تاکسی اینترنتی در کیش – در سال ۲۰۰۹ بود که تحول عظیمی در در سیستم حمل و نقل عمومی دنیا ایجاد شد که خاستگاه آن ایالت متحده بود. این ایده توسط گرت کمپ به یک طرح ایده‌آل تبدیل شد و خیلی زود در جایگاه ویژه‌ای قرار گرفت. در ایران عزیزمان نیز تاکسی‌های اینترنتی اسنپ و تپ‌سی بسیار مورد استقبال کلان‌های شهرها همانند تهران قرار گرفته‌اند و سرمایه‌گذاری عظیمی در آن صورت گرفته است.

براساس مدیر فنی اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش قرار شد که خدمات‌دهی تاکسی‌های اینترنتی در جزیره‌ی کیش آغاز می‌شود. آقای امیر سوداگران تاکید کرد درخواست تاکسی اینترنتی قابلیت جدیدی است که بروی اپلیکشن آی‌کیش قرار گرفته و شهروندان و گردشگران تور کیش می‌توانند از ۱۴ مهر برای درخواست تاکسی اینرنتی خود اقدام کنند.

وی در ادامه افزود؛ تاکسی‌های اینترنتی کیش همانند دیگر تاکسی‌های اینترنتی کشور عمل می‌کنند و شما با مشخص کردن موقعیت خود برای نزدیک‌ترین تاکسی فراخوان بزنند و با تایید یکی از تاکسی‌های نزدیک به موقعیت درخواست کننده از خدمات حمل و نقل به‌راحتی بهره‌مند شوند. راه‌اندازی تاکسی‌های اینترنتی در کیش تحول شگرفی را در سیستم حمل و نقل کیش پدید آورده است و شهروندان و یا گردشگران تور کیش می‌توانند نرم‌افزار iksih را از طریق گوگل پلی استور برای سیستم عامل اندروید و اپ استور برای سیستم عامل اپل نصب کنند.