شاید شما هم از بین جاذبه های دیدنی کیش، چیزهایی مثل کشتی یونانی و شهر کاریز را بشناسید. اما به غیر از این موارد جاذبه های دیگری هم در جزیره زیبای کیش وجود دارد که همه از آن ها با خبر نیستند. مثلا صخره های قارچی کیش یکی از این موارد است.

اگر نزدیک به غروب خورشید، در سواحل جزیره کیش در حال قدم زدن هستید و از دور چیزی شبیه یک قارچ بزرگ در آب دیدید، حتما به صخره های قارچی کیش نزدیک شده اید. همیشه طبیعت و ویژگی هایش  برای گردشگران جذاب بوده و هست. در جزیره کیش هم به غیر از آب و هوای خوب در فصل های پاییز و زمستان، جاذبه های طبیعی دیدنی جذابی وجود دارد.

از ساحل زیبای خلیج فارس گرفته تا نخل های سر به فلک کشیده، از طلوع و غروب دیدنی خورشید گرفته تا جاده هایی که هم قدم با ساحل پیش می روند. همه این دیدنی ها با قرار گرفتن در کنار امکانات خوبی که برای گردشگری جزیره تدارک دیده شده، کیش را به یکی از جذاب ترین مقاثد گردشگری کشورمان تبدیل کرده است.

چرا صخره قارچی؟!

دلیل نامگذاری این صخره ها به خاطر نوع سنگ های آن نیست! بلکه تنها به خاطر شکل ظاهری آن هاست که لقب صخره قارچی گرفته اند. اگر به عکس های موجود از این صخره ها دقت کنید، متوجه حالت قارچ مانند این صخره ها خواهید شد.

برخورد امواج دریا با سنگ ها، به مرور زمان باعث فرسایش سنگ ها شده و این شکل و حالت را به صخره های قارچی داده است. این صخره ها به دلیل وجود باکتری و مرجان های مختلف، رنگبندی های متنوعی هم به خود گرفته اند.

صخره های قارچی کیش

صخره های قارچی کیش چطور به وجود می‌آیند؟

صخره‌های قارچی کیش یا “صخره‌های قارچی حاجی‌فیروز” به دلیل فرایند طبیعی ترکیب سنگ‌های گلی و آهکی به وجود می‌آیند. این فرایند در طول سال‌ها اتفاق می‌افتد و بر اثر عوامل طبیعی مانند باد، آب، و فشار کوه، این صخره‌ها به شکل خاص و منحصر به فردشان که شبیه یک قارچ بزرگ است، تبدیل می‌شوند.

به طور دقیق‌تر، در این فرایند، سنگ‌های گلی به دلیل مقاومت کمتر در برابر فشار کوه‌ها و سایر عوامل طبیعی، کم‌کم از بین می‌روند و اجزای نرم‌تر آن‌ها مانند خاک و رس به داخل دریا حمل می‌شوند. در این مرحله، سنگ‌های آهکی به دلیل مقاومت بیشتر، باقی‌مانده و به شکل‌هایی خاص و جالبی که مانند قارچ بزرگ هستند، تبدیل می‌شوند.

به طور کلی، صخره‌های قارچی کیش به دلیل فرایند طبیعی و زمان‌بری که آن‌ها را به شکل خاص و زیباشان تبدیل کرده‌است، یکی از جاذبه‌های طبیعی و دیدنی جزیره کیش به شمار می‌روند.

لنج به گل نشسته

علاوه بر کشتی یونانی که با وجود به گل نشستنش هنوز هم ابهت خاص خودش را دارد، یک لنج قدیمی هم در جزیره کیش وجود دارد که سرنوشتس شبیه به همین کشتی داشته است. لنج به گل نشسته که در نزدیکی صخره های قارچی کیش قرار دارد، به عنوان یکی از نمادهای کسب و کار و رونق اقتصادی در جزیره کیش شناخته می شود.

این لنج به گل نشسته به کمک سازمان منطقه آزاد کیش مرمت شده و دستی به سر و روی آن کشیده شد تا به یک جاذبه دیدنی برای جزیره کیش تبدیل شود. در نزدیکی این لنج نوپردازی هایی انجام شده که زیبایی آن را به خصوص در طول شب چندین برابر می کند. قدم زدن در این قسمت از ساحل حس خوب آرامش را به شما منتقل خواهد کرد.

آدرس صخره های قارچی کیش و دسترسی به آن

ساحل صخره قارچی کیش در شمال غرب کیش و حد فاصل منطقه سفین و کلبه هور قرار گرفته است . برای دسترسی به این قسمت از ساحل می توانید از آدرس زیر روی نقشه کمک بگیرید.

پیشنهاد می کنیم برنامه سفرتان با تور کیش را طوری بچینید که در یک روز به کلبه هور کیش سر بزنید و بعد از آن در مناطق نزدیک به صخره های قارچی و جاده جهان کیش قدم بزنید.

آدرس: جزیره کیش، قسمت شمال غربی جزیره کیش، بین کلبه هور و منطقه سفین، صخره قارچی جزیره کیش

اگر برای سفر به جزیره زیبای کیش منتظر پیدا شدن یک تور ارزان و مجهز هستید، کافیست سری به صفحه های ما در سایت تورتوکیش بزنید. برای اطلاع از تورهای لحظه آخری کیش با رزرو بهترین هتل ها و پروازها می توانید در سایت یا صفحه اینستاگرام تورتوکیش با ما همراه باشید.

 

اطلاعات داخل این صفحه برای آگاهی بیشتر مسافران تور کیش درج شده است. آژانس سالیان سفر صرفاً خدمات مربوط به تور کیش (رزرو پرواز و هتل) را برای مسافران این جزیره ارائه می‌دهد.