کیش در چند سال گذشته پیشرفت شایانی در حوزه‌ی گردشگری داشته است و هرساله به تعداد گردشگران داخلی و خارجی که از این جزیره بازدید می‌کنند افزوده می‌شود. خاک کیش دارای ساخت مرجانی است و با رنگ نقره فام در زیر آفتاب از درخشندگی خیره‌کننده‌ای برخوردار است. این ویژگی را بسیاری سواحل دنیا که از ماسه‌ی خاکستری تشکیل شده‌اند، نداردند.

ساحل نقره فام

ساحل نقره فام

از جمله‌ی این سواحل زیبا می‌توان به ساحل نفره اشاره کرد که یکی از وسیع‌ترین سواحل این منطقه می‌باشد و در آن تفریحات آبی هیجان‌انگیزی برای علاقه‌مندان به ورزش‌های آبی در نظر گرفته شده است. نقره فام کم خطرترین ساحل دنیا شناخته می‌شود و در تمامی فصول برای گردشگران تور کیش فراهم شده است. سواحل وسیع، آب زلال و آبی رنگ دریا و گرمی لذت بخش خورشید در جزیره شرایط مناسبی برای صید ماهی در کیش فراهم کرده است و در صورتی که کسی به ماهی‌گیری علاقه‌مند باشد می‌تواند در از بودن در این ساحل لذت ببرد.

به‌طور کلی کیش به‌صورت در حال پیشرفت در حوزه‌ی گردشگری است و در حال تبدیل شدن به یکی از قطب‌های توریستی در ایران می‌باشد و تمامی امکانات آن منجر به افزایش تقاضا برای سفر به کیش و بلیط کیش شده است.