اسکله بزرگ تفریحی کیش یکی از اعجاب‌برانگیزترین مراکز تفریحی کیش است که عمدتا بسیاری از گردشگران تور کیش پیش از سفر سراغش را می‌گیرند، از آن دیدن می‌کنند و از امکانات تفریحی‌اش سود می‌برند. بندرگاه اصلی اسکله بزرگ تفریحی کیش که گردشگران را در مسافتی ۴۳۷ متری به گردشی دلپذیر بر آب‌های نیلگون خلیج فارس هدایت می‌کند، ۱۸ متر عرض دارد و روی شمع‌های فلزی بنا شده است؛ این اسکله به واسطه کیفیت برتر سازه‌هایش تا به امروز هیچ ضرری به محیط زیستِ جانوران آبزی نرسانده است.

امکانات اسکله بزرگ تفریحی کیش

جمعِ تفریحات کیش در  این اسکله جمع است؛ امکاناتی که پس از سال ۱۳۸۵ -که فاز اول آن افتتاح شد- در اختیار گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفت و از این مجموعه یکی از بزرگ‌ترین مراکز تفریحی جزیره کیش را ساخت. قایق‌های پدالی، جت‌اسکی، قایق‌های ماهی‌گیری و پارویی، سه‌چرخه‌های آبی و ده‌ها تفریح آبی دیگر که برخی از آن‌ها را تنها در جزیره مرجانی کیش می‌توان سراغ گرفت، همگی، معرف گستردگی و تنوع بازی‌های هیجان‌انگیز این اسکله‌اند.

در این میان ورزش غواصی جایگاهی ویژه دارد؛ تجربه‌ای شگرف و البته منحصر به فرد از گشت و گذار در زیر آب‌ها و لا به لای موجودات آبزی.  اما اگر به کمی آدرنالین نیاز دارید، جت اسکی هیجان‌آور و پر تب و تاب اسکله را امتحان کنید و سر آخر اگر می‌خواهید شگفتی‌های دریاها را به چشم و از پشت کف‌پوش‌های شیشه‌ای ببینید، در قایق‌های کف‌شیشه‌ای بنشینید و گونه‌های جانوران دریایی را بشناسید.  شفافیت آب به واسطه خاصیت مرجانی جزیره کیش این تجربه را بی‌همتا و منحصر به فرد می‌کند.

آدرس اسکله بزرگ تفریحی کیش

دسترسی این مجموعه زبانزد خاص و عام است. این اسکله در انتهای بلوار دریای کیش، میان بازارها و مراکز خرید مدرن، مانند ونوس، و همچنین هتل‌های لوکسِ چند ستاره کیش، مثل هتل شایگان، جاخوش کرده است. اسکله بزرگ تفریحی جزیره کیش در تمام شبانه‌روز میزبان گردشگرانش است. با وجود این، اگر قصد دارید از مواهب بازی‌هایش بهره ببرید، فراموش نکنید، پیش از مراجعه، ساعت کاری هر ایستگاه بازی را از طریق راه‌های ارتباطی جویا شوید.