جزیره‌ی کیش به یکی از قطب‌های گردشگری تبدیل شده است و مراکز خرید شیک و مجللی در آن قرار گرفته است. در قلب جزیره‌ی کیش جزایر بازار بزرگ مروارید کیش قرار گرفته است که گردشگرانی که با تور کیش به این جزیره سفر می‌کنند بازدید از این مجموعه را در برنامه‌ی سفر خود قرار می‌دهند. طراحی این مرکز خرید بسیار جذاب است و به سبک معماری تاریخی ایرانی ساخته شده است. از بازار بزرگ مروارید کیش بازدید کنید.

این بازار دارای ۱۲ طبقه و ۸ بازارچه می‌باشد و اجناس با کیفیتی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. برندهای مطرحی در آن شعبه دارند که در رویدادهای خاصی از سال بروی محصولات خود تخفیف‌های ویژه‌ای را درج می‌کنند. یک تالار مرکزی که با هنرهای گچبری، سنگ‌کاری و آب‌نمای زیبا تزیین شده است این بازارچه‌ها را به هم پیوند می‌دهد.

به‌طور کلی در هرکدام از غرفه‌های مختلفی اعم از پوشاک، کیف، کفش، لوازم بهداشتی و آرایشی، لوازم خانگی، عینک، وسایل آشپزخانه و بسیاری دیگر وجود دارد. در قسمتی از ورودی این بازار، ایوان بزرگی در نظر گرفته شده است تا بازدیدکنندگان بعد از خرید فضایی شاد و لذت‌بخش را تجربه کنند. به علاوه در فضای تالار رستوران، کافی‌شاپ و همچنین کافی‌نت قرار گرفته است که خدمات خوبی را در اختیار بازدید کنندگان قرار می‌دهند.

شایان ذکر است که جزایر جنوبی ایران پیشرفت زیادی در حوزه‌ی گردشگری داشته‌اند و که همین موضوع باعث عدم خروج ارز از کشور شده است. به‌طور کلی در کنار کیش تور قشم نیز پیشرفت زیادی داشته است.