صنعت گردشگری کیش در چند سال گذشته رشد قابل قبولی داشته است و این منطقه به یکی از قطب‌های گردشگری در ایران تبدیل شده است. یکی از دلایلی که کیش گردشگران خارجی و داخلی زیادی را به خود می‌کشاند، امکانات فوق‌العاده‌ی آن است که در تمامی فصول خدمات بی‌‌نظیری را در اختیار گردشگران تور کیش قرار می‌دهد.

به‌ نقل از مدیرعامل منطقه آزاد کیش، دکتر انصاری لاری و جمعی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش از مجموعه‌ی توریستی و گردشگری پنگوئن بازدید کردند. وی اضهار کرد که در دولت تدبیر و امید و در حوزه‌ی گردشگری کیش بنتا براین شده هتل‌ها تنها محل اقامت و خوابگاه نباشند و آن‌چه که در هتل‌سازی دنیا تعقیب می‌شود، این است که هتل‌ها مکانی برای خوش‌گذرانی باشند.

مجتمع گردشگری پنگوئن، مجموعه ای از تفریحات زمستانه و بازی های مختلف است که با زیربنای ۱۸ هزار و ۲۰۰متر مربع در زمینی به وسعت ۸ هزار و ۴۸۲ مترمربع در حال احداث است.  این مجتمع که قرار است در بهار سال ۹۸ به بهره برداری برسد دارای بخش تفریحی زمستانی، بولینگ، بیلیارد، سالن تیراندازی و مرکز بازی های رایانه ای، غرفه های فروشگاهی و فود کورت است و روزانه ظرفیت پذیرش ۴۰۰ گردشگر را دارا است.

به‌علاوه در فاز دوم این مجموعه بی‌نظیر شامل چهار هتل با طراحی داخلی یخی است که با ظرفیت هر شب ۲۷۰ نفر قرار است در مدت دو سال ساخته شود و به بهره‌برداری برسد. امید است در آینده با توجه به این پروژه و پروژه‌های در دست احداث کیش تقاضا برای تور لحظه آخری کیش در تمامی فصول افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.