برگزاری جشنواره‌ها نقش بسزایی در معرفی فرهنگ بومی یک منطقه دارد و هرساله به مناسبت‌های مختلف در نقاط مختلف جشنواره‌های مختلف برپا می‌شود. علاوه معرفی فرهنگ بومی یک منطقه، جذب توریست نیز به تبع آن رشد زیادی می‌کند که درآمدزایی زیادی از آن حاصل می‌شود. جزیره‌ی کیش یکی از برترین مناطق توریستی ایران است که هزاران نفر از سرتاسر دنیا از با تور کیش از این جزیره بازدید می‌کنند. یکی از رخدادهای مهم در جزیره‌ی کیش که هرساله در فصل تابستان برگذار می‌شود، جشنواره‌ی تابستانی کیش است. بیست‌ویکمین جشنواره‌ی تابستانی کیش قرار است از ۱۵ تیر تا ۳۰ شهریور با برگذاری برنامه‌های شاد و مفرح آغاز شود.

در این جشنواره قرار است جشن‌های متنوع به همراه قرعه‌کشی برای خانواده ها در تالار شهر و بازارها، اجرای برنامه های شاد و مفرح برای تمامی سنین به ویژه جوانان و نوجوانان، اجرای موسیقی محلی و برگزاری کنسرت گروه ها و خواننده های مطرح کشور، اجرای برنامه های تفریحی با حضور گروه های هنری و کارناوال ها، نورافشانی، اجرای تئاترهای خیابانی و بسیاری برنامه های متنوع که در نقاط مختلف جزیره کیش برگزار می شود از جمله برنامه های پیش بینی شده برای بیست و یکمین جشنواره تابستانی کیش است.

یکی از ویژگی‌های بارز این جشنواره نسبت به دوره‌های قبلی نوآوری و خلاقیت در اجرای برنامه‌ها می‌باشد و قرار است بخش خصوصی با اهدای جوایز کیفی برنامه‌های جشنواره تابستانی را متنوع‌تر از قبل برگذار کند.

در طی برگذاری این جشنواره، هتل‌های کیش خدمات خوب و با کیفیتی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند و مسافران می‌توانند اقامت بی‌نظیری را تجربه کنند. در کنار این جشواره گردشگران می‌توانند جاذبه‌های توریستی و گردشگری مهم کیش همانند مرکز بزرگ غواصی و یا مراکز خرید شیک و مجلل بازدید کنند.