دوباره می خواهیم از یکی دیگر از تفریحات مهیج و متفاوت کیش سخن بگوییم، زورب بال کیش که در زبان انگلیسی هم، همان zorball می نامندش. گردشگران تور کیش زمانی که به این جزیره زیبا قدم می گذارند در میان تمام خوشی ها و لذت های کیش از تفریحاتش گرفته تا آب و هوایش، غرق می شوند.

در این مقاله می خواهیم به یکی از این خوش گذرانی های جذاب بپردازیم و با تفریح زورب بال کیش آشنا کنیم.

زورب بال چیست

شاید تا به حال اسم زور بال به گوشتان نخورده باشد و برایتان سوال شود که زورب بال چیست ؛ خب در اینجا مختصری از این تفریح سراپا هیجان برای شما می گوییم تا در ابتدا با این ورزش و تفریح آشنا شوید.

احتمالا فوتبال حبابی دیده اید که افراد توپ های بزرگی را بر تن می کنند و به دنبال توپی می دوند و مانند فوتبال سعی بر گل زدن تیم حریف می شوند؛ اما زورب بال کمی با فوتبال حبابی تفاوت هایی دارد.

زورب بال کیش به این صورت است که شما داخل توپی بزرگ و دو جداره قرار می گیرید، درون توپ بزرگ توپ کوچکی قرار دارد که به وسیله تناب های زیادی به هم متصل می شوند؛ بین این دو توپ هوا وجود دارد تا به راحتی قل بخورید و در داخل توپ کوچک مقداری آب وجود دارد که شما قرار است در آن بروید.

در واقع زورب بال یک توپ بزرگی است که در آن قرار می گیرید و از تپه های شیب دار به سمت پایین قل می خورید؛ نگران نباشید زیرا جداره ای که هوا در آن قرار دارد، باعث می شود خطری شما را تهدید نکند و صدمه ای نبینید.

حرکت داخل توپ بزرگ بر روی تپه های شیبدار هم لذت و هیجان خاص خودش را دارد که باید آن را تجربه کنید.

و حالا برای آن که بیشتر این تفریح مهیج را بشناسید به سراغ معرفی زورب بال در کیش می رویم.

زورب بال چیست

معرفی زورب بال کیش


هیجان قل خوردن بر روی تپه های شیب دار را حتما در سفرتان به کیش تجربه کنید. لازم نیست در کیش خیلی به دنبال این تفریح بگردید، شما با مراجعه به مجموعه پارس سافاری کیش می توانید از این تفریح مهیج لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: تفریحات متنوع در مجموعه پارس سافاری

نحوه بازی زورب بال کیش اینگونه است که با قرار گرفتن در این توپ برای راحتی در حرکت و آدرنالین خون بیشتر بیشتر در یک شیب ملایم حدود ۴۵درجه رها می شوید که به یک باره سرعتتان بالا می رود و باید برای برقراری تعادل در آن بدوید.

نگران امنیت زورب بال نباشید زیرا توپ داخلی زورب بال به وسیله طناب های زیادی به توپ بیرونی متصل است و بجز هیجان و لذت، هیچ اتفاقی شما را تهدید نمی کند.

جالب است بدانید که این توپ آنقدر بزرگ است که حتی می توانید به همراه یکی از همراهانتان در آن قرار بگیرید و مسافتی حدود ۱۵۰ متر را با شیبی ملایم طی کنید.

فراموش نکنید که همراهتان حتما یک دست لباس اضافه داشته باشید، زیرا در اینجا قرار است کاملا خیس شوید. حتما از خودتان می پرسید که زمانی که در این توپ قرار گرفتید از چه راهی می توانید نفس بکشید؟ این توپ ها دو حفره دارد تا به راحتی جابجایی هوا داشته باشید و بتوانید نفس بکشید.

پس نگران نباشید زیرا برای ساخت این وسیله تمام جوانب را در نظر گرفته اند و شما می توانید به راحتی از این تفریح لذت ببرید.

البته مجموعه امکاناتی نظیر کاور کاملا پوشيده جهت بانوان و آقايان، حوله يکبار مصرف، دمپايي و سشوار را بعد از بازی در اختیارتان قرار ی دهد.

شرایط تفریح زورب بال در کیش

  • – شرایط آب و هوایی مسئله مهمی است، زیرا در هوای طوفانی امکان بازی وجود ندارد و ممکن است خطری شما را تهدید نماید.
  • – زورب بال کیش برای خانم ها محدودیت خاصی ندارد و می توانند با پوشیدن کاورهای مخصوصی خاطره بانمکی از قل خوردن بر روی مسیر خشک تجربه کنند.
  • – برای لذت از این تفریح می توانید از ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰ به این مجموعه مراجعه کنید، به این صورت که زمانی که ساعت ۱۷:۳۰ مراجعه می کنید تا ساعت ۲۰:۳۰ در محوطه مشغول بازی هستید.

شرایط تفریح زورب بال در کیش

قیمت بلیط زورب بال در کیش چقدر است

قیمت زورب بال در کیش حدودا ۶۰هزار تومان است که البته شما می توانید با مراجعه به سایت های معتبر فروش بلیط، زورب بال را با تخفیف رزرو نمایید.

هتل های کیش: رزرو تور هتل ویدا کیش

زورب بال کیش در مجموعه پارس سافاری کیش قرار دارد. که طبق نقشه زیر در هر جای کیش که باشید می توانید از نزدیک ترین مسیر خودتان را به آن جا برسانید:

 

اطلاعات داخل این صفحه برای آگاهی بیشتر مسافران تور کیش درج شده است. آژانس سالیان سفر صرفاً خدمات مربوط به تور کیش (رزرو پرواز و هتل) را برای مسافران این جزیره ارائه می‌دهد.