بازار مروارید کیش ؛ یکی از بزرگترین بازارهای کیش با مساحتی در حدود ۳ هکتار اما در ۱ طبقه!

بازار مروارید کیش که در شهرک صدف و اندکی دورتر از سایر بازارهای کیش واقع شده است، با الهام از معماری کهن ایرانی و نمادهایی از حکومت هخامنشیان ساخته شده است و ۲۰۸ غرفه فعال دارد. این بازار بزرگ که به دست هنرمندان ایرانی به شکل زیبایی تزئین شده‌است، ۱۲ درب ورودی و ۸ بازارچه دارد که همگی در محیطی پرنور و جذاب به عرضه انواع وسایل موردنیاز گردشگران تورهای کیش می‌پردازند و از حیث قیمت هم تقریباً تمام بازدیدکنندگان این بازار با رضایت کامل آن را ترک کرده‌اند.

چرا بازار مروارید کیش پر طرفدار است؟

این بازار جزو بازارهای پرطرفدار کیش است و تنوع اجناس و برندها در آن بسیار بالاست. ۸ بازارچه این بازار به نام‌های اصیل ایرانی: پرسپولیس، بیستون، پارس، آریا، آپادانا، پاسارگاد، تیسفون و ایران نام‌گذاری شده‌اند و اجناسی نظیر: پوشاک، لوازم آشپزخانه، عینک، ابزارآلات، کیف و کفش، لوازم خانگی، مواد غذایی، مکمل‌های غذایی و دارویی و… را به گردشگران و مهمان‌های جزیره کیش عرضه می‌کنند. از همه این‌ها گذشته، هر شب در تالار ورودی مجلل بازار که به زیبایی و با ظرافت تمام با سنگ‌کاری و مس کاری و گچ‌کاری تزئین شده است، در کنار آب‌نمای زیبای بازار موسیقی زنده اجرا می‌شود و هر شب به قید قرعه جوایزی به خریداران همان‌روز اهدا می‌شود.

از امکانات رفاهی آن، یکی، رستوران‌هایش است. این رستوران به همراه کافی‌شاپی که در همین مجموعه جا دارد برای مسافران تازه از خرید برگشته، محملی صمیمی برای هم‌نشینی و صرف غذاهای روز فراهم می‌آورند.

بازار مروارید کیش کجاست؟

بازار مروارید روی نقشه ، جایی نزدیکی ملورینا کیش و چند صد متر آن‌سوتر از بازار ونوس و ساحل قرار دارد. این بازار در بلواری به همین نام، بلوار مروارید، واقع شده است. برای سفر تا نزدیکی ساحل و خرید در این مجموعه جذاب، راه دشواری در پیش نخواهید داشت. کافی است، هر جای جزیره کیش که هستید، آدرس بازار مروارید کیش را از شهروندان و یا رانندگان تاکسی بپرسید تا راحت‌ترین مسیر را به شما پیشنهاد دهند.

اما پیش از آن، بد نیست که از ساعت کاری آن سر در بیاورید و در روزها  اگر قصد خرید از این یکی از مشهورترین مراکز خرید کیش را دارید، پیش‌تر از ساعت کارش اطمینان کسب کنید.

از ساعت کار بازار مروارید چه می‌دانید؟

اگر قصد دارید در نوبت ظهر به بازار بروید و از آن‌جا خرید کنید، بد نیست، که صبح، زودتر از وقت معمول، بیدار شوید و راه بیفتید. ساعت کار بازار مروارید کیش از ۹ صبح آغاز می‌شود و فروشندگانش ساعت ۱ و نیم ظهر کرکره‌هایشان را برای صرف ناهار و اندکی استراحت پایین می‌کشند. اما اگر دیدن از بازار مروارید را به بعدازظهر موکول کرده‌اید، می‌توانید روز را با مناطق دیدنی جزیره کیش سرگرم باشید و بعد از ظهر، ساعت پنج، به این بازار بروید و تا ۱۱ و نیم شب به خرید و گشت و گذار بپردازید.