همیشه درباره اینکه بهترین زمان سفر به کیش چه موقعی از سال هست کنجکاو بودم که طبق سرچی که کردم و سوالایی که از دوستام پرسیدم متوجه شدم که هوای کیش تو پاییز خیلی خوبه و اگه فرصتش پیش بیاد حتما باید رفت. بالاخره تو سال ۹۸ ایده سفر به کیش در پاییز من عملی شد و به همراه همسرم تصمیم گرفتیم که به این جزیره زیبا سفر کنیم. بیستم آبان بود که سفر ما شروع شد و ساعت ۲:۳۰ ظهر با پرواز ساها به سمت کیش رفتیم و حدود ساعت ۴ بعد از ظهر تو فرودگاه کیش بودیم. ترانسفر فرودگاهی درست به موقع به استقبالمون اومد و به این ترتیب خیلی زود به هتل رسیدیم.

هتل پاناروماشروع سفر و هتل پاناروما

اتاقمون تو هتل پاناروما رو آژانس سالیان سفر از قبل برامون رزرو کرده بود. اتاقمون کاملا طبق انتظارم بود، بسیار تمیز، مرتب و منظره ای رو به دریا داشت که دقیقا همون چیزی بود که تو این سفر نیاز داشتیم. کمی استراحت کردیم و به رستوران هتل رفتیم. تنوع غذاهای رستوران زیاد بود و کیفیت کباب برگی که خوردیم خوب بود و هیچ ایرادی نمی شد ازش گرفت. بعد از شام دوباره به اتاقمون برگشتیم و خودمون رو با فیلم و موسیقی هایی که روی سیستم صوتی و تصویری اتاقمون بود سرگرم کردیم.

صبح روز بعد صبحانه مفصلی خوردیم. صبحانه هتل واقعا همه چیز داشت. شاید بیشتر از پنجاه نوع خوراکی به صورت سلف سرویس بود. از نوشیدنی ها هم آبمیوه بود هم قهوه و از غذاها هم انواع غذاهای گرم و سرد بود و حتی آش هم داشت.

سفر به کیش در پاییزسفر به کیش در پاییز با هوایی معتدل و کمی تا قسمتی آفتابی !

بعد از صبحانه مستقیم به بخش گردشگری هتل رفتیم. تفریحات و جاهای گردشگری زیادی به ما پیشنهاد دادن که خوشبختانه به خاطر تور تخفیفای زیادی داشت. به همراه لیدر گردشگری که معلوم بود تجربه زیادی داره شروع به گشت و گذار تو کیش کردیم. با مینی بوس حرکت کردیم و برنامه ها خیلی منظم بود، هوای کیش هم دلچسب و دوست داشتنی شده بود. سفر به کیش در پاییز رو واقعا پیشنهاد میدم. اون روز سعی می کردم خیلی به هوای سرد تهران فکر نکنم و از هوای معتدل کیش که تقریبا هم آفتابی بود لذت ببرم.

هتل پاناروما

توی گشت و گذارمون تو کیش از جاهای زیادی دیدن کردیم. به نظرم برنامه ریزی خیلی دقیق و منظم بود وگرنه اگه خودمون می خواستیم این همه جارو ببینیم احتمالا بیشتر طول می کشید و شاید یکم هم سردرگم می شدیم. ما کشتی یونانی رو دیدیم، از شهر زیر زمینی کاریز دیدن کردیم، به برج کف شیشه ای رفتیم. و از بازار ها و مرکز خرید های کیش دیدن و خرید کردیم. پردیس و مرکز تجاری کیش خیلی خوب بودن، رویا مال هم عالی بود ولی نسبتا گرون تر از بقیه بود.

تفریحات کیشکشتی آرتیمیس

غروب وقتی به هتل برگشتیم با خودمون فکر کردیم که الان چی می تونه از استخر بهتر باشه؟ خوشبختانه هتل پاناروما استخر داشت و خیلی سریع ایده رو عملی کردیم به استخر رفتیم و بعدش هم دیگه وقت استراحت بود. حدود ساعت ۱۱ شب با مینی بوس هتل به کشتی آرتیمیس رفتیم و شام رو تو این کشتی زیبا خوردیم. موسیقی زنده باعث شد بیشتر از این شام لذت ببریم. روز آخر رو با سافاری و تفریحات هیجان انگیزش سپری کردیم که خیلی خوش گذشت. مثلا کارتینگ خیلی هیجان انگیز بود اما شترسواری خودم دوست نداشتم و فقط همسرم سوار شد.

پایان سفر به کیش در پاییز با رضایت و لبخند!

بالاخره چهارشنبه ۲۲ آبان سفر به کیش در پاییز ما تموم شد و ساعت ۱۸:۳۰ با پرواز کیش ایر از فرودگاه کیش حرکت کردیم و ساعت ۱۹:۴۰ تو تهران فرود اومدیم. در کل هم از پرواز رفتمون راضی بودم هم از پرواز برگشت اما پذیرایی ساها بهتر بود. سفر خوبی بود که با برنامه ریزی خوبی که داشت تونستیم خیلی جاها بریم و خیلی کارا کنیم. شاید اولش فکرشو نمی کردم که انقدر خوش بگذره و بتونم این همه جاهای مختلف رو تو این مدت کم ببینم.