• 021-22020188
  • info@tourtokish.com

آخرین مطالب

عضویت در کانال تلگرام

کانال تلگرام تور کیش

اطلاعات تماس

  • تهران، خیابان ولیعصر، روبروی صدا و سیما، پلاک 2787

  • 021-22020188

  • https://tourtokish.com

  • info@tourtokish.com

معرفی فرودگاه کیش
۹ مرداد

معرفی فرودگاه بین‌المللی کیش

فرودگاه بین‌المللی کیش که به اختصار KIH شناخته می‌شود از جمله برترین و شناخته‌ترین فرودگاه‌های کشور محسوب می‌شود. این فرودگاه در سال ۱۳۴۹ توسط تاسیس شده است و از موقعیت استراتژیک و جغرافیایی خاصی برخوردار است.

یکی از ویژگی‌های بارز فرودگاه بین‌المللی کیش سواحل مرجانی و آب‌های فیروزه‌ای است که در اطراف آن قرار گرفته است و جلوه‌ی خاصی را ایجاد کرده است. طراحی اصلی این فرودگاه از جزایر هاوایی و کرانه‌های جنوبی دریای مدیترانه ایده گرفته شده است. جالب است بدانید برای توسعه‌ی فرودگاه KIH بخش‌هایی از روستای ماشه که در شمال شرقی جزیره واقع بوده است تخلیه گشت و در اطراف آن بازار فرانسوی‌ها، هتل مجلل کیش، ویلاها و کاخ‌های شیک، تاسیسات رادیو و تلوزیون و بسیاری دیگر ساخته شد.

از جمله شرکت‌های هواپیمایی مشهور از جمله آتا، اترک، کاسپین، ایران‌ایر، هواپیمایی کیش ایر، هواپیمایی قشم ، هواپیمایی زاگرس و هواپیمایی تابان برای پروازهای خود از این فرودگاه استفاده می‌نمایند. براساس آمارهای منتشر شده به‌طور روزانه بیش از ۲۳ هزار پرواز به مقاصد داخلی و خارجی انجام می‌شود. از جمله مقاصد خارجی می‌توان به فرودگاه دبی، مسقط و دوحه‌ی قطر اشاره کرد. امروزه این فرودگاه پذیرای هزاران گردشگر داخلی و خارجی می‌باشد که با تور کیش به این جزیره سفر می‌کنند و رونق زیادی را برای این منطقه ایجاد کرده‌اند.

دیدگاه خود را بنویسید