یکی از مکان‌هایی که تقریباً تمام گردشگران تورهای کیش از آن دیدن می‌کنند، اسکله تفریحی بزرگی است که یکی از اعجاب‌آورترین مراکز تفریحی کشور محسوب می‌شود. اسکله اصلی که گردشگران را در مسافتی ۴۳۷ متری به گردشی حیرت‌آور روی آب‌های نیلگون خلیج فارس هدایت می‌کند، ۱۸ متر عرض دارد و روی شمع‌های فلزی بنا شده است؛ این اسکله هیچ ضرری به محیط زیست جانوران آبزی نرسانده است.

تفریحات آبی و ساحلی فراوانی در این مجموعه وجود دارد  که پس از سال ۱۳۸۵ -که فاز ۱ اسکله افتتاح شد- در اختیار گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته‌اند و این مجموعه را به یکی از بزرگ‌ترین مراکز تفریحی جزیره کیش تبدیل کرده‌اند. قایق‌های پدالی، جت‌اسکی، قایق‌های ماهی‌گیری و پارویی، سه‌چرخه‌های آبی، امکانات غواصی و ده‌ها تفریح آبی دیگر، این مرکز را به عنوان یکی از کامل‌ترین‌ها در این زمینه معرفی می‌کنند.

قایق‌هایی با کف شیشه‌ای هم در اسکله تفریحی کیش وجود دارند که می‌توانند تجربه‌ای حیرت‌آور از تماشای گونه‌های جانوران دریایی کیش برای گردشگران رقم بزنند؛ البته از این نکته غافل نشویم که به دلیل مرجانی بودن جزیره کیش، شفافیت بالای آب این جزیره هم کمک شایانی به یکتا شدن این تجربه می‌کند. این مجموعه در انتهای بلوار دریای کیش قرار گرفته است و از نظر موقعیت مکانی هم در میان بهترین‌هاست؛ چرا که اسکله تفریحی کیش در ادامه چندین مرکز خرید بزرگ و مراکز تفریحی دیگر قرار گرفته است.