در این که جزیره کیش به عنوان یکی از قطب‌های مطرح تفریحی ایران در ذهن گردشگران جا باز کرده است، شکی نیست؛ با این حال این موضوع باعث نشده است که سازمان منطقه آزاد کیش دست از توسعه خدمات و حرکت در مسیر پیشرفت مراکز تفریحی‌اش دست بردارد و در چند سال اخیر، تلاش‌های فراوانی را برای افزایش سطح رضایت مهمان‌هایش انجام داده است. به عبارت دیگر، سازمان منطقه آزاد کیش تلاش کرده است که در مسیری متمایز از سایر مناطق کشور گام بردارد و همیشه طرح‌ها و برنامه‌هایی را در دست اقدام قرار دهد که در ایران و گاه در میان کشورهای خاورمیانه، یگانه بوده است.

یکی از این جاذبه‌های حیرت‌آور، مجموعه سیاحتی بسیار بزرگی‌ست که در مساحتی ۶۱ هکتاری و در سواحل غربی کیش در حال ساخت است و حجم بزرگی را در خود جا می‌دهد که قرار است به نماد و موزه کیش تبدیل شود. این حجم که از نورپردازی ویژه‌ای هم بهره خواهد برد، پس از اتمام مراحل ساختش، به دومین سازه بلند کشور پس از برج میلاد تبدیل خواهد شد و از این پس در تور کیش خودنمایی خواهد کرد.

در زیر این سازه بزرگ -که به شکل دو صدف و مرواریدی در میان آن است- موزه کیش در مساحتی ۳۵۰۰ متری ساخته خواهد شد که شامل گالری‌ها، سالن آمفی تئاتر، کافی شاپ، کارگاه‌های آموزشی و… خواهد بود. این سازه مرتفع و مجموعه سیاحتی بزرگ اطرافش با هدف تراکم مناسب امکانات تفریحی جزیره کیش در غرب این جزیره ساخته شده است تا گردشگران در سفر به کیش بتوانند در تمام قسمت‌های جزیره به امکانات رفاهی و تفریحی دسترسی داشته باشند.