در آستانه طولانی‌ترین مسیر آبرفتی کیش،  پانصد سال است که کهن‌ترین درخت لور جهان جا خوش کرده است؛ درخت خوش‌بختی،  درخت خوش‌یمن، درختی که هیبتش به هیبت‌های افسانه‌ای تنه می‌زند، درخت سبز کیش. دور تا دور این درخت محوطه‌ای سبز و جذاب ساخته‌اند که هر سال از میهمانان بسیاری استقبال می‌کند. نام این محوطه بزرگ درخت سبز است. با این تفاسیر بدیهی‌ست اگر بپرسید چرا می‌بایست راهی به آن مسافت را بکوبیم و پیش برویم تا تنها از یک محوطه سردرآوریم و آن را از نظر بگذارنیم.

در این چند خط می‌کوشیم پاسخی مناسب برای این سوال و سوالاتی از این قبیل به دست دهیم:

چرا باید از درخت سبز کیش دیدن کنیم؟

در کنار دره پرتغالی‌های کیش و در محلی که بیشتر آب‌های کیش به آن‌جا سرازیر می‌شوند، محوطه سرسبزی شکل گرفته است که از خوش‌آب‌وهواترین مناطق جزیره کیش محسوب می‌شود. این محوطه که در کنار کهنسال‌ترین درخت لور جزیره کیش احداث شده است، از سرسبزی و صفای ویژه‌ای برخوردار است و آلاچیق‌هایی که به رایگان در اختیار گردشگران تور کیش قرار می‌گیرد، این مجموعه را به عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین جاذبه‌های دیدنی کیش معرفی می‌کند.

محوطه درخت سبز را به نوعی می‌توان ترکیبی از طبیعت سرسبز و جنگل‌های انبوه شمال کشور با آب‌و‌هوای جزیره‌های جنوبی ایران دانست. همچنین با توجه به محبوب بودن این منطقه و حضور همیشگی گردشگران، امکانات رفاهی مناسبی هم در اختیار مهمان‌های جزیره کیش قرار می‌گیرد. این امکانات شامل یک رستوران فصلی، بوفه، سرویس بهداشتی، محل‌های متعدد پخت کباب، نمازخانه و… است و گردشگران می‌توانند از نشستن در میان درخت‌ها و بوته‌های سبز این مجموعه لذت ببرند.

درخت سبز

درخت سبز کجاست؟

ابن مجموعه به دو جاذبه‌ مهم جزیره کیش هم نزدیک است؛ یکی شهر حریره و دیگری آب‌‌انبار سنتی کیش. این مجموعه دو درب ورودی دارد که هر کدام به یکی از این جاذبه‌ها نزدیکند و گردشگران می‌توانند با چند دقیقه پیاده‌روی از آن مکان‌ها هم دیدن کنند. توصیه می‌شود که اگر در حال برنامه‌ریزی برای تور کیش هستید، مجموعه درخت سبز را به هیچ عنوان فراموش نکنید.