ورزش جزیره‌ی کیش در چند سال گذشته رشد زیادی داشته است و سرمایه‌گذاری زیادی در آن شده است. در کیش کلوب‌های ورزشی محتلفی افتتاح شده است که ایم امر رونق توریستی کیش را افزایش داده است و گردشگران زیادی را با تور کیش هرساله به این جزیره می‌کشاند. فوتبال یکی از ورزش‌هایی است که در کیش طرفداران زیادی دارد و لیگ کیش به‌طور منظم طی یک برنامه‌ی خاصی برگذار می‌شود. خبری که در چند روز گذشته بسیار خبرساز شده است، سفر نمایندگان فیفا به جزیره‌ی کیش است.

دبیر شورای ورزش سازمان منطقه آزاد کیش سفر نمایندگان فیفا به کیش را تایید کرد و اضهار کرد: این سفر در راستای بررسی امکانات جزیره برای برگذاری چند دیدار جام جهانی ۲۰۲۲ انجام می‌شود. بعد از معرفی قطر به عنوان برگذار کننده مسابقات جام جهانی، خاورمیانه کانون توجهات جهانی قرار گرفته که خود این امر منجر به افزایش صنعت توریسم در خاورمیانه می‌شود.

سفر نمایندگان فیفا به کیش

سفر نمایندگان فیفا به کیش

همچنین باتوجه به نزدیک بودن آب‌وهوای قطر به جزیره‌ی کیش، قطری‌ها می‌خواهند برای برپایی کمپ تمرینی تیم‌ها ، از جزیره‌ی کیش استفاده کنند. اما صحبت‌های بهرام افشار زاده دبیر شورای ورزش و تربیت بدنی سازمان منطقه آزاد کیش حکایت از آن دارد که علاوه بر کمپ تمرینی قرار است چند دیدار در کیش دور از ذهن نیست. در این نشست نماینده احتمالاً فدراسیون جهانی هم حضور خواهد داشت.

سفر نمایندگان فیفا به جزیره‌ی کیش به بهانه‌ی برگذاری رقابت‌های بین‌المللی فوتبال ساحلی صورت می‌گیرد، اما در عین حال این اتفاق از امکانات ورزشی این جزیره نیز بازدید خواهد کرد.