کیش یکی از مقاصد اصلی گردشگری و توریستی به‌شمار می‌آید که در چند سال گذشته پیشرفت چشمگیری را در حوزه‌ی صنعت گردشگری داشته است. این جزیره هرساله میزبان هزاران گردشگر  خارجی و داخلی در تور کیش می‌باشد و درآمد خوبی در این حوزه عاید این منطقه شده است و اقتصاد آن را شکوفا کرده است. به تازگی گردشگر جوان آمریکایی در سفر جهانی خود برای ثبت رکورد جوان‌ترین و سریع‌ترین جهان‌گرد دنیا وارد این جزیره شده است. این جوان ۲۳ ساله قصد دارد با انجام این کار نام خود را در کتاب گینس به ثبت رساند و در ادامه سفر خود علاوه بر دریای نیلگون خلیج‌فارس از مراکز توریستی دیدن کند.

جزیره کیش

جزیره کیش

این جهانگر به تمامی ۱۹۵ کشور مستقل دنیا سفر کند و تا کنون به تمام کشورهای کارائیب، آمریکای مرکزی، خاورمیانه و بخش‌هایی از آسیا سفر کرده است و قصد دارد به کشورهای اقیانوس آرام سفر کند. وی در این سفر به جزیره‌ی کیش تاکید کرد؛ مردم کیش بسیار مهمان‌نواز و خون‌گرم هستند و این آخرین بار نخواهد بود که به این جزیره سفر می‌کنم. وی در ادامه افزود؛ در چند ماه گذشته بیش‌ از آنچه که تصور می‌کردم، یاد گرفته‌ام. توانستم دنیا را ببینم و با مردم شگفت‌انگیز جهان آشنا شوم. فرهنگ‌های مختلف و تاریخ‌ ملت‌ها، اطلاعات زیادی به دست آوردم و رشد زیادی را در این زمینه کرده‌ام.

لازم به ذکر است که آخرین رکورد جهانی جوان‌ترین و سریع‌ترین جهان‌گر متعلق به جیمز آسکیت از بریتانیا می‌باشد که سفرهای خود را در سن ۲۴ سالگی آغاز کرده است.