با توافقی که با شرکت بوئینگ انجام شده قرار است ۶ فروند هواپیمای ایرباس به ناوگان هوایی کیش اضافه شود. این باعث ایجاد تحول بزرگ و در صنعت هوایی کیش شده است تا این جزیره را در صدر پر بازدیدترین منطقه‌ی گردشگری ایران قرار دهد.

به دلیل اینکه خرید از این شرکت‌های هوایی در تمام دنیا صورت می‌گیرد دریافت هواپیما از کارخانه زمان‌بر است و مراحل تحویل به‌طول می‌انجامد. کاپیتان محمد تقی جدید در گفت‌ و گو با یکی از خبرگزاری‌های کشور تاکید کرد که با توجه به الگوی تعریف شده و عرف سازمانی، از سوی هواپیمایی کشوری خطوط هوایی کیش ایر از نظر ارائه خدمات در جایگاه خوبی قرار دارد. وی همچنین تاکید کرد که خطوط پروازی در هواپیماهای MD در بهترین شرایط در کشور قرار دارد.

وی همچنین افزود؛ در هواپیماها هرچه تعداد سایکل بالاتر باشد قیمت هواپیما نیز به همان میزان افزایش می‌یابد. در مدت یک و سال نیم گذشته تنها یم هواپیما دچار نقص فنی شده است که به‌طور کامل عیب آن برطرف شد و زمانی که یک موتور از رده خارج می‌شود یک موتور با سرعت جایگزین آن می‌شود.

به‌طور کلی خطوط هوایی کیش پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته و براساس آمارهای منتشر شده توسط آژانس‌های مسافرتی استقابل از تور کیش نسبت به سایر شهرهای ایران با سرعت در حال افزایش است که این امر منجر به خارج نشدن ارز از کشور و به تبع آن پیشرفت اقتصادی می‌باشد.