جزیره‌ی کیش یکی از قطب‌های اقتصادی و گردشگری ایران می‌باشد که سالانه پذیرای هزاران گردشگر خارجی و داخلی از اقصی نقاط جهان می‌باشد. این جزیره در چند سال گذشته رشد و پیشرفت زیادی در حوزه‌ی توریسم داشته است و استقبال از تور کیش افزایش چشمگیری را داشته است. بسیاری از مسافران از طریق زمینی و بسیاری دیگر از طریق هوایی خود را به این جزیره می‌رسانند. به‌تازگی با افزایش ۷ درصدی گردشگران جزیره کیش روبه‌رو شده‌ایم که این می‌تواند نوید بخش یک خبر ایده‌آل برای صنعت توریسم کشور باشد.

کیش یک کالای برجسته‌ی گردشگری می‌باشد و باتوجه به اتفاقات در بسته‌ی جدید ارزی به‌طور قطع میزان گرایش سفر به خارج از کشور کاهش خواهد یافت و به سمت مناطق مختلف داخلی از جمله جزیره‌ی کیش سوق داده خواهد شد.

گردشگری کیش و کشتی یونانیویژگی های بارز کیش

یکی از ویژگی‌های بارز جزیره‌ی کیش که گردشگران را مجذوب خود می‌کند و منجر به افزایش مراجعه گردشگران به این جزیره می شود، تفریحات آبی شگفت‌‌انگیز می‌باشد که علاقه‌مندان زیادی دارد. از جمله‌ی این تفریحات می‌توان به غواصی، پاراگلایدر، جت‌اسکی و بسیاری دیگر اشاره کرد که در تمامی فصول مورد استقبال قرار می‌گیرد. تمامی این ورزش‌ها از طریق کلوپ‌های ورزشی در اطراف ساحل مدیریت می‌شوند و نیاز به آموزش چندانی ندارند.

همچنین چندی پیش فرماندهی ویژه انتظامی کیش با اعلام رشد ۷ درصدی نسبت به سال گذشته گفت که افزایش ورود گردشگران به کیش هم از طریق زمینی بوده و هم مسافران هوایی نقش مهمی را ایفا کرده اند. جهانبخش در سخنان خود اشاره کرد که این جزیره به عنوان یک کالای برجسته گردشگری می باشد و احتمالا گرایش به سفرهای خارجی کم خواهد شد و مسافران به مناطق داخلی از جمله این جزیره دوست داشتنی میل بیشتری نشان خواهند داد.

او که در روز خبرنگار سال ۹۷ مشغول این صحبت ها بود، گفت تزریق احساس امنیت ملموس در جامعه مهم ترین تکلیف و وجه اشتراک فعالیت پلیس و رسانه است. جهانبخش به این موضوع اشاره کرد که امنیت دو وجه ذهنی و عینی دارد که از نظر وی وجه عینی آن همان نبودن تهدید است که باعث می شود فضای آرامش و امنیت به وجود بیاید.

لاکپشت های جزیره کیشجاذبه هایی که گردشگری کیش را رونق می بخشند!

پیش از این درباره جاذبه های آبی کیش صحبت کردیم. اما مسیر دوچرخه سواری کیش هم دارای جذابیت زیادی است و علاوه بر طولانی بودن از مناطق بسیار خوش منظره کشور هم می باشد. امکان اجاره دوچرخه، اسکوتر و سه چرخه برای این مسیر هم وجود دارد. کشتی یونانی را هم که قطعا نباید از قلم انداخت. این کشتی معروف، به نوعی نماد کیش حساب می شود.

یکی از دیگر اماکن معروف کیش که معمولا نظر گردشگران را جذب می کند پارک دلفین ها است. این درست است که معروف ترین چیزی که می توان در پارک دلفین ها دید نمایش دلفین ها است اما نباید از باغ پرندگان غافل شد. در این باغ زیبا بیش از ۴۷ گونه از پرنده ها و بقیه جانوران وجود دارد. این پارک تفریحی برای همه سنین مناسب است و اگر به صورت خانوادگی به کیش سفر کرده اید یکی از بهترین گزینه ها برای شما خواهد بود.

ساحل مرجانی، شهر زیر زمینی کاریز، شهر باستانی حریره، آب انبار، لاک پشت های دریایی، درخت سبز، پارک ساحلی میر مهنا و جزیره هندورابی از دیگر جذابیت های جزیره ی کیش هستند. باور کنید یا نه به غیر از این موارد، گزینه های زیادی پیش روی شماست و بازدید از پاساژ ها و مراکز خرید متنوع را هم می توانید در لیست خود قرار دهید. ار جمله معروف ترین این مراکز خرید می توان از پردیس ۱ و ۲ نام برد. تنوع زیاد کالاها باعث شده تا گشت و گذار در این مراکز خرید جذابیت خاص خود را داشته باشند.

پردیس 1