عبدالرضا مهاجری نژاد، مدیرکل برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خبر داد: نخستین جلسه کمیته اجرایی اجلاس وزرای گردشگری IORA برگزار شده است.

مهاجری نژاد رویکرد اصلی این اجلاس را توسعه پایدار گردشگری دریایی و همکاری متقابل در حوزه دریایی با کشورهای عضو اتحادیه اقیانوس هند، دانست و ادامه داد: این اجلاس بهمن ماه امسال به میزبان ایران برگزار خواهد شد.

وی اشتغال‌زایی در سواحل دریای عمان در ایران و نیز در سایر کشورهای حاشیه اقیانوس هند را از بزرگ‌ترین مزیت‌های توسعه گردشگری دانست و افزود: در همین راستا سازمان میراث فرهنگی  با همکاری مشترک دستگاه‌های مرتبط در امور دریایی اقدامات لازم برای برگزاری بهتر این اجلاس در دست انجام دارد.

مهاجری نژاد ادامه داد: تا بهمن که زمان برگزاری این اجلاس است کمیته‌ای با عنوان کمیته اجرایی این اجلاس جلسات متعددی برای هماهنگی برگزار خواهد کرد.

این اجلاس به علت کمبود امکانات در چابهار در جزیره کیش برگزار خواهد شد. دریای عمان می تواند نقشی کلیدی در توسعه گردشگری ایران داشته باشد بنابراین این اجلاس به خصوص  برای استان سیستان و بلوچستان حائز اهمیت است و همکارای منطقه آزاد کیش نیز می تواند نقش کلیدی در موقعیت این اجلاس داشته باشد.