جزیره کیش یکی از جذاب ترین و زیباترین جزایری است که در حوزه آب های خلیج فارس قرار دارد که به عنوان مهم ترین مقصد توریستی خارجی و داخلی در جنوب ایران محسوب می شود. بیش از یک میلیون گردشگر در طول سال از مناطق خارجی و داخلی وارد کیش می شوند که اهمیت زیاد این منطقه تفریحی را نشان می دهد.

خبر خوبی را برای شما داریم، این منطقه آزاد توانسته در سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) به عضویت در بیاید و این حرکت یکی از مهم ترین و موثرترین قدم برای معرفی این منطقه تفریحی و گردشگری به جهانیان است.

سازمان جهانی گردشگری مسئولیت ترویج و تبلیغ گردشگری پایدار را بر عهده دارد که این موضوع به عنوان یک فرصت ایده آل و مناسب برای صنعت گردشگری کیش به حساب میابد. سازمان جهانی گردشگری شامل ۱۵۶ کشور به عنوان اعضاء اصلی، ۶ عضو پیوسته و حدود ۵۰۰ عضو وابسته از بخش خصوصی، موسسه های آموزشی، مقام های محلی و انجمن های گردشگری در حال فعالیت می باشد.

طبق گفته های قائدیان معاون گردشگری منطقه آزاد کیش، عضویت سازمان منطقه کیش به عنوان مجموعه ای از خطوط هوایی، دریایی، مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و… می تواند کمک شایانی به کیش در حوزه ی بین المللی باشد. با بهره گرفتن از پلتفرم بین المللی کیش UNWTO جهت ایجاد تعامل با بخش‌های دولتی و خصوصی دست انکار صنعت گردشگری از سرتاسر دنیا، تبادل آمار کلیه ی کشورهای عضو، دسترسی به کتابخانه الکترونیکی و بسیاری دیگر از مزیت های اصلی عضویت در این سازمان به شمار می آید.

وی همچنین گفت: براساس راهبردهای تدوینی در حوزه گردشگری به وسيله سازمان منطقه آزاد کیش از ۵ ماه گذشته اقدامات اجرایی برای عضویت در این سازمان بین المللی انجام شد و پس از مکاتبات و ارسال اسناد و مدارک مرتبط، مقدمات کار فراهم شد. سازمان جهانی گردشگری به عنوان آژانس تخصصی سازمان ملل متحد مسئولیت ترویج و تبلیغ گردشگری پایدار و مسئولانه را در سراسر جهان به عهده دارد.

این تصمیم در یکصد و نهمین جلسه شورای اجرایی سازمان جهانی گردشگری در بحرین و با رای قاطع شورای اجرایی به تصویت رسید؛ به این ترتیب کیش به عنوان عضو وابسته به عضویت سازمان جهانی گردشگری پذیرفته شده است و اولین منطقه آزاد تجاری و اقتصادی کشور شناخته می شود.

به طور کلی صنعت گردشگری کیش روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است که همین موضوع منجر به افزایش درآمد و رونق اقتصادی این منطقه دارد. از این جهت همه‌روزه هتل‌ها، رستوران‌ها و تفریحات هیجان‌انگیز مختلفی از جمله پارک‌های آبی و بسیاری دیگر در کیش افتتاح می شوند و خدمات ایده آلی را به مهمانان تور کیش ارائه می‌کنند.

بهتر است بدانید که جزیره زیبای کیش با مساحت بیش از ۹۱ کیلومترمربع، حداقل ۳۷ هزار جمعیت را در خود جای داده و به عنوان قطب گردشگری در ۱۸ کیلومتری استان هرمزگان شناخته شده است.