کیش یکی از بهترین و زیباترین جزایر خلیج‌فارس می‌باشد که در چندسال اخیر اختصاص بوجه‌های عمرانی و اقتصادی رشد قابل قبولی را در زمینه‌ی جذب توریست داشته است. این جزیره هرساله علاوه بر گردشگران داخلی، به مقصدی برای توریست‌های خارجی تبدیل شده است و در تعطیلات نوروز میزبانی شایسته از گردشگران در جزیره‌ی کیش به‌عمل خواهد آمد. تور کیش به سبب تنوع بسیار بالا در سطح تفریحات و برنامه‌هایی که گاه در کشور یگانه‌اند، محلی برای تجربه خاطراتی‌ست که اکثر گردشگران از آن‌ها به عنوان بهترین خاطرات سفرشان یاد می‌کنند. خوشبختانه با افزایش تعداد گردشگرانی که به این جزیره سفر می‌کنند، امکانات اقامتی بسیار مطلوبی تدارک دیده شده است و هتل‌های کیش با تنوع بالایی آماده خدمت‌رسانی به مهمان‌های جزیره هستند.

یکی از هتل‌های شاخص این جزیره، هتل ۵ ستاره کوروش است که این روزها سروصدای زیادی را به پا کرده است. هتل کوروش در کنار هتل داریوش مجهز به تمامی استانداردهای جهانی می‌باشد و در نوع خود بی‌نظیر است. این هتل را با نام هتل سبز در جهان شناخته می‌شود و بسیاری از انرژی مصرفی آن توسط انرژی خورشیدی تامین می‌شود، ویژگی بارز این هتل استاندارهای زیست محیطی است که در تمام مراحل ساخت و بهره‌برداری از آن رعایت شده است.

از دیگر مکان‌های گردشگری کیش می‌توان به ساحل مرجان کیش، بوتسان آهوان کیش، جزیره‌ی هندورابی و کشتی یونانی اشاره کرد که بسیاری از گردشگران سالانه از آن بازدید می‌کنند. پتانسیل جزیره کیش بسیار زیاد است و می‌تواند جایگزین مناسبی برای سفرهای خارجی باشند.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، سعید پورعلی رییس کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد تسهیلات نوروزی کیش تاکید کرد که این جزیره آمادگی کامل برای خدمت‌رسانی شایسته در نوروز را دارد و تمهیدات لازم در زمینه‌‌های مختلف صورت گرفته است. وی همچنین در ادامه صحبت‌های افزود، یکی از نهادهایی که هرساله خدمات خوبی را به مسافران ارائه می‌دهند هلال احمر جزیره‌ی کیش است و امسال نیز در حوزه‌های مختلف اعم از بهداشت و دارو خدمات مختلفی را به مسافران عرضه می‌کنند.