جزیره جزو آن دسته از مقاصد گردشگری کشورمان است که هر کسی را به سفر کردن ترغیب می‌کند. اینجا هم پر از تفریحات متنوع است و هم جای خوبی برای خرید کردن به شمار می‌رود. اما یک جاذبه گردشگری در جزیره کیش هست که می‌تواند شما را به تمام شهرهای ایران ببرد. اگر دوست دارید با یک بلیت تمام مقاصد گردشگری ایران را ببینید، توصیه می‌کنیم حتماً یک تور کیش رزرو کنید و سراغ باغ راه ایرانی کیش بروید!

باغ راه ایرانی به عنوان یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی کیش می‌تواند با چند ساعت پیاده روی شما را به دیدن تمام شهرهای ایران ببرد.

باغ راه ایرانی در جزیره کیشمعرفی باغ راه ایرانی کیش


زمینی به به مساحت بیشتر از ۳۲ هکتار در ضع جنوب غربی بلوار ولایت جزیره کیش، مورد استفاده قرار گرفته تا خانه باغ راه ایرانی کیش شود. این ملک بین میدان هرمز تا میدان سعدی قرار دارد و یکی از وسیع‌ترین جاذبه‌های دیدنی جزیره کیش است. اما اصلاً چرا این فضای بزرگ به ساخت باغ راه ایرانی اختصاص داده شده است؟

یکی از مهم‌ترین و بزرگترین پروژه‌هایی که در زمینه جذب گردشگر و توسعه صنعت گردشگری در جزیره کیش انجام شده، همین باغ راه ایرانی کیش است. این پروژه با هدف معرفی اقوام مختلف کشورمان ایران انجام شده است. از تمام شهرهای ایران یکی از آثار تاریخی معروف گلچین شده و مجسمه‌ای از آن در باغ راه ایرانی کیش ساخته شده است. انگار این باغ نمونه‌ای ۳۲ هکتاری از تمام کشورمان ایران است.

باغ راه ایرانی

قسمت‌های مختلف باغ راه ایرانی


در مجموعه باغ راه ایرانی، هشت باغ ایرانی، ۹ دروازه و اثر تاریخی شهرهای دیگر کشور وجود دارد. در زمان‌های قدیم برای ورود به هر شهر باید از دروازه آن عبور می‌کردند. مثل الان که بعد از عوارضی و پلیس راه وارد شهر مقصدمان می‌شویم، آن دوران هم از دروازه‌ها عبور می‌کردند. به همین دلیل هم در شهرهای مختلف کشورمان هنوز آثار تاریخی از این دروازه‌ها وجود دارد.

۹ مورد از این دروازه‌ها را در باغ راه ایرانی شبیه سازی کرده‌اند. معروف‌ترین دروازه‌ی ایرانی که احتمالاً آن را دیده‌اید یا حداقل نامش را شنیده‌اید، دروازه قرآن شیراز است. در باغ راه ایرانی کیش دروازه‌ها از میدان سعدی آغاز می‌شوند و تا میدان هرمز ادامه دارند.

دورازه های باغ راه ایرانی در جزیره کیش

این دروازه‌ها نمادهایی از شهرهای شیراز، اصفهان، مشهد، کرمان، لرستان، آذربایجان، کرمانشاه و تهران هستند. نام آن‌ها را به ترتیب در ادامه برای شما آورده‌ایم:

  1. دروازه قرآن شیراز
  2. دروازه سی و سه پل اصفهان
  3. دروازه هارونیه مشهد
  4. دروازه رق آباد کرمان
  5. پل دختر لرستان
  6. دروازه ارگ علیشاه آذربایجان
  7. دروازه طاق بستان کرمانشاه
  8. دروزاه شمیران
  9. سردر باغ ملی تهران

بیشتر بخوانید: هم قدم با ساحل در جاده جهان کیش

علاوه بر این آثار تاریخی باغ راه ایرانی، جاذبه‌های دیگری هم دارد. این جاذبه گردشگری فقط تاریخی نیست و در واقع مجموعه گردشگری، تاریخی و تفریحی محسوب می شود. بناهای تاریخی تنها جاذبه های این مجموعه نیستند، بلکه در باغ راه ایرانی ۱۱ آب نما، یک رود به طول ۴۰۰ متر و ۴۰۰ جوی آب هم وجود دارد. وجود آب در این پیاده راه هوای خوب و مطبوعی در محوطه ایجاد می‌کند. به خصوص الان که فصل پاییز از راه رسیده و آب و هوای جزیره کیش در مقایسه با تابستان خیلی بهتر شده، قدم زدن در این فضا بسیار لذتبخش خواهد بود.

علاوه بر تمام این موارد ۹ نقاشی دیواری هم در باغ راه ایرانی کیش دیده می‌شود که در آن نشانه‌هایی از فرهنگ اسلامی ایران به چشم می خورد.

دورازه های باغ

فاصله باغ راه ایرانی کیش با جاذبه های گردشگری این جزیره


نماد باغ راه ایرانی


نماد باغ راه کیش، از آثار هنری و معماری اصیل ایرانی الهام گرفته است. این نماد توسط دستان هنرمند خوشنویس کیش یعنی مجید پازوکی طراحی و ساخته شده است. این اثر زیبا کمتر از یک متر ارتفاع دارد و عرضش چیزی حدود ۳۵ سانتی متر است. برای ساخت آن از برنز استفاده شده و به صورت تو پر هم ساخته شده است. وزن این نماد ۲۵ کیلوگرم است و ۹ عدد از آن ساخته شده. این ۹ مورد در مقابل دروازه‌های مختلفی که پیشتر به شما معرفی کردیم، قرار داده شده‌اند. زیر هر کدام از این نمادها به طور مختصر توضیحی در مورد دروازه آن نوشته شده است.

بیشتر بخوانید: رستوران رویال استار کیش

اگر فکر سفر به جزیره کیش هستید ولی به خاطر قیمت‌ها سفرتان را به تعویق انداخته‌اید، باید بدانید که راه‌هایی برای سفر ارزان به جزیره کیش وجود دارد. اگر اهل سفر باشید و همیشه چمدانتان آماده سفر کردن باشد، می‌توانید از تور کیش لحظه آخری استفاده کنید. در این نوع از تورها که حدوداً دو روز قبل اعلام می‌شود، ترکیبی از بلیت هواپیمای ارزان و هتل‌های ارزان کیش در کنار هم قرار می‌گیرند.

البته این ارزان بودن به معنای پایین آمدن کیفیت نیست و فقط به خاطر لحظه آخری بودن قیمت کمتری دارند. کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سالیان سفر هر روز مناسب ترین قیمت تور کیش را روی سایت به روزرسانی می‌کنند. اگر به سایت دسترسی ندارید می‌توانید کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید و از این طریق با ما همراه باشید.

 

 

اطلاعات داخل این صفحه برای آگاهی بیشتر مسافران تور کیش درج شده است. آژانس سالیان سفر صرفاً خدمات مربوط به تور کیش (رزرو پرواز و هتل) را برای مسافران این جزیره ارائه می‌دهد.