در دنیای مدرن امروز صنعت گردشگری نقش اساسی را در رشد و پیشرفت یک منطقه را ایفا می‌کند و در حوزه‌های مختلف اعم از اقتصاد، اشتغال‌زایی و… اهمیت دارد. در این میان گردشگری ورزشی به معنای تجربه‌ی سفر برای تماشای رویدادهای ورزشی است که در کشورهای گوناگون درحال اجرا شدن است. در این مقاله قصد داریم توسعه گردشگری ورزشی در کیش را بررسی کنیم.

در چند سال گذشته سرمایه‌گذاری زیادی در کیش شده است و در حوزه‌ی توریسم پیشرفت زیادی  در این منطقه صورت گرفته است و تور کیش از رونق خوبی برخوردار شده است. براساس گفته‌های هیات رییس هیئت مدیره ورزش و تفریحات سالم اعلام کرد: “برنامه‌ریزی لازم برای بازگشت رونق ورزشی در جزیره صورت گرفته است. و در ضمینه‌ی ورزش، ضمن اصلاح ساختار با استفاده از افراد کارآمد و پیشکسوتان ورزشی تلاش می‌کنیم نشاط و پویایی به بدنه‌ی ایجاد گردد.”

یکی از اهدافی که جزیره‌ی کیش را در این راستا کمک می‌کند، تامین بوجه گردشگری ورزشی می‌باشد. معرفی امکانات ورزشی کیش به گردشگران و دسترسی آسان آنان به اماکن ورزشی کیش از برنامه‌های این سازمان است، در ضمن سیاست این سازمان زنده کردن توریسم ورزشی در کیش می‌باشد.