ واحد، سوئیت دو تخته ۸ واحد و ۱۸ سوییت دو نفره از گردشگران جزیره کیش پذیرایی می‌کند. کمی آن‌طرف‌تر مجتمع سالار کیش نیز از آن دسته از مسافرانی که به هتل‌ها رغبتی نشان نمی‌دهند، استقبال می‌کند.