بین شهرهای مختلف کشورمان ایران، جزیره کیش یکی از هیجان‌انگیزترین مقاصد سفر داخلی است. این جزیره به خاطر تفریحات بیشماری که در دل خود جای داده، یکی از گردشگرپذیرترین مقاصد کشورمان تبدیل شده است. شاید شما تا به حال سفر به این جزیره زیبا را تجربه کرده باشید و در مورد خرج و مخارج این سفر اطلاع داشته باشید. اما امروز قرار است راه حل‌هایی به شما پیشنهاد کنیم که بتواند مخارج مربوط به سفر کیشتان را کمتر کند. با ما همراه باشید تا با رازهای سفر ارزان به کیش آشنا شوید.

چطور یک سفر ارزان به کیش داشته باشیم؟


برای این که بتوانید در سفرتان به جزیره کیش کمتر پول خرج کنید، لازم است که از قبل برای همه چیز برنامه‌ریزی کنید. یعنی چی؟ یعنی از زمانی که قرار است به سمت کیش حرکت کنید تا روز آخر همه چیز را برنامه ریزی کنید و بر اساس برنامه پیش بروید. البته این یک قانون صددرصدی نیست و فقط یک راه برای کمتر شدن مخارجتان در طول است.

قدم اول: سفر زمینی یا هوایی؟

خب حالا باید سراغ اولین قدم برویم؛ یعنی حرکت کردن به سمت جزیره کیش. برای رسیدن به جزیره کیش هم می‌توانید از طریق زمینی اقدام کنید و هم هوایی. هر کدام از این دو مورد خوبی و بدی‌های خاص خودشان را دارند.

مثلاً اگر با ماشین شخصی به سمت جزیره حرکت کنید، باید برای غذایی که بین راه میخورید، برای بنزین زدن و خستگی راه برنامه داشته باشید. خوبی سفر زمینی به کیش این است که می‌توانید در سطح جزیره با ماشین خودتان جابه‌جا شوید. البته اگر از مسیرهای دور به سمت جزیره به راه میافتید، می‌توانید چند شب هم در شهرهایی که بین راه از آن‌ها عبور می‌کنید، اقامت داشته باشید. در این حالت یک ایرانگردی کوتاه را تجربه کرده‌اید که مطمئناً سفر به یادماندنی برای شما خواهد شد.

اما حالا از بدی‌های سفر زمینی به کیش بگوییم؛ احتمال این که در این مسیر طولانی به آب و هوای بد بربخورید زیاد است. یا حتی ممکن است برای خودروی شما مشکلی پیس بیاید و چند ساعتی را کنار جاده منتظر بمانید تا امداد خودرو به دادتان برسد. این دو مورد می‌تواند استرس زیادی به همراه داشته باشد. از نظر هزینه ممکن است پول کمتری برای سفر زمینی به جزیره کیش خرج کنید، اما خب سختی‌های بیشتری در مقایسه با سفر هوایی برای شما به همراه خواهد داشت.

پروازهای-ارزان-کیش

در مقابل سفر هوایی می‌تواند خیلی راحت‌تر باشد. ممکن است هزینه بیشتری بپردازید اما گویی این هزینه را برای خرید راحتی خودتان می‌پردازید؛ در عرض دو ساعت در حالی که خیلی راحت روی صندلیتان نشسته‌اید، از تهران به کیش می‌رسید. البته ممکن است با مواردی مثل تاخیر در پرواز و یا حتی کنسل شدن آن روبرو شوید که اصلاً خوشآیند نیستند.

قدم دوم: اقامت در هتل یا سوئیت؟

هزینه‌های مربوط به محل اقامتتان می‌تواند تاثیر زیادی در مقدار کل مبلغی که برای سفرتان می‌پردازید، داشته باشند. به همین دلیل انتخاب کردن هتل محل اقامتتان یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در سفر ارزان به کیش به شمار می‌روند. طبیعی است که هزینه اقامت در یک هتل پنج ستاره معروف جزیره کیش مثل هتل ترنج کیش، خیلی بیشتر از یک هتل سه ستاره معمولی در این جزیره باشد.

پس انتخاب یک هتل سه ستاره می‌تواند هزینه سفرتان را پایینتر بیاورد. حتی اگر از سوئیت‌های جزیره کیش برای اقامتتان استفاده کنید هزینه‌های اقامتتان از این هم کمتر خواهد شد. اما خب خبری از صبحانه، ناهار و شام آماده نیست و نظافت روزانه هم به عهده خودتان است.

هتل-ترنج-کیش

قدم سوم: استفاده کردن از تفریحات کم‌هزینه‌تر

اگر خانوادگی به جزیره کیش سفر کرده‌اید و قصد استفاده کردن از تمام تفریحات کیش را دارید، باید بدانید که قرار است کلی پول خرج کنید. در این حالت دو راه پیش رو دارید:

  1. انتخاب کردن تفریحات کم‌هزینه‌تر یا کم کردن تعداد تفریحاتی که امتحان می‌کنید.
  2. استفاده کردن از تخفیف‌های مربوط به تفریحات کیش

با استفاده از تخفیف‌هایی که سایت‌های مختلف برای تفریحات موجود در جزیره کیش عرضه می‌کنند، می‌توانید هزینه‌های سفرتان به کیش را کمتر کنید. اگر بتوانید در تاریخ‌هایی مثل جشنواره تابستانه کیش به این جزیره سفر کنید، همه جا را پر از تخفیف‌های جورواجور می‌بینید.

تفریحات-کیش

قدم چهارم: انتخاب زمان سفر

می‌دانید که جزیره کیش آب و هوای گرم و مرطوب دارد. با این اوصاف بهترین زمان برای سفر به این جزیره اواخر پاییز تا اوایل بهار خواهد بود. در این بازه زمانی و به خصوص در ایام تعطیل و آخر هفته‌ها، قیمت هتل‌ها و پروازها در جزیره کیش کمی بیشتر خواهد بود. بهترین کار این است که زمان سفرتان را طوری تنظیم کنید که به این ایام نزدیک نباشد.

قدم پنجم: آخرین و بهترین راه برای سفر ارزان به کیش

برای این که بتوانید ارزان‌ترین قیمت پرواز را در کنار مناسب‌ترین نرخ‌های هتل به دست بیاورید، بهتر است که یک راست سراغ تورهای کیش بروید. این تورها که معمولاً در غالب‌های دو شب و سه روز برای مسافران تدارک دیده می‌شوند، امکانات خاصی برای گردشگران جزیره کیش در نظر دارند. معمولاً در تور کیش قیمت‌های مناسب را در کنار خدماتی مثل ترانسفر رفت و برگشت به هتل از فرودگاه، صبحانه رایگان هتل، گشت نیم روزه در سطح جزیره برای مسافران ارائه می‌کنند.

با وجود این که تور کیش ارزان وجود دارد و می‌تواند سفر ارزان به کیش را برای شما به ارمغان بیاورد، اما باز هم راهی برای ارزان‌تر شدن هست! حتماً می‌پرسید چطور ممکن است؟

حاضرید دو روز دیگر برای سفر ارزان به کیش حرکت کنید؟ می‌توانید در این زمان نسبتاً کم خودتان را برای سفر آماده کنید و چمدانتان را ببندید؟ اگر می‌توانید این موارد را با هم هماهنگ کنید پس از تور کیش ارزان دقیقه ۹۰ یا همان تور لحظه آخری کیش استفاده کنید.

در این شرایط شما ارزان‌ترین نوع از سفر را تجربه خواهید کرد. برای پیدا کردن این تورها هم بهترین راه چک کردن صفحه تور لحظه آخری کیش در سایت تورتوکیش و یا دنبال کردن صفحه اینستاگرام ماست.