رشد و پیشرفت جزیره‌ی کیش به‌ویژه در حوزه‌ی صنعت توریسم، این منطقه را به یکی از مراکز مهم گردشگری در کشور تبدیل کرده است که این امر پیشرفت اقتصادی را در پی دارد. این جزیره در حال حاضر به یکی از سه مقصد مهم توریستی در ایران می‌باشد که براساس آمارهای منتشر شده به طور میانگین در حدود یک میلیون‌ نفر در طول سال از آن بازدید می‌کنند. تعطیلات نوروز نیز فرصت مناسبی برای گشت‌وگذار و بازدید از مراکز تفریحی و گردشگری این منطقه فراهم کرده است و بیش از هرزمان دیگری خدمات خوبی به گردشگران ارائه می‌شود.

گردشگرانی که با تور کیش در ایام نوروز به این منطقه سفر کرده‌اند از خدمات ارائه شده رضایت ۸۴ درصدی را داشته‌اند. اپلیکشن کیشاپ به تازگی از توسط منطقه آزاد کیش منتشر شده است که از طریق آن اطلاعات جامعی در خصوص مراکز تجاری کیش، مراکز تفریحی و گردشگری و همچنین رسیدگی به شکایات، پیشنهادات و انقادات مردمی از دیگر خدمات این اپلیکشن می‌باشد.

یکی از تفریحات مورد علاقه‌ی توریست‌ها در این منطقه غواصی است که این فعالیت این منطقهرا در ردیف جزایر غنی و مساعد در کشور تبدیل کرده است. پوشش مرجانی این جزیره در سواحل شرقی آن واقع گردیده است که هرساله مورد بازدید بسیاری از علاقه‌مندان غواصی قرار می‌گیرد. شرایط غواصی در جزیره‌ی زیبای کیش در تمام طول سال امکان پذیر است و سایت‌های کم‌عمق این جزیره برای افراد مبتدی نیز مساعد می‌باشد.

از دیگر خدمات رویایی این جزیره به مسافران می‌توان به چتربازی برفراز دریا یا پاراسل اشاره کرد که افراد سوار بر چتر پاراسل می‌شوند و به وسیله‌ی یک قایق کشیده می‌شوند و ارتفاع می‌گیرند. گردشگران لحظات شاد و هیجان‌انگیزی را در آب‌های زلال خلیج‌فارس تجربه می‌کنند.

کشتی یونانی، پارک ساحلی مرجان، شهر زیرزمینی کاریز و بسیاری دیگر از مراکز تفریحی کیش می‌باشند که در کنار خدمات بی‌نظیر لذت سفر خود را دو چندان می‌کنید.