براساس اعلام منطقه آزاد کیش، این جزیره به عضویت سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) درآمده است. سازمان جهانی گردشگری مسئولیت ترویج و تبلیغ گردشگری پایدار را بر عهده دارد که این موضوع به‌عنوان یک فرصت ایده‌آل و مناسب برای صنعت گردشگری کیش به‌حساب بیاید. این سازمان دارای ۱۵۶ عضو کشور عضو اصلی ، ۶ عضو پیوسته و حدود ۵۰۰ عضو وابسته از بخش خصوصی، موسسه‌های آموزشی، مقام‌های محلی و انجمن‌های گردشگری می‌باشد.

برطبق گفته‌های قائدیان، عضویت سازمان منطقه کیش به عنوان مجموعه‌ای از خطوط هوایی، دریایی، مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و… می‌تواتند کمک شایانی به کیش در حوزه‌ی بین‌المللی باشد. با بهره گرفتن از پلتفرم بین‌المللی کیش UNWTO جهت ایجاد تعامل با بخش‌های دولتی و خصوصی دست‌انکار صنعت گردشگری از سرتاسر دنیا، تبادل آمار کلیه‌ی کشورهای عضو، دسترسی به کتاب‌خانه الکترونیکی و بسیاری دیگر از مزیت‌های اصلی عضویت در این سازمان به‌شمار می‌آید.

به‌طور کلی صنعت گردشگری کیش روز به‌روز در حال گسترش و پیشرفت است که همین موضوع منجر به افزایش درآمد و رونق اقتصادی این منطقه دارد. از این جهت همه‌روزه هتل‌ها، رستوران‌ها و تفریحات هیجان‌انگیز مختلفی از جمله پارک‌های آبی و بسیاری دیگر در کیش افتتاح می‌شوند و خدمات ایده‌آلی را به مهمانان تور کیش ارائه می‌کنند.