هر کسی که به دنبال یک سفر داخلی جذاب و هیجان انگیز باشد، اول از همه به تور کیش فکر می‌کند. جزیره کیش جایی است که هم ر از تفریح و سرگرمی است و هم به قدر کافی جاذبه دیدنی دارد. تفریحاتی مثل پاراسل، بانجی جامپینگ، گشت با کشتی های تفریحی و… را تا به حال حتماً شنیده‌اید یا شاید آنها را امتحان کرده باشید. اما امروز قرار است با یکی از جدیدترین تفریحات جزیره کیش آشنا شویم؛ جایروکوپتر کیش (Gyrocopter) به عنوان یکی از به روزترین سرگرمی های این جزیره این روزها حسابی روی بورس آمده است.

اصلاً جایروکوپتر کیش چی هست؟

از تفریحات دریایی کیش مثل اسکوتر زیردریایی، غواصی، فلای بورد، شاتل و … که بگذریم به جایروکوپتر در کیش می رسیم. احتمالاً خیلی از کسانی که این مقاله را می‌خوانند، اولین باری است که نام جایروکوپتر کیش را می‌شنوند. اگر نمی دانید جایروکوپتر چیست باید از شما یک سوال بپرسم: کلمه جایروکوپتر شما را یاد هلی کوپتر نمی اندازد؟

این وسیله چیزی شبیه همان هلی کوپتر است با این تفاوت که هم کوچک تر است و هم فقط به اندازه دو سرنشین فضا دارد. می توان گفت جایروکوپتر ترکیبی از هواپیما و هلی کوپتر است. شاید برایتان جالب باشد بدانید اولین بار ایده ساخت چنین وسیله ای به ذهن چه کسی رسیده است؟ سال ۱۹۲۳ بود که مختراعان اسپانیایی برای ساخت این هواپیمای کوچک دست به کار شدند.

جایروکوپتر در کیش

ویژگی های جایروکوپتر

سرعت پرواز با جایروکوپتر حداکثر تا ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. پرواز با این وسیله می تواند یکی از جذاب ترین تجربه های شما در طول سفرتان به جزیره کیش باشد. این هلی کوپتر کوچک ملخی حس واقعی پرواز را به شما می چشاند.

گول ظاهر ظریف جایروکوپتر کیش را نخورید! این وسیله می تواند ایمنی شما را در طول پرواز تضمین کند. اما اگر به هر دلیلی مشکلی در حین پرواز پیش بیاید، امکان فرود اضطراری وجود دارد. از آن جایی جایروکوپتر روباز است، قابلیت فرود اضطراری دارد و لازم نیست برای این مسئله نگران باشید. یادتان نرود که قبل از پرواز با این وسیله باید کلاه ایمنی سر کنید و کمربندتان را هم ببندید.

جایروکوپترهایی که در جزیره کیش خواهید دید، مدل سال ۲۰۱۷ هستند و توسط کادر پرواز آموزش دیده شده هدایت می شوند. توجه داشته باشید که ظرفیت دو نفره جایروکوپتر کیش شامل خلبان و کسی که به عنوان مسافر سوار این وسیله شده، می شود. پس این امکان وجود ندارد که مثلاً همراه همسر یا دوستتان به آسمان کیش پرواز کنید. جایروکوپتر می تواند به شما کمک کند تا جزیره کیش را از دید دیگری ببینید. همه خلیج فارس را از کنار ساحل تماشا می کنند، ولی شما می‌توانید از آسمان‌ها این جزیره را ببینید.

جایروکوپتر کیش

مراحل پرواز با جایروکوپتر

بعد از این که سوار جایروکوپتر شوید و کلاه و کمربند ایمنی خود را ببندید، از طریق گوشی به خلبان اعلام می شود که آماده پرواز باشد. بعد از اعلام، خلبان از زمین بلند می شود. چند لحظه ی اول حس عجیبی برای شما خواهد داشت. همین که از روی زمین جدا می شوید، معلق بودن بین زمین و آسمان را درک می کنید؛ همان حسی که پرنده ها هر روز تجربه می کنند. در این لحظات حس ترس را کنار بگذارید و سعی کنید از تک تک ثانیه ها نهایت لذت را ببرید.

پرواز با این وسیله هم برای خانم ها و هم برای آقایان میسر شده است و همه می توانند از آن استفاده کنند. البته کودکان زیر ده سال اجازه این کار را ندارند. تا به حال افراد مشهور زیادی مثل بازیگران و فوتبالیست ها این تفریح را در کیش تجربه کرده اند. تصوایر این افراد را می توانید در ادامه ببینید:

پرواز با جایروکوپتر در کیش

پرواز با جایروکوپتر در کیش

جایروکوپتر کیش را کجا پیدا کنیم؟

برای تجربه ی این تفریح جذاب باید خودتان را به کلوپ هوایی جزیره کیش برسانید. بخش جذاب ماجرا این است که این کلوپ در سطح خاورمیانه نمونه ی مشابه ندارد. این کلوپ با امکانات و تجهیزات کافی از همه شما مسافران تور کیش به خوبی پذیرایی خواهد کرد. کسانی که در کودکی آرزو داشتند خلبان شوند ولی امروز دست سرنوشت آن ها را به شغل دیگری مشغول کرده، می توانند حسی نزدیک به خلبان بودن را با جایروکوپتر کیش تجربه کنند.

باند گلایدر در فرودگاه بین المللی کیش پذیرای گردشگرانی است که برای تجربه پرواز با جایروکوپتر داوطلب هستند. این باند ۱۵۰۰ متر طول دارد و امکان آموزش خلبانی جایروکوپتر هم در این محل وجود دارد.

می دانستید که سطح اکسیژن خالص در کیش نسبت سایر شهرهای ایران خیلی بیشتر است؟ حالا تصور کنید در چنین آب و هوایی به ارتفاعات آسمان بروید و یک نفس عمیق جانانه بکشید. حتی فکر کردن به این لحظه هم باعث می شود ناخودآگاه نفس بکشید!

آدرس

جزیره کیش، بلوار میرمهنا، میدان ملل، جنب فاز سه تجاری جزیره کیش، باند پروازهای تفریحی کیش، کلوپ هوایی کیش

جایروکوپتر در کیش

هزینه جایروکوپتر کیش

قیمت جاروکوپتر بر اساس مدت زمانی که دوست دارید بر فراز آسمان کیش پرواز کنید متغیر است. به طور کلی هزینه پرواز با این وسیله ۳۵۰ هزار تومان می باشد.

اگر در زمان نزدیک به غروب خورشید پرواز کنید، آسمان را جور دیگری می بینید. دیدن عظمت آسمان بالای سرمان و زیبایی رنگ های گرمی که در زمان غروب بر پهنه ی آسمان پاشیده می شود، حس عجیبی به شما منتقل می کند. این حس آن قدر ارزشمند هست که بخواهید برای تجربه پرواز با جایروکوپتر کیش هزینه کنید.

یک نصیحت دوستانه

اگر احساس می کنید دچار یک زندگی روزمره و تکراری شده اید، بهترین دارویی که برای فرار از این حس برای شما تجویز می کنیم، یک سفر پرو پیمان است. اگر بودجه لازم برای سفرهای خارجی را ندارید، خب سراغ گزینه های داخلی می رویم؛ تورهای ارزان کیش را با کمک کارشناسان ما انتخاب کنید و چمدانتان را ببندید. اگر ارزان ترین گزینه ها را هم بخواهید، می توانید با کمک تورهای لحظه آخری کیش به هدفتان برسید.

حالا اگر نتوانستید خودتان را به کیش برسانید شاید بتوانید در تهران پرواز با جایروکوپتر را تجربه کنید. برای این کار باید خودتان را به فرودگاه افلاک آسیا برسانید. برای تجربه جایروکوپتر در تهران باید به کیلومتر ۵۰ جاده تهران – سمنان و شهر ایوانکی بروید. این فرودگاه که از سال ۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده، خدماتی هم برای پرواز با جایروکوپتر ارائه می دهد. امتحان کردن این پرواز خالی از لطف نیست.

 

 

اطلاعات داخل این صفحه برای آگاهی بیشتر مسافران تور کیش درج شده است. آژانس سالیان سفر صرفاً خدمات مربوط به تور کیش (رزرو پرواز و هتل) را برای مسافران این جزیره ارائه می‌دهد.