***در حال حاضر این کشتی فعالیتی ندارد***

شگفتی پشت شگفتی! شگفتی‌هایی در جزایر جنوبی ایران وجود دارند که بسیاری از آن‌ها گردشگران ایرانی و خارجی را به حیرت وا می‌دارند؛ کشتی‌هایی توریستی در جزیره کیش شروع به کار کرده‌اند که سفرهای دریایی بسیار استثنایی را برای گردشگران این جزیره رقم می‌زنند. یکی از این کشتی‌های توریستی، کشتی سانی است که محبوبیت زیادی را در مدت زمان کوتاهی به دست آورده است.

سفر از کیش به قشم و بالعکس با کشتی سانی


سفر از کیش به قشم و بالعکس مدت‌هاست که به یکی از علاقمندی‌های گردشگران جزیره کیش تبدیل شده است؛ اما کمبود امکانات در این زمینه، تجربه این سفر استثنایی را دشوار می ساخت. خوشبختانه در چند سال اخیر، موازی با سایر پیشرفت‌های حیرت آور جزیره کیش، سفرهای دریایی هم در این جزیره پا گرفته‌اند و چندین کشتی اقیانوس‌‍ پیمای مدرن، مسئولیت این سفرهای دریایی را با قدرت به دست گرفته‌اند.

سفر از کیش به قشم و بالعکس با کشتی سانی

یکی از این کشتی‌ها که امکاناتی بسیار عالی را در اختیار مخاطبانش قرار می‌دهد، کشتی سانی است. کشتی سانی که در ۹ طبقه ساخته شده است، ۱۷۶ متر طول و ۲۳ متر عرض دارد. سفر با سانی از کیش به قشم، از آن جهت می‌تواند بسیار جذاب باشد که ۱۰ تا ۱۲ ساعت به طول می‌انجامد و تجربه‌ای ویژه در آب‌های خلیج فارس محسوب می‌شود و سفر با این نوع کشتی که انواع مختلف امکانات اقامتی در آن وجود دارند، می‌تواند بخشی از تور کیش را به خود اختصاص دهد.

سالن برگزاری همایش و جلسات، اتاق مطالعه، ۲ سالن سینما، کتاب خانه، اتاق بازی برای کودکان و آشپزخانه ایرانی برای پخت و پز انواع غذاهای ایرانی تنها بخشی از ویژگی‌های این کشتی عظیم الجثه هستند.

سانی همچنین توانایی حمل ۳۵۰ خودرو با سرنشین را دارد که از این جهت می‌تواند گزینه مناسبی برای مسافرت با اتومبیل از قشم به کیش و بالعکس باشد. پس اگر در تور لحظه آخری کیش ، سفر دو روزه ای هم از این جزیره به مقصد قشم برای شما ترتیب داده شد، بدانید که تجربه هیجان انگیز و به یاد ماندنی را از سفر از کیش به قشم و بالعکس خواهید داشت.

برنامه‌های بسیار زیادی برای مهمان‌های کشتی ترتیب داده می‌شود و تقریباً اکثر مهمان‌ها در آن شرکت می‌کنند. البته انتخاب با شماست؛ اگر بخواهید می توانید ساعت ها به تماشای امواج دریا در عرشه بزرگ کشتی مشغول شوید و از سفر دریایی تان لذت ببرید.

سفر از کیش به قشم با لنج و کشتی سانی

توسط کشتی سانی تورهای زیادی ترتیب داده می شوند؛ تورهای ترکیبی کیش و قشم در ایران رونق گرفته اند و این کشتی های اقیانوس ‍پیما هستند که بار اصلی این تورها را به دوش می کشند. البته قرار است که این کشتی برای مسافرت های برون‌مرزی هم فعالیت داشته باشد و جالب اینجاست که کشتی کروز سانی، توانایی حمل ۳۴۰ کانتینر ۲۰ تنی را دارد و از این نظر می‌تواند برای حمل بار هم گزینه مناسبی باشد.

راهنمای سفر به کیش با خودروی شخصی

در ضمن کشتی کروز سانی برای سفرهای ۴ تا ۷روزه طراحی و ساخته شده که با داشتن ۱۶۰۰ صندلی گزینه ای مناسب برای خدمات مطلوب به مسافران در گشت های دریایی است.

مشخصات فنی کشتی سانی

نام شناور: ترلبورگ (TRELLEBORG) و در ایران سانی (SUNNY)

کد IMOکشتی: ۷۹۲۵۲۹۷

سال ساخت: ۱۹۸۲ میلادی

کشور سازنده: سوئد

کاربری: مسافربری

نوع کلاس: Ro-ro/passenger ship

بندر محل استقرار کشتی: جزیره کیش

طول کشتی: ۱۷۶متر و عرض کشتی: ۲۳ متر

وزن بار قابل حمل: ۳۸۰۰ تن

قیمت بلیط کشتی سانی از قشم به کیش و بالعکس

قیمت بلیط کشتی سانی از قشم به کیش و بالعکس

به دلیل اینکه این کشتی غول پیکر در حال حاضر پهلو گرفته و از ادامه فعالیتش دست کشیده، در اینجا هزینه های که مربوط به سفر از کیش به قشم با لنج به همراه خودرو شخصی تان می باشد را به شما ارائه می دهیم.

کیش و قشم، سفر به کدام جزیره بهتر است؟؟!!

هزینه های رفت از کیش به قشم با لنج

هزینه های رفت از کیش به قشم با لنج

در مجموع برای سفر به قشم هزینه های تقریبی باید در نظر بگیرید که بسته به زمان سفرتان این مبالغ کاهش یا افزایش میابند. حدود هزینه های رفت از کیش به قشم با لنج به شرح زیر می باشد:

  • مبلغ حدود ۳۰۰٫۰۰۰تومان برای مصرف بنزین
  • مبلغ حدود ۱۰۰٫۰۰۰تومان برای لندیگرافت
  • مبلغ حدود ۶۰۰٫۰۰۰تومان برای اقامت دو تخته برای ۵شب
  • مبلغ حدود ۵۰۰٫۰۰۰تومان برای ناهار و شام
  • مبلغ حدود ۷۰٫۰۰۰تومان برای شناور قشم – بندرعباس و برعکس

 

اطلاعات داخل این صفحه برای آگاهی بیشتر مسافران تور کیش درج شده است. آژانس سالیان سفر صرفاً خدمات مربوط به تور کیش (رزرو پرواز و هتل) را برای مسافران این جزیره ارائه می‌دهد.

 

سوالات متداول

آیا کشتی سانی هم اکنون فعالیت می کند؟

خیر – کشتی سانی در حال حاضر فعالیتی ندارد.

هزینه رفت از کیش به قشم با لنج چقدر است؟

هزینه های سفر از کیش به قشم با لنج مجموعا حدود ۱٫۷۰۰٫۰۰۰هزار تومان می باشد.