***در حال حاضر این کشتی فعالیتی ندارد***

شگفتی پشت شگفتی! شگفتی‌هایی در جزایر جنوبی ایران وجود دارند که بسیاری از آن‌ها گردشگران ایرانی و خارجی را به حیرت وا می‌دارند؛ کشتی‌هایی توریستی در جزیره کیش شروع به کار کرده‌اند که سفرهای دریایی بسیار استثنایی را برای گردشگران این جزیره رقم می‌زنند. یکی از این کشتی‌های توریستی، کشتی سانی است که محبوبیت زیادی را در مدت زمان کوتاهی به دست آورده است.

سفر از کیش به قشم، مدت‌هاست که به یکی از علاقمندی‌های گردشگران جزیره کیش تبدیل شده است؛ اما کمبود امکانات در این زمینه، تجربه این سفر استثنایی را دشوار می‌ساخت. خوشبختانه در چند سال اخیر، موازی با سایر پیشرفت‌های حیرت‌آور جزیره کیش، سفرهای دریایی هم در این جزیره پا گرفته‌اند و چندین کشتی اقیانوس‌‍‌پیمای مدرن، مسئولیت این سفرهای دریایی را با قدرت به دست گرفته‌اند. یکی از این کشتی‌ها که امکاناتی بسیارعالی را در اختیار مخاطبانش قرار می‌دهد، کشتی سانی است.

کشتی کروز سانی

کشتی کروز سانی

کشتی سانی که در ۹ طبقه ساخته شده است، ۱۷۶ متر طول و ۲۳ متر عرض دارد. سفر با سانی از کیش به قشم، از آن جهت می‌تواند بسیار جذاب باشد که ۱۰ تا ۱۲ ساعت به طول می‌انجامد و تجربه‌ای ویژه در آب‌های خلیج فارس محسوب می‌شود و سفر با این کشتی که انواع امکانات اقامتی در آن وجود دارند، می‌تواند بخشی از تور کیش را به خود اختصاص دهد.

سالن برگزاری همایش، اتاق مطالعه، ۲ سالن سینما، کتاب‌خانه، اتاق بازی برای کودکان و آشپزخانه ایرانی برای پخت انواع غذاهای ایرانی تنها بخشی از ویژگی‌های این کشتی غول‌پیکر هستند.

سانی همچنین توانایی حمل ۳۵۰ خودرو با سرنشین را دارد که از این جهت می‌تواند گزینه مناسبی برای مسافرت با اتومبیل از قشم به کیش و بالعکس باشد. پس اگر در آفرهای تور کیش، سفر دو روزه‌ای هم از این جزیره به مقصد قشم برای شما ترتیب داده شد، بدانید که سفری پرهیجان و به یاد ماندنی را تجربه خواهید کرد.

برنامه‌های بسیار زیادی برای مهمان‌های کشتی ترتیب داده می‌شود و تقریباً اکثر مهمان‌ها در آن‌ها شرکت می‌کنند. البته انتخاب با شماست؛ اگر بخواهید می‌توانید ساعت‌ها به تماشای امواج دریا در عرشه بزرگ کشتی مشغول شوید و از سفر دریایی‌تان لذت ببرید.

توسط کشتی سانی تورهای زیادی ترتیب داده می‌شوند؛ تورهای ترکیبی کیش و قشم در ایران رونق گرفته‌اند و این کشتی‌های اقیانوس‌‍پیما هستند که بار اصلی این تورها را به دوش می‌کشند. البته قرار است که این کشتی برای مسافرت‌های برون‌مرزی هم فعالیکند و جالب اینجاست که کشتی کروز سانی، توانایی حمل ۳۴۰ کاتینر ۲۰ تنی را دارد و از این نظر می‌تواند برای حمل بار هم گزینه مناسبی باشد.