درست است که تفریحات متعدد جزیره کیش، این جزیره را به یکی از تورستی‌ترین مناطق ایران تبدیل کرده است و تجربه تمام این تفریحات هیجان‌انگیز، حداقل به ۳ یا ۴ تور کیش احتیاج دارد! اما بعضی از این تفریحات هستند که از دست دادن‌شان می‌تواند نقطه تاریکی در سفر به کیش محسوب شود.

یکی از آن تفریحات هیجان‌انگیز که به جرئت می‌توان گفت در بین دو سه مرکز تفریحی اول کیش قرار دارد پارک کیبل اسکی کیش است که بزرگ‌ترین کیبل اسکی جهان است و به سبب قرار گیری در آب‌های نیلگون خلیج فارس محبوبیت بسیار زیادی در میان گردشگران داخلی و خارجی جزیره کیش دارد.

این سایت همچنین نخستین سایت اسکی خاورمیانه محسوب می‌شود و به سبب همین قدمت، پیشرفت‌های فراوانی را به چشم دیده است. کیبل اسکی کیش ۸۶۱ متر طول دارد و تمام رده‌های سنی (از ۳ سال تا ۹۳ سال!) می‌توانند از تجربه هیجان انگیز اسکی روی آب در جزیره کیش بهرمند شوند.

از دیگر ویژگی‌های مطرح این سایت که آن را از سایر سایت‌های جهانی متمایز می‌کند، امکان استفاده ۱۲ نفر به صورت همزمان از این پارک است. این سایت بزرگ که به واسطه وجود درختان پرشمار نارگیل از زیباترین مناطق جزیره کیش محسوب می‌شود، امکانات رفاهی فراوانی را هم به مهمان‌هایش ارائه می‌دهد تا گردشگران بتوانند با آسودگی به استراحت در این محل بپردازند.

وجود رستوران بزرگ، کافی‌شاپ، آلاچیق‌های متعدد، اسکله بزرگ تفریحی، محل شنای آقایان، پارکینگ و بسیاری تسهیلات دیگر این منطقه را به یکی از بهترین مناطق تفریحی کیش تبدیل کرده است. پس اگر می‌خواهید که با سرعت ۶۲ کیلومتر بر ساعت روی آ‌ب‌های خلیج فارس سر بخورید، پارک کیبل اسکی کیش را از دست ندهید.