در این که جزیره کیش به عنوان یکی از قطب‌های مطرح تفریحی ایران در ذهن گردشگران جا باز کرده است، شکی نیست؛ با این حال این موضوع باعث نشده است که سازمان منطقه آزاد کیش دست از توسعه خدمات و حرکت در مسیر پیشرفت مراکز تفریحی‌اش دست بردارد و در چند سال اخیر، تلاش‌های فراوانی را برای افزایش سطح رضایت مهمان‌هایش انجام داده است. به عبارت دیگر، سازمان منطقه آزاد کیش تلاش کرده است که در مسیری متمایز از سایر مناطق کشور گام بردارد. این سازمان سعی دارد همیشه طرح‌ها و برنامه‌هایی را در دست اقدام قرار دهد که در ایران و حتی در میان کشورهای خاورمیانه، یگانه باشد و بدرخشد. طرح ساخت و نماد و موزه کیش هم یکی از همین موارد است.

نماد کیش چیست؟


اگر بخواهید شهر تهران را با یک نماد و نشانه به کسی معرفی کنید، اولین چیزی که به ذهنتان می رسد چیست؟ فکر می کنم برج میلاد یا میدان آزادی بهترین نمادها برای شناسایی این شهر باشند. مثلا شیراز همیشه با حافظیه و دروازه قرآن شناخته می شود، یا سی و سه پل به اصلی ترین نماد شهر اصفهان تبدیل شده است. در چنین شرایطی برای معرفی جزیره کیش باید از چه نمادی استفاده کنیم؟

حالا که این جزیره به یکی از گردشگرپذیرترین شهرهای کشورمان تبدیل شده و حسابی جنب و جوش دارد، وقتش است که به غیر از امکانات تفریحی فکرهای دیگری هم برای آن کرد. یکی از حیرت آورترین جاذبه های دیدنی جزیره کیش که در حال ساخت است، همین نماد کیش است. زمین به وسعت ۶۱ هکتار در جزیره کیش برای ساخت این نماد و مجموعه های وابسته به آن مورد استفاده قرار گرفته است.

قرار است در این ملک وسیع، نماد و موزه کیش ساخته شود. نماد کیش همان سازه ای است که بعد از برج میلاد، به دومین ساختمان بلند در تمام ایران تبدیل خواهد شد. نورپردازی های ویژه ای در این محوطه انجام می شود که زیبایی آن را دو چندان می کند. در آینده ای نزدیک این ساختمان و محوطه اطرافش به یکی از برترین جاذبه های دیدنی کیش تبدیل می شود که در سفرتان با تور کیش  حتما از آن بازدید خواهید کرد. ساختمان نماد کیش طوری طراحی شده که شبیه به صدف و مروارید دیده شود. ارتفاع این سازه تا حدود ۵۰ متر در نظر گرفته شده و عضو اصلی سازنده آن بتن است.

درباره موزه کیش


موزه کیش که ساختمانی یک طبقه است، از ۴ سالن مختلف تشکیل شده:

  1. گالری
  2. بخش اداری
  3. آمفی تئاتر
  4. کافی‌شاپ و کارگاه آموزشی

موزه کیش که در حد فاصل بین کلبه هور و کشتی یونانی قرار دارد، از آثار ارزشمندی نگهداری می کند. هنرمندان خوش ذوق کشورمان با خلق آثاری در حوزه های نقاشی‌، نقش برجسته، ترکیب مواد و مجسمه‌سازی، قلم‌زنی، مشبک، منبت و صنایع دستی این موزه را به بهترین شکل ممکن پر کرده اند. سبک های مختلف مدرن و سنتی در بین آثار موجود در این موزه به چشم می خورد. این سازه مرتفع و مجموعه سیاحتی بزرگ اطرافش با هدف تراکم مناسب امکانات تفریحی جزیره کیش در غرب این جزیره ساخته شده است تا گردشگران در سفر به کیش بتوانند در تمام قسمت‌های جزیره به امکانات رفاهی و تفریحی دسترسی داشته باشند. موزه کیش با مساحت ۳۵۰۰ متری در بخش پایینی نماد کیش قرار دارد.

یک پیست دوچرخه سواری به طول ۳ کیلومتر به دور نماد کیش و همچنین محدوده‌ای بزرگ برای شاتل دارد. مجموعه موزه کیش در مدت کوتاهی که ساخته شده، به یکی از مناطق محبوب در بین گردشگران تور کیش تبدیل شده است. نورپردازی‌های نماد کیش در این مجموعه سازه‌ای زیبا و شگفت انگیز است که دیدنش برای هر بیننده بسیار جذاب به نظر می‌رسد.

برای دسترسی به این موزه می توانید از آدرس زیر روی نقشه کمک بگیرید:

برای این که بتوانید یک سفر خوب و ارزان به جزیره کیش را تجریه کنید، می توانید روی ما حساب کنید. همکاران ما در آژانس مسافرتی سالیان سفر هر روز بهترین تورهای لحظه آخری کیش را از طریق سایت و صفحه اینستاگرام با شما در میان می گذارند.

 

اطلاعات داخل این صفحه برای آگاهی بیشتر مسافران تور کیش درج شده است. آژانس سالیان سفر صرفاً خدمات مربوط به تور کیش (رزرو پرواز و هتل) را برای مسافران این جزیره ارائه می‌دهد.